آلبرتانی ها گفتند که مهمانی ها ، اجتماعات در خانه را برای خم کردن منحنی COVID-19 متوقف کنید

نخست وزیر جیسون کنیسی از آلبرت ها خواست تا از مهمانی ها و اجتماعات اجتماعی در خانه های خود برای جلوگیری از افزایش تعداد موارد COVID-19 در استان چشم پوشی کنند.

و در حالی که وی برای محافظت از سلامت عمومی از اعمال محدودیت های اجباری در ادمونتون و کلگری خودداری کرد ، اما در صورت ادامه افزایش اوضاع ، آنها را رد نکرد.

کنسید روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما شاهد بوده ایم که سایر حوزه های قضایی قفل های گسترده ای را اجرا می کنند ، به طور غیرقانونی حقوق مردم را نقض می کنند و معیشت را از بین می برند.” “هیچ کس نمی خواهد این اتفاق در آلبرتا رخ دهد.”

آلبرتا گزارش داد که 609 مورد جدید COVID-19 در Fridayaftera 802 مورد جدید را در روز پنجشنبه ثبت کرده است.

این تعداد پرونده فعال در استان را به رکورد 6822 مورد رسانده است ، که به طور قابل توجهی بالاتر از 6،230 گزارش شده در روز چهارشنبه است.

کنی آلبرتایی ها ، به ویژه کسانی که در ادمونتون و کالگری بودند ، را تشویق کرد تا در برابر اجتماعات اجتماعی در خانه مقاومت کنند ، که به گفته وی یکی از عوامل اصلی شیوع بیماری ویروس کرونا در استان است.

نخست وزیر گفت: “اکنون زمان برگزاری مهمانی ها یا شام های بزرگ خانوادگی نیست.” “تا زمانی که پرونده ها کند شود ، ما باید بر میزبانی از مجامع مربوط به افراد خارج از خانواده اصلی یا خانواده فوری شما مکث کنیم.”

وی گفت ، مسئله این است كه وقتی افراد با خانواده و دوستانشان دیدار می كنند ، دیگر به فکر COVID-19 نیستند.

“مردم قرار نیست دور میز غذاخوری یا اتاق نشیمن خود بنشینند و به تماشای فیلمی بنشینند که ماسک و همه پروتکل ها و دستورالعمل های معمول دارد.”

درخواست هیچ طرفی

وی گفت ، اما درخواست هیچ طرفی فقط یک توصیه قوی است. اجباری نیست و به همین ترتیب اجرا نمی شود.

وی گفت: “ما قرار نیست پلیس را برای نظارت بر این موضوع اعزام کنیم.” وی افزود: “به همان اندازه آنچه كه ما انجام داده ایم ، مردم برای انجام مسئولیت شخصی و جمعی جذاب هستند ، بنابراین ما می توانیم از اقدامات دقیق تر جلوگیری كنیم.”

اگرچه محدودیت اجباری جدیدی برای ادمونتون و کلگری وجود ندارد ، اما اگر در لیست تماشای استان برای COVID-19 ، Kenneysaid قرار داشته باشد ، سایر مناطق آلبرتا با محدودیت محدودیت جمع آوری 15 نفر مواجه خواهند شد. از روز جمعه ، حداقل 40 انجمن وجود دارد که دارای وضعیت “تماشا” یا بالاتر هستند. این محدودیت از قبل در دو شهر بزرگ استان وجود دارد.

و گرچه کنی به وضوح ترجیح می دهد از اقدامات اجباری اجتناب کند ، اما در صورت لزوم آنها را وارد می کند.

“من کاملاً واضح بوده ام که فکر می کنم آلبرت ها می خواهند آنچه را” آزادی مسئولیت پذیر “می خوانم حفظ کنند ، در صورتی که مردم به نوعی اقدامات داوطلبانه پاسخ ندهند امروز در کلگری و ادمونتون دیگر در مهمانی های داخلی وجود ندارد ، به عنوان مثال ما چاره ای نداریم جز اقدامات دقیق تر. من نمی خواهم این کار را انجام دهم. “

“من از آنها می خواهم برای افرادی که به سختی آویزان هستند ، دلسوز باشند.”

در جریان کنفرانس خبری ، وی توضیح داد که چرا استان در برابر محدودیت های شدیدتر یا قفل قاطعانه مقاومت می کند.

هدف “بردن COVID-19 به صفر” نیست

كنی گفت: “هدف ما این نیست كه COVID-19 را به صفر برسانیم.” هدف ما این است كه شیوع را تحت كنترل قرار دهیم تا بر سیستم مراقبت های بهداشتی غلبه نكند ، بدون آنكه سلامت اجتماعی ، اقتصادی ، روحی و جسمی ما را تحت فشار قرار دهد. .

“اگر هدف فقط صحیح بردن ویروس به صفر بود ، همانطور که برخی دیگر از حوزه های قضایی تلاش کرده اند این کار را انجام دهند ، این یک تصمیم ساده سیاست است به نوعی. شما فقط حداکثر محدودیت ها را اعمال می کنید ، همه را در خانه های خود حبس کنید ، در سفارشات خانه ، تعطیل کردن هر مشاغل ، تعطیلی مدارس و تماشای خسارات گسترده اجتماعی و اقتصادی در جامعه. “

کنی گفت ، آلبرتا طی نه ماه گذشته نشان داده است که مردم می توانند با COVID-19 با استفاده از اقدامات مبتنی بر داده و محدود ، هدفمند و مبتنی بر داده زندگی کنند.

“هزینه زندگی و معیشت مردم در تلاش برای رسیدن به صفر تا زمانی که واکسنی وجود نداشته باشد و ما نمی دانیم چه زمانی این امر از نظر ما غیرقابل قبول است. این مسئله ایدئولوژی نیست ، ما داده ها را دنبال می کنیم. ما “شواهد را دنبال می کنید.”

کنی گفت که داده های استان نشان می دهد که غذا خوردن در بیرون از رستوران در یک میز از حضور در یک جمع خصوصی در خانه شخصی امن تر است.

“افرادی که ما را تعقیب می کنند تا رستوران ها را تعطیل کنند. چرا؟” او گفت.

“داده های ما نشان می دهد که 0.7 درصد از انتقال قابل شناسایی در رستوران ها و مشاغل مشابه اتفاق افتاده است. بنابراین آنچه امروز انجام می دهیم این است که ما در یک منطقه با انتقال بسیار مهم تر و یک محیط بسیار ساختار کمتر تمرکز داریم ، که در اجتماعات اجتماعی و اجتماعات خانگی به طور کلی. “

دکتر دینا هینشاو ، مدیر ارشد پزشکی آلبرتا ، به خبرنگاران گفت که توصیه های وی به نخست وزیران همیشه این بوده است که فقط از آلبرت ها در برابر COVID-19 محافظت نکند اما از سلامت کلی آنها.

“ما می دانیم که برخی از اقداماتی که سایر حوزه های قضایی انجام داده اند ، البته سرعت گسترش COVID-19 را کاهش می دهد اما می تواند تأثیرات دیگری بر سلامتی داشته باشد.

“توصیه ای که من ارائه داده ام همیشه این بوده است که هم اثرات COVID و هم تأثیرات محدودیت ها را در نظر بگیرم.”

تماشا کنید | نخست وزیر آلبرتا ، جیسون کنی ، خواستار مکث در اجتماعات اجتماعی می شود:

نخست وزیر جیسون کنی از آلبرتانی ها می خواهد که مهمانی ها یا شام های بزرگ خانوادگی را برگزار نکنند و محدودیت 15 نفره در اجتماعات اجتماعی را به همه جوامع موجود در لیست تماشای COVID-19 استان ها گسترش می دهد. 2:42

آخرین شماره ها

در اینجا تجزیه و تحلیل 6،822 مورد فعال در استان وجود دارد که منطقه کلگری برای اولین بار از ماه سپتامبر موارد فعال تر از منطقه ادمونتون را ثبت کرده است.

 • منطقه کلگری: 2886
 • منطقه ادمونتون: 2،819
 • منطقه شمالی: 431
 • منطقه جنوبی: 398
 • منطقه مرکزی: 255
 • ناشناخته: 33

تا روز جمعه ، 171 نفر با این بیماری در بیمارستان بستری بودند که 33 نفر از آنها در ICU بودند.

Kenneysaid اگر تعداد پرونده ها با سرعت فعلی ادامه یابد ، در طی چند هفته آینده تعداد بستری ها در حدود 300 نفر افزایش می یابد.

در همین حال ، این بیماری طی دو روز گذشته 9 جان دیگر به بار آورد. مرگ و میر شامل:

 • یک زن در 70 سالگی ، دیگری در 80 سالگی و یک مرد نیز در 80 سالگی ، همه با شیوع در مرکز مراقبت مداوم عمومی ادمونتون در ادمونتون مرتبط هستند.
 • زنی در حدود 70 سالگی ، دیگری در دهه 90 و یک مرد 90 ساله در ارتباط با مرکز مراقبت مداوم در تراس جنوبی در ادمونتون.
 • یک مرد 80 ساله با شیوع Mayerthorpe Extendicare در منطقه شمال ارتباط دارد.
 • زنی در حدود 90 سالگی با شیوع کوه رویال ریورا در کلگری ارتباط داشت.
 • یک مرد 90 ساله در منطقه ادمونتون.

استانهای دیگر با زنگهای مختلف روبرو می شوند

در خارج از آلبرتا ، بسیاری دیگر از کانادایی ها تحت تدابیر شدیدتر بهداشت استانی زندگی می کنند.

پنج روز دیگر به وینی پگ و مناطق اطراف آن باقی مانده است خاموش کردن گسترده که شامل امکانات ورزشی و غذاخوری در رستوران می باشد. منیتوبا متعهد شده است 2.5 میلیون دلار برای گسترش اجرای قانون از جمله خط بهبود یافته برای گزارش قانون شکنان.

بریتیش کلمبیا اجتماعات محدود در خانه های خصوصی به اعضای خانه و شش مهمان.

ساسکاچوان گردهمایی های خود را از 15 به 10 کاهش داده است ، در حالی که ساکنان ساسکاتون پس از ساعت 10 شب نمی توانند در کلوپ های شبانه الکل بنوشند.

روز پنجشنبه ، نخست وزیر کبک ، فرانسوا لگول منتفی است بازگشایی سالن های ورزشی ، موزه ها ، سالن های کنسرت و رستوران ها به این زودی ها ، علیرغم درخواست مقامات بهداشت عمومی مونترال برای لغو محدودیت ها. از کبک ها خواسته شده است که با افراد خارج از خانه خود جمع نشوند.

در انتاریو ، ورزشگاه ها و ناهارخوری های داخل خانه قرار است در مناطق با محدودیت بیشتری مانند Peel و Ottawa بازگشایی شوند. اما استان معرفی کرده است سیستم کدگذاری رنگی برای محدودیت برای پاسخگویی به میزان بارگیری و ارسال پرونده در منطقه.

روز جمعه ، دکتر ترزا تام ، رئیس بهداشت عمومی کانادا گفت که ارائه راهنمایی برای استانها و مناطق “با در نظر گرفتن اپیدمیولوژی محلی و ظرفیت ها و شرایط خاص” به عهده وی است.

تام گفت رویکرد هدفمند م mostثرترین است.

تام گفت: “اگر تعادل متمایل شود و سیستم بهداشت عمومی از بین برود ، برخی از این اقدامات محدودتر در حال انجام است ، بنابراین واقعاً مهم است.” اما تمایل داریم همه کمک کنند تا مجبور نشویم اقدامات گسترده بهداشت عمومی را انجام دهید. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *