آیا COVID-19 کریسمس را می کشد؟ | اخبار CBC

راجر ویبه از ادمونتون و همسرش امسال کریسمس را لغو می کنند زیرا توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند.

وایب گفت که وی کار خود را در یک انبار لوازم پزشکی در Junedue به دلیل کاهش سرعت کار مربوط به COVID-19 از دست داد. همسرش ، دستیار حقوقی ، در ماه فوریه شغل خود را از دست داد.

با ادامه روند همه گیری ، هیچ یک از آنها نتوانسته اند کار دیگری انجام دهند و آنها در تلاش هستند.

ویبه گفت: “ما توانایی تهیه هدیه یا چیزهای مشابه آن را نداریم.” “من حتی فکر نمی کنم امسال بخواهیم حتی یک درخت یا هر چیز دیگری بگذاریم. کریسمس روز دیگری خواهد بود.”

بسیاری دیگر از کانادایی ها به لغو کریسمس نمی رسند ، اما امسال جشن های کم نظیری دارند زیرا ترس از ویروس ، محدودیت های تجمع فیزیکی و اقتصاد ضعیف ، برنامه های تعطیلات را تحت تأثیر قرار می دهد.

راجر ویبه در ماه ژوئن شغل خود را از دست داد و می گوید کریسمس امسال در تعلیق است زیرا توانایی مالی آن را ندارد. (Trevor Wilson / CBC)

طبق نظرسنجی سالانه Deloitte Canada هزینه های خرده فروشی در تعطیلات ، که در ماه سپتامبر از 1000 کانادایی نظرسنجی کرد ، پاسخ دهندگان گفتند که انتظار می رود به طور متوسط ​​1405 دلار در تعطیلات با 18 درصد نسبت به سال قبل هزینه کنند.

مارتی وینتراوب ، رهبر ملی خرده فروشی در Deloitte Canada ، یک شرکت حسابداری ، گفت: “این یک افت بزرگ است.” او گفت نگرانی ها در مورد اقتصاد و کاهش اعتماد به نفس مصرف کننده ، کانادایی ها را به کاهش هزینه های خود القا می کند.

اقتصاد کانادا در تابستان در حال بهبود بود که استانها قفل خود را کاهش دادند و کسب و کارها مجدداً آغاز به کار کردند. اما موج دوم در حالی رخ داد که عفونت های COVID-19 بار دیگر افزایش یافت و برخی از استان ها را مجبور به راه اندازی مجدد اقدامات قفل کرد.

وینتراوب گفت: “با موج دو و عدم اطمینان ، ما اکنون دوباره به سمت عقب پیش روی کرده ایم.” “در حال حاضر کمی غلتک است.”

مهمانی کمتر امسال کریسمس

وینتراوب گفت دلیل دیگری که چرا کانادایی ها قصد دارند در کریسمس کمتر هزینه کنند این است که دلیل کمتری برای جدا شدن از پول نقد آنها به دلیل محدودیت های اجتماع اجتماعی و مشاوره کانادا برای سفر نکردن به خارج وجود دارد.

نظرسنجی Deloitte در تعطیلات نشان می دهد که بیشترین کاهش هزینه ها در مسافرت ، صرف غذا و مشروبات الکلی است که برای سرگرمی خریداری شده است.

وینتراوب گفت: “هیچ کس به جایی سفر نمی کند. هیچ کس اجتماعات بزرگی ندارد.”

اکثر پاسخ دهندگان (51 درصد) اظهار داشتند که قصد ندارند در تعطیلات از مهمانان خود در خانه پذیرایی کنند.

راشیدا مالکوم از تورنتو گفت که امیدوار است برای کریسمس چند نفر از اعضای خانواده نزدیک را داشته باشد. با این حال ، مهمانی های بزرگ مانند مهمانی سالانه تعطیلات خانواده وی با حداکثر 100 مهمان ، امسال اتفاق نمی افتد.

راشیدا مالکوم ، همسر و دخترانش در بازار سالانه کریسمس تورنتو در سال 2019. امسال ، به دلیل محدودیت های اجتماع اجتماعی ، بازار لغو شده است. (ارائه شده توسط راشیدا مالکوم)

مالکوم گفت که او ناامید است ، اما آماده است تا فداکاری کند تا جلوی افزایش اخیر عفونت های COVID-19 در انتاریو را بگیرد.

“من فکر می کنم همه ما مایل هستیم امیدوارم که همه مایل به انجام هر کاری که لازم باشد باشیم. بنابراین من ناراحتم که همه را نمی بینم ، اما ما کارتهای کریسمس را ارسال می کنیم و تماس می گیریم.”

یکی دیگر از موارد منفی مالکوم این است که جشن های تعطیلات که خانواده او معمولاً مانند بازار کریسمس تورنتو که در منطقه تقطیر برگزار می شد امسال به دلیل محدودیت در اجتماعات عمومی لغو شده است.

تماشا کنید |پزشک ارشد کانادا می گوید: “مهمانی های بزرگ خاموش هستند” امسال کریسمس

دکتر ترزا تام روز جمعه در یک جلسه توجیهی همه گیر در اوتاوا با خبرنگاران صحبت کرد. 2:38

و به دلیل نگرانی در مورد مراکز خرید شلوغ ، مالکوم گفت بازدید از سانتا در این مرکز خبری نیست که وی برای ساختن دو دختر خردسالش اعلام کرده است.

“من امیدوارم که آنها فقط نپرسند.”

گزینه های جشن تعطیلات

بزرگسالان تنها کسی نیستند که با کریسمس تجزیه شده روبرو می شود. کودکان احتمالاً وقتی می فهمند سنت های کریسمس مانند بازدید از سانتا خدشه دار شده است ، این کار را سخت انجام خواهند داد.

اما همه چیز از دست نمی رود زیرا سانتا و یارانش به دنبال راه حل هستند.

در مرکز ایتون تورنتو و مرکز خرید Southcentre در کلگری ، سانتایی ها برای حضورهای دوستانه COVID-19 برنامه ریزی می کنند. همه باید ماسک بزنند و به جای اینکه در دامان سانتا بنشینند ، کودکان باید فاصله خود را حفظ کنند.

در بیانیه Southcentre Mallin آمده است: “هیچ تماس مستقیمی با سانتا وجود نخواهد داشت.” همچنین هشدار می دهد که همه از جمله سانتا تحت بررسی دما قرار می گیرند.

سانتا در مرکز ایتون تورنتو امسال ماسک می پوشد و در فاصله دو متری دیدار کودکان قرار می گیرد. در یک مرکز خرید دیگر ، سانتا در صفحه ویدیویی ظاهر می شود که به “آینه جادویی” تبدیل شده است. (کادیلاک Fairview / فیس بوک)

در مرکز شهر اسکاربورو در تورنتو ، سانتا تقریباً از طریق صفحه نمایش بزرگی ظاهر می شود ، بنابراین بچه ها می توانند بدون هیچگونه تماس بدنی عکس بگیرند.

ویل کوریا ، مدیر کل مرکز شهر اسکاربورو گفت: “ما می خواهیم همه را از جمله سانتا ایمن نگه داریم ، بنابراین از طریق آینه جادوی او می خواهیم سانتا را در آنجا داشته باشیم.”

رژه های بابانوئل در شهرهای کانادا لغو شده است ، اما برخی از آنها سعی دارند روح خود را با گزینه های بی خطر COVID-19 حفظ کنند.

چندین شهر از جمله لندن، Maple Ridge ، قبل از میلاد. و یوركتون ، ساسك. در حال برنامه ریزی برای رژه “معکوس” هستند که شناورها در آن پارک می مانند. تماشاگران با امنیت از اتومبیل خود عبور می کنند و از مناظر دیدنی لذت می برند.

“بچه های لندن ناامید نخواهند شد!” نوید یک آگهی می دهد برای رژه آینده لندن که در فرودگاه شهر پارک خواهد شد.

بابانوئل از شناور نهایی در رژه سانتا کلاوس گلف روز یکشنبه ، 17 نوامبر 2019 موج می زند. امسال ممکن است برخی از موکب ها بدون تماشای تماشاگران در خیابان ها برگزار شود ، در حالی که برخی دیگر ثابت خواهند بود تا مردم بتوانند با ماشین رانندگی کنند. (کیت بوکرت / CBC)

تورنتو همچنین قصد دارد امسال رژه بابانوئل خود را ادامه دهد. با این حال ، این مسیر جدیدی را طی می کند که برای عموم بسته باشد و در عوض بتواند این کار را انجام دهد رژه را در تلویزیون مشاهده کنید.

شاید دیدن شخصی بابانوئل شبیه نباشد ، اما این سالی است که کانادایی ها مجبورند در تعطیلات خود تجدید نظر کنند ، در حالی که هنوز تلاش می کنند روح کریسمس را حفظ کنند.

مالکوم گفت: “این چیزی است که شما از آن می سازید.” “هنوز زمان خوبی برای سپاسگزار بودن است. خوش شانس برای ما ، خانواده ما سالم هستند و مواردی از این قبیل ، وقتی اوضاع کمی تاریک به نظر می رسد ، مدام به خودم یادآوری می کنم.”

نظرسنجی Deloitte از 8 تا 14 سپتامبر 1000 کانادایی را بصورت آنلاین مورد نظرسنجی قرار داده است. حاشیه خطا برای یک نمونه قابل مقایسه با این نمونه +/- 3٪ با سطح اطمینان 95٪ خواهد بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>