آشنایی با انواع کابل های انتقال تصویر – راهنمای جامع – مجله فرادرس

کابل اچ دی ام آی بیسوس Baseus 8K HDMI CAKGQ-K01 با در نظر گرفتن استانداردهای مختلف و همچنین استفاده از مواد اولیه مرغوب، به خوبی می تواند تصاویر و ویدئوها را بدون تأخیر و با کیفیت بالایی برای شما منتقل کند. با کابل UNITEK Y-C137M HDMI CABLE VER1.4 1.5M میتوانید تصاویری با کیفیتهای 2k و 4k را منتقل کنید. کابل مد نظر ما یعنی کابل HDMI طلایی در ورژن 1.4 یونیتک، توانایی این را دارد که علاوه بر این که تصویر را با کیفیت بالا منتقل میکند، صدا را نیز باکیفیت بالا انتقال دهد. نیاز به استفاده از کابل HDMI ورژن 2 همچون کابل HDMI V2.0b فیبر نوری برند UNITEK مدل Y-C1026BK با پهنای باند بیشتر و سرعت انتقال دیتای بالاتر بیش از پیش احساس می شود، زیرا صنعت نمایشگرهای در حال حرکت به سوی تصاویر واقعی تر و کیفیت 4K هستند. تکنولوژی HDR بدین معنی است که می تواند سطح بالایی از کنتراست بین تصاویر نور و تاریک روی صفحه را برای ایجاد یک تصویر واقع گرایانه تر فراهم کند.

کابل اچ دی ام آی بیشتر در ذهن ما این گونه ثبت شده است که تنها یک نوع کابل ساده برای ارتباط دادن دیوایس های مختلف به کار می رود اما کابل HDMI یک نوع تکنولوژی استاندارد با قابلیت های بالایی می باشد که برای انتقال سیگنال های صوتی و تصویری با کیفیت بالا طراحی شده است و اولین و تنها رابط تجاری برای انتقال غیر فشرده همزمان صدا و تصویر بصورت دیجیتال می باشد. بهرگیری از درگاه HDMI 2.1 در کنسولهای نسل نهم، به معنای دستیابی تا ۱۲۰ فریم در ثانیه و امکان انتقال تصاویر 4K و حتی 8K است. کنسولهای نسل نهمی از رزولوشن 4K و ورودی درگاههای HDMI 2.1 بهره میبرند. حال اینکه نمایشگر و یا تلویزیونهایی که امکان بهرهوری کامل از کنسولهای نسل نهم را ممکن سازند، چه استانداردهایی دارند را در مطلب «چه تلویزیونهایی مناسب کنسولهای نسل نهم هستند؟ کابل HDMI «مانستر»، با داشتن پهنای باند انتقال داده ۱۳.۸ گیگابیتبرثانیه و استانداردهای ISF و Simplay، بهترین گزینه برای نمایشگرها، کامپیوتر، دستگاه Blu-ray و کنسولهای بازی است. برای انتقال صدا در این کابل از ویژگی فشرده سازی دیجیتال استفاده شده است که صدا را بدون هیچ افکت و پارازیتی که ناشی از فشرده سازی باشد، فشرده و منتقل میکند.

ویژگی دیگر این محصول این است که دارای شیلد فلزی برای جلوگیری از نفوذ سیگنال ها و تداخلات مغناطیسی است. البته برای دستیابی به همه این امکانات شما بایستی از یک نمایشگر و یا تلویزیون جدید نیز استفاده کنید. در ساخت قسمتهای مختلف این کابل مثل هسته 100 درصد مسی و کانکتورها باکیفیت ترین مواد رسانا استفاده شده است که موجب میشود تا کابل حداکثر میزان رسانایی ممکن را داشته باشد؛ رسانایی بالا نیز باعث میشود تا انتقال و تبادل اطلاعات دادهای به خوبی انجام شود، حتی اگر سیگنالها ضعیف باشند. کابل مانستر با نرخ بهروزرسانی تصویر ۱۲۰ هرتز و پهنای باند انتقال داده ۱۳.۸ گیگابیتبرثانیه بهراحتی میتواند رزولوشن Full HD و صدای دالبی را پشتیبانی کند. این کابل جهت انتقال همزمان صدا و تصویر با کیفیت بالا طراحی شده و در اغلب لوازم الکترونیک صوتی و تصویری امروزی مورد استفاده قرار کابل hdmi 6 متری می گیرد. کابل HDMIبهمنظور اتصال دستگاههای دیجیتال به یکدیگر برای انتقال صدا و تصویر استفاده میشود.

در هنگام خرید کابل مناسب توجه کنید که استاندارد تازه HDMI 2.1 از نام رایج دیگری نیز بهره میبرد. برای حفاظت از این کانکتورهای نیز درپوشهایی تعبیه شده است. دوسر این کابل از نوع Type A Male به گونهای ساخته شده تا به بخش مادگی دستگاههای دیجیتالی اتصال یابند. پس برای نمود هرچه بیشتر از جلوههای تصویری، خدمات صوتی و به طبع تکنولوژیهای مهم و نویی چون eARC و ALLM، علاوه بر نمایشگر مناسب نیاز به تهیه یک کابل پرسرعت با قابلیت پشتیبانی از تصاویر 4K را نیز داشته باشیم. در فرمت فول اچ دی به دلیل اینکه۱۰۸۰ پیکسل به صورت عمودی نشان می دهد به فرمت (Full HD) فول اچ دی، ۱۰۸۰ پیکسل نیز گفته می شود. این نسخه از HDMI که در سال 2004 معرفی شد پشتیبانی از فرمت DVD-Audio را برای HDMI فراهم کرد. هنگامی که جهان نسخه 1.3 را 12 سال پیش مشاهده کرد ، تمام مشخصات رابط مورد بحث به 2 دسته استاندارد و سریع تقسیم شد. در ادامه محدودیتهای فعلی رایجترین فرمتهای آنالوگ و دیجیتال و حداکثر طول کابل آنها را بیان خواهیم کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi اندروید لطفا از صفحه ما بخواهید.