آنچه در مورد COVID-19 از Diamond Princess آموختیم

در فوریه 2020 ، بزرگترین شیوع COVID-19 در خارج از مرزهای چین در یک کشور همسایه یا یک مرکز شلوغ شهری نبود.

این در یک کشتی تفریحی بود: الماس پرنسس.

مسافران کشتی در ابتدا از تعطیلات لوکس در این مینی شهر شناور و بی عیب و نقص لذت می بردند ، خوشبختانه از تهدید نامرئی آگاه نبودند ، و ناگهان در کابین خود برای قرنطینه حبس شدند. مانند سفر دریایی Covid، مستندی از ماهیت اشیا نشان می دهد ، به سرعت برای برخی از 3700 مسافر و خدمه موجود در کابوس تبدیل شد.

دکتر مایکل کالاهان در این فیلم می گوید: “شاهزاده الماس با شیوع دیگر متفاوت بود ، زیرا ما در حال جبران بودیم.” “این بیماری به وضوح پیش روی ما بود و درصد زیادی از بیماران مبتلا به این بیماری آلوده بودند [yet] علامت دار شدن. “

شاهزاده الماس در شرایط ناخوشایند ارائه یک مطالعه موردی مهم از ویروس جدید واقع شد ، شیوع کشتی توسط اپیدمیولوژیست ها بررسی شده است سراسر دنیا.

سفر دریایی Covid با کارشناسان ، روزنامه نگاران ، مسافران و اعضای خدمه در مورد بیماری همه گیر کشنده و بی سابقه داخل کشتی مصاحبه می کند. در اینجا آنچه آموخته شده است.

‘کشتی های کروز محیط مناسبی هستند’ برای شیوع بیماری

هزاران نفر در محله های نزدیک یک محیط ایده آل برای گسترش احتمالی عفونت است.

کالاهان ، متخصص بخش بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد ، می گوید: “کشتی های تفریحی آزمایش طبیعی را فراهم کردند که در آن ما می دیدیم که چگونه ویروس خیلی سریع گسترش می یابد.”

“هر قطره ای که توسط شخصی صحبت یا سرفه از بدن خارج شود ، می تواند در هوا معلق شود و کسی که آسیب پذیر باشد ، اغلب اوقات سالخورده است ، ممکن است ظرف پنج تا 10 دقیقه به درون آن ابر قطره برود و آلوده شود.”

مسافران حال و هوای کشتی را توصیف می کنند وقتی کاپیتان در یکی از آخرین وعده های جشن به مخابره داخل ساختمان رسید و اعلام کرد که یک مسافر از نظر آزمایش Covid-19 مثبت است. برای بسیاری ، مهمانی ادامه داشت. 1:11

طبق یک انجمن صنایع ، مسافران کشتی های کروز دارای سن متوسط ​​60 تا 69 سال، و 14 درصد دیگر از مسافران بیش از 70 جمعیت هستند که می تواند در برابر COVID-19 آسیب پذیرتر باشد. کالاهان می گوید ، کیفیت هوا در کشتی بخصوص برای شیوع ویروس مهمان نواز است.

وی می گوید: “كشتی های دریایی محیط مناسبی برای محافظت از ویروس های شكننده در برابر نیروهای طبیعی است كه آنها را از بین می برد ، مانند نور ماوراlet بنفش ، آفتاب.” “کیفیت هوا برای ویروسهای کرونا مناسب است ، به خصوص آنها خشک و مطبوع را دوست دارند () بنابراین اتاقهای موجود در کشتی های تفریحی محیط ایده آل برای زنده نگه داشتن این ویروس ها به طور بالقوه برای چند روز هستند ، در حالی که در یک محیط خارج ، آنها ممکن است دهها دقیقه طول نکشد. “

قرنطینه خدمه بسیار مهم است

روزنامه نگار مجله ، لورن اسماعیلی می گوید ، الماس پرنسس برای جلوگیری از گسترش COVID-19 وارد قفل شد ، اما مشخص بود که برنامه مشابهی برای اعضای خدمه وجود ندارد.

او می گوید: “خدمه مجبور بودند به خدماتی برای مسافران که خود در اتاق هایشان قرنطینه می شدند ادامه دهند.” “خدمه به تحویل وعده های غذایی خود ادامه دادند ، ملحفه های خود را گرفتند ، داروهای خود را توزیع کردند.”

با توجه به الف مطالعه ارسال شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سه چهارم موارد تأیید شده در بین اعضای خدمه در خدمات غذا کار کرده اند. اما به نظر می رسد که ویروس از طریق تماس نزدیک آلوده شده توسط خدمه و مسافران آلوده به دیگران در حالی که در اتاق خود هستند ، منتقل شده است ، چیزی که اخیراً در خانه های سالخوردگی یا محله های نزدیک دیده ایم.

راس کلاین ، استاد دانشگاه مموریال نیوفاندلند و متخصص صنعت در صنعت کشتی های کروز می گوید: “آنها وسیله ای برای شیوع بیماری می شوند که شما می خواهید از آن جلوگیری کنید.” “اگر قرنطینه مطلق داشتید ، این س theال مطرح می شود: چه کسی قرار است این دو را اجرا کند [ship]؟ چه کسی قصد تهیه غذا را دارد؟ “

در حالی که مسافران به اتاق های خود محدود بودند ، مسافران بیشتر و بیشتر با Covid-19 به پایین می آمدند. مسافران از شماره پرونده به درستی مطلع نبودند و مشخص شد که قرنطینه کار نمی کند. 1:20

مقامات دولتی ، خدمه هیچ کس آماده نبود

Kentaro Iwata ، استاد بیماری های عفونی در دانشگاه کوبه ، می گوید “منطقه بندی” اقدامی اساسی در برابر شیوع ویروس بوده است: موارد تأیید شده باید در یک منطقه قرمز و مسافران سالم در یک منطقه سبز بمانند. نباید هیچ آلودگی متقاطعی بین این دو وجود داشته باشد و تجهیزات محافظت شخصی (PPE) در یک منطقه قرمز اجباری است.

اما هنگامی که ایواتا سوار شاهزاده الماس شد ، مقامات دولتی را دید که بدون PPE در اطراف کشتی گشت و گذار می کردند.

وی می گوید: “بسیاری از بوروکرات ها ، آنها فقط به عقب و جلو می رفتند ،” بدون داشتن حفاظت مناسب ، بین منطقه سبز و منطقه قرمز به عقب و جلو می روند. این برای متخصصان پیشگیری از عفونت امری غیرقابل تصور است. “

بیشتر [crises] “ما یاد گرفته ایم که با آن مقابله کنیم غرق شدن کشتی است ، دزدان دریایی در حال آمدن و خاموش شدن هستند ، بنابراین انواع مختلف” ، اما او گفت: “اما ویروس ، چیزی بود که هرگز از آن نشنیده بودیم ، بنابراین نمی دانم چه کاری باید انجام دهی

خدمه به منظور اجرای قرنطینه و همچنین تمیز کردن و ضد عفونی مناطق مشترک اختصاص داده شدند. فراتر از این ، سونالی تاكار ، عضو خدمه می گوید ، آنها آمادگی لازم برای شیوع بیماری همه گیر به این بزرگی را نداشتند.

“بیشتر [crises] “ما یاد گرفته ایم که با آن مقابله کنیم غرق شدن کشتی است ، دزدان دریایی در حال آمدن و خاموش شدن هستند ، بنابراین انواع مختلف” ، اما او گفت: “اما ویروس ، چیزی بود که هرگز از آن نشنیده بودیم ، بنابراین نمی دانم چه کاری باید انجام دهی. “

گرچه کارشناسان اقدامات قرنطینه ای شاهزاده الماس را “محکوم به فنا“و”ناقص، “یک مطالعه بعدی موفقیت را پیشنهاد کرد: روشهای انزوا و قرنطینه در واقع از 2،307 مورد جلوگیری کرد. اما در همان مطالعه اشاره شده است كه اگر مسافران و خدمه در اوایل شیوع بیماری از كشتی تخلیه می شدند ، می توان از موارد دیگر جلوگیری كرد.

برای ویروسی بدیع ، کالاهان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد از بدترین حالت جلوگیری شده است.

تماشا کردن سفر دریایی Covid بر ماهیت اشیا.