آناتومی ICU: چرا افزودن تخت های ICU برای بیمارترین بیماران COVID-19 برای مانیتوبا بسیار سخت است

در هفت ماه اول همه گیری ، تعداد بیماران مانیتوبا آلوده به COVID-19 پذیرفته شده در بخش های مراقبت ویژه هرگز به دو رقمی نرفت. هفته ها یکبار ، یک بیمار مجرد با بیماری ناشی از ویروس کرونا ویروس جدید بستری در ICU را اشغال نکرده است.

با این حال ، از اواخر ماه اکتبر ، این تعداد با افزایش سریع روبرو شد و بیش از 40 بیمار در کمتر از چهار هفته چهار برابر شد.

كاركنان بهداشت و درمان هشدار دادند كه واحدهاي مراقبت از بيماران با شديدترين بيماريها تحت فشار قرار خواهند گرفت. اگر بیمارستان ها نمی توانستند فضای بیشتری پیدا کنند ، ترس از این داشتند که به زودی بتوانند آنها را پیدا کنند با انتخاب های دلخراش روبرو شوید در مورد چه کسی مراقبت می کند و چه کسی نه.

در اوایل ماه نوامبر ، این استان برنامه سه فازی را اجرا کرد که در صورت لزوم بیش از دو برابر تعداد تخت های ICU ، از 72 به 173 تخت خواهد داشت.

با توجه به پزشکان مراقبت های ویژه و مقامات مراقبت های بهداشتی که با CBCNews صحبت کردند ، افزودن این تخت ها به چیزی بیش از ایجاد فضای کافی برای قرار دادن بیماران نیاز دارد.

پشت هر بیمار COVID-19 در یک بخش مراقبت های ویژه ، یک تیم ارائه مراقبت شبانه روزی ، با انبوهی از تجهیزات تخصصی ، ایستاده است.

تعداد تخت های باز برای بیماران مراقبت ویژه در مانیتوبا به بیش از 100 مورد افزایش یافته است و بیماران COVID-19 به طور منظم تقریبا نیمی از جمعیت بیمار را در این واحدها تشکیل می دهند.

لانت سیراگوسا ، رئیس پرستاری مشترک بهداشت مانیتوبا در یک کنفرانس خبری 18 نوامبر گفت: “برای کارکنان این تخت های اضافی … ما به کارمندان و پزشکان متکی هستیم که به طور معمول در مناطق دیگر کار می کنند تا از این مناطق پر تقاضا پشتیبانی کنند.”

این طرح شامل ایجاد تیم هایی به سرپرستی پرستاران است که طیف گسترده ای از کارکنان مراقبت های بهداشتی را شامل می شود ، بسیاری از آنها ممکن است قبلاً هرگز در ICU کار نکرده باشند.

رئیس اتحادیه اتحادیه پرستاران کانادا گفت: سایر استانها و کشورها ظرفیت ICU را با استفاده از واحدهای سیار افزایش داده اند ، اما این افراد معمولاً توسط کارگران آموزش دیده برای آن محیط ها کار می کنند.

لیندا سیلاس گفت: “آنچه مانیتوبا پیشنهاد می کند چیزی است که ما قبلاً هرگز ندیده ایم.”

[Redeployed workers are] رفتن به دمدمی مزاجی آنها می ترسند ، به یک ICU می روند.– پاتریشیا تاملین ، پرستار ICU در تورنتو

پاتریشیا تاملین ، پرستار ICU در تورنتو با 40 سال تجربه گفت ، برای متخصصان مراقبت های بهداشتی که برای اولین بار در یک ICU کار می کنند ، این تجربه می تواند یک شوک باشد.

“این طاقت فرسا است. پر سر و صدا است. بلند است.” این می تواند سریع باشد. شما در PPE هستید که بسیار متفاوت است. ممکن است به آنها یک بیمار تهویه داده شود ، شاید آنها هرگز شخصی را در دستگاه تنفس ندیده باشند. “

“بیمارترین بیماران”

بیمارانی که از فن های مکانیکی استفاده می کنند نیاز به نظارت مداوم دارند و اغلب باید کاملاً آرام شوند. (Hailley Furkalo / CBC)

طبق گزارش Shared Health ، مسئول هماهنگی مراقبت های بهداشتی در استان ، در یک سال عادی ، ICU های مانیتوبا از حدود 5000 بیمار مراقبت می کنند.

دکتر آلن گارلند ، پزشک ICU و رئیس بخش پزشکی مراقبت های ویژه دانشکده پزشکی دانشگاه مانیتوبا گفت: “ICU ها مکانهایی در بیمارستان برای مراقبت از بیمارترین بیماران هستند.”

دکتر آناند کومار ، متخصص بیماری های عفونی گفت ، اکثریت قریب به اتفاق بیماران COVID-19 که حدود 95 درصد در ICU بستری شده اند ، در آستانه نارسایی تنفسی خواهند بود ، بنابراین نیاز به قرار دادن دستگاه تنفس پزشکی است ، زیرا از قبل به تهویه هوا احتیاج دارد.

كومار ، پزشك واحد مراقبت های ویژه و غیرقانونی در مركز علوم بهداشتی ، گفت: تجربه حضور در ونتیلاتور “بسیار ناخوشایند” است و حتی می تواند آسیب زا باشد.

“شما باید اساساً هک کردن آنها را به حدی آرام کنید که تقریباً در کما هستند ، یا گاهی اوقات باید آنها را در کما کامل قرار داده و از نظر دارویی فلج کنید.”

یک لوله به دهان بیمار ، پایین نای و ریه های او وارد می شود. سپس دستگاه اکسیژن غلیظ غلیظ را پمپ می کند ، در حالی که ریه ها را مجبور به انبساط و انقباض می کند.

این بیماری فقط بر ریه ها تأثیر نمی گذارد.

گارلند گفت: COVID با مشكلات موجود در سیستم های اندام های متعدد همراه است ، از جمله قلب و سیستم های دستگاه گوارش.

“طیف گسترده ای از مردم”

فراتر از پرستاران و پزشکان آموزش دیده ، واحدهای مراقبت ویژه به تعداد بیشتری از متخصصان پزشکی و سایر پرسنل برای مراقبت شبانه روزی از pateints نیاز دارند. (Hailley Furkalo / CBC)

مراقبت از این بیماران به طیف وسیعی از پشتیبانی کادر پزشکی نیاز دارد.

کومار گفت ، به طور معمول ، برای هر بیمار ICU در هر زمان یک پرستار مراقبت ویژه وجود دارد که برای هر چهار تا هشت بیمار یک پزشک مراقبت های ویژه دارد.

گارلند گفت: “فراتر از این ،” شما برای مراقبت از این بیماران به کل گروهی که در بیمارستان ها کار می کنند نیاز دارید و بسیاری از آنها کاملاً متخصص هستند.

پزشکان ICU به متخصصان دسترسی در زمینه های مختلف از جمله جراحی ، قلب و عروق ، نفرولوژی (کلیه) و گوارش احتیاج دارند. ICU ها همچنین به داروسازان ، متخصصان تغذیه ، بیهوشی ، دستیارهای پرستاری و پاک کننده ها نیاز دارند.

علاوه بر این ، ICU ها برای کار با دستگاه های تهویه تقریباً از هر هشت بیمار به درمانگران تنفسی احتیاج دارند.

همانطور که رهبران بهداشتی مانیتوبا تعداد تخت های ICU را گسترش می دهند ، آنها مجبور شده اند از همه گوشه و کنار سیستم بهداشت کارکنان خود را جذب کنند. آنها آموزش هایی را به پزشکان خانواده و پرستارانی که مجدداً آموزش مراقبت های ویژه را به پایان رسانده اند و اکنون در زمینه های دیگر کار می کنند ، ارائه داده اند.

این استان در حال کار برای اجرای یک مدل مبتنی بر تیم است که پرستاران مراقبت های ویژه را قادر می سازد تا بیش از یک بیمار را در یک زمان مراقبت کنند. این تیم ها شامل “متخصصان پرستار” هستند که اغلب پرستارانی را در بخش مراقبت های ویژه شش ماهه به پایان نرسانده اند برنامه پرستاری ارائه شده از طریق WRHA و همچنین درمانگران تنفسی ، فیزیوتراپیستها و سایر کارکنان پشتیبانی.

سخنگوی مشترک بهداشت گفت: “با شناسایی وظایفی که سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی قادر به پشتیبانی از آنها هستند ، پرستاران مراقبت های ویژه قادر به پشتیبانی تخصصی ترین نیازهای مراقبت از بیش از یک بیمار هستند.”

تاملین ، پرستار ICU در تورنتو ، در مورد تاثیری که ممکن است بر مراقبت از هر بیمار داشته باشد ، نگران است. پرستاران ICU آموزشهای تخصصی را برای انجام مواردی مانند تفسیر امواج موج در مانیتور قلب یا افزایش و کاهش داروهای تخصصی دریافت می کنند.

وی گفت: “اکنون ، اگر شما من را در حال تماشای سه بیمار وخیم وادار می کنید ، من نه تنها مراقب بیماران هستم. بلکه سعی می کنم این کارمندان با تخصص های مختلف را که از مکانهای مختلف آمده اند تحت نظر داشته باشم.”

فضا و قدرت

تجهیزات مورد نیاز برای مراقبت از بیماران در ICU ، از جمله مانیتور ، ونتیلاتور و پمپ های IV ، به انرژی بیشتری نسبت به اتاق معمول بیمارستان نیاز دارد. (Hailley Furkalo / CBC)

بیمارانی که نیاز کمتری دارند می توانند به سایر مناطق بیمارستان که به طور سنتی برای مراقبت های پزشکی استفاده نمی شود ، یا حتی به سایت های خارج از بیمارستان منتقل شوند. همین امر در مورد بیماران ICU صدق نمی کند.

كومار گفت: “شما به فضای خاصی نیاز دارید كه برای نیازهای مكانیكی ، تجهیزات مورد نیاز برای آن طراحی یا سازگار شده باشد.”

اتاق ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوانند همه تجهیزات را در آن جای دهند.

ICUbed ها بزرگتر از تختخوابهای بیمارستانی هستند ، تا بتوانند با خیال راحت یک بیمار آرامبخش را که به انواع تجهیزات پیچیده متصل است ، جای دهند. این شامل بانك های مانیتور مانند اكوكاردیوگرام (مانیتورهای قلب) ، مانیتورهای فشار خون و الكتروانسفالوگرام ها (مانیتورهای فعالیت مغز) است.

بیماران ممکن است نیاز به دیالیز مداوم با شدت کم داشته باشند ، و این نیاز به یک تجهیزات بزرگ دیگر دارد.

همچنین اتاق ها به گاز پزشکی که از طریق راه های متصل به مخازن بزرگ در خارج از بیمارستان ، دستگاه های مکش برای پاکسازی مجاری تنفسی و قطب های IV متعدد برای موارد درمانی مورد نیاز برای زنده نگه داشتن بیماران ، پمپاژ می شود.

برای تأمین انرژی تمام این تجهیزات ، هر تختخواب به تعدادی پریز برق بیش از یک اتاق متوسط ​​بیمارستان نیاز دارد.

تمام محدودیت هایی که می توان فضا ها را به تخت های ICU تبدیل کرد ، از اتاق های خارج از اتاق عمل و اتاق های بازیابی بعد از عمل خارج شد. صدها روش به تعویق افتاده است و به طور ساده تر برنامه ریزی نشده است ، بنابراین می توان این فضاها را به فشرده تبدیل کرد مراقبت.

در حالت ایده آل ، هنگام درمان بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی عفونی ، اتاق ها دارای تهویه فشار منفی هستند که به طور مداوم هوا را بیرون می کشد.

کومار که تخمین می زند در حدود یک چهارم تخت های ICU وینیپگ مجهز به تهویه فشار منفی در شرایط عادی هستند ، گفت: “این موارد در ازای یک حق بیمه است.”

وی گفت: برای ایجاد فشار منفی ممکن است نیاز به بازسازی فضاها باشد. برخی از بیمارستان ها با استفاده از فیلترهای ذرات معلق با کارایی بالا (HEPA) این کار را انجام داده اند.

تجربه مهم است

پاتریشیا تاملین ، پرستار ICU تورنتو گفت ، حتی پرستاران آموزش دیده ای که کار در یک بخش مراقبت های ویژه را تجربه نکرده اند ، ممکن است احساس ضعف کنند. (Hailley Furkalo / CBC)

علی رغم چالش های ناشی از فشردن تخت های ICU بیشتر به فضای موجود ، این استان می گوید که اتاق هایی را برای مراقبت بالقوه از بیش از 100 بیمار بیشتر از آنچه که سیستم به طور صحیح کنترل می کند ، ترسیم کرده است.

پرسنل آن تختخواب ها همچنان چالش برانگیز است.

گارلند گفت: “حتی قبل از وقوع COVID ، نگرانی های جدی در مورد تأمین پرستار ICU وجود داشت. اکنون این نگرانی باید به طرز چشمگیری افزایش یابد.”

کار در ICU نیاز به آموزش گسترده دارد. قبل از استفاده از برنامه شش ماه ICU ، پرستاران به یک سال تجربه مراقبت های حاد نیاز دارند.

مسئولان بهداشت بارها گفته اند كه هيچ كس ملزم به انجام وظيفه اي نيست كه براي انجام آن آموزش ديده نشده است.

هنوز مشخص نیست که در مدل جدید تیمی ، نسبت پرستاران به بیماران چگونه خواهد بود.

حتی اگر پرستاران آموزش ببینند تا مهارت های لازم برای کار در ICU را به آنها بدهند ، بدون سالها تجربه افرادی مانند تاملین ، هنوز هم ممکن است برخی از کارمندان بهداشت احساس آمادگی کنند.

وی گفت: “آنها قصد دارند از بین بروند. آنها از رفتن به ICU ترسیده اند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>