اتاوا علی رغم تصمیم آمریکا ، هواپیمای بوئینگ مکس را فعلاً زمینی نگه دارد

هواپیمای بوئینگ 737 ماکس علی رغم اینکه توسط نهادهای نظارتی ایالات متحده برای پرواز بلند نشده است ، هنوز به آسمان کانادا باز نخواهد گشت.

وزیر حمل و نقل فدرال مارک گارنو روز چهارشنبه گفت که کانادا قبل از اینکه دستورات زمینی هواپیما را لغو کند ، از جمله روش های اضافی روی عرشه پرواز و در حین آموزش قبل از پرواز و تغییر برای اپراتورهای پرواز ، شرایط خود را متفاوت از موارد مورد تأیید در ایالات متحده تحمیل خواهد کرد.

گارنو گفت: “دولت ما متعهد است كه كانادایی ها ، مسافران عمومی و سیستم حمل و نقل را ایمن و ایمن نگه دارد.” “

اظهارات گارنو به دنبال اعلام آمریكا مبنی بر اینکه بوئینگ 737Max ، كه در سالهای اخیر در دو سانحه كشته شده بود ، پس از ایجاد تغییراتی در سیستم نرم افزاری و رایانه ای در هر هواپیما و ارائه آموزش به خلبانان در شبیه سازهای پرواز ، مجاز به پرواز مجدد خواهد بود. .

این هواپیماها از مارس 2019 در پی سقوط یک هواپیمای Lion Air در نزدیکی جاکارتا در 29 اکتبر 2018 و یک پرواز Ethiopian Airlines در 10 مارس 2019 که منجر به کشته شدن 346 نفر شده بود ، زمین گیر شدند.

در میان تلفات پرواز هواپیمایی اتیوپی 18 کانادایی وجود داشت ، از جمله استاد دانشگاه کارلتون در اتاوا ، یک متخصص محافظت از محیط زیست از اوریلیا ، انت ، یک زن ادمونتونی و دختر پنج ساله او.

تحقیقات طولانی در كنگره آمریكا موجب انتقاد از اداره هواپیمایی فدرال آمریكا برای تعیین استانداردهای نرم در تأیید هواپیما برای پرواز شد و از مدیران بویینگ كنگرس گفت كه برای به حداكثر رساندن سود ، امنیت را به خطر انداخت. این بررسی منجر به استعفا مدیر عامل بوئینگ ، دنیس موایلنبرگ شد که در دسامبر 2019 استعفا داد.

سنسورهای معیوب باعث خرابی می شوند

محققان دریافتند که هر دو سقوط ناشی از سنسورهای معیوبی است که هنگام پرواز بینی هواپیما را به سمت پایین فشار می دهد. بوئینگ برای جبران تمایل هواپیما به کج شدن دماغ بالا ، نرم افزاری ضد اصطبل ابداع کرده بود ، اما این سیستم مانع از کنترل مجدد خلبانان در هنگام سوf عملکرد سنسورها شد.

آژانس های دولتی در سراسر جهان ، از جمله حمل و نقل کانادا ، آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا و FAA ، بررسی های مستقلی را برای تصمیم گیری در مورد تایید مجدد هواپیما برای پرواز انجام داده اند.

مورگان بل ، سخنگوی WestJet که 13 هواپیمای ماکس را اداره می کند ، گفت هواپیماهای این شرکت تنها در صورت اطمینان از ایمن بودن به خدمت بازمی گردند.

بل گفت: “کار حمل و نقل کانادا و دیگر تنظیم کننده های مستقل در سراسر جهان ، در ترکیب با آماده سازی ، فرآیند ها و دقت لازم ، به ما اطمینان می دهد که پس از باز کردن کانادا آسمان به ماکس ، این هواپیماها را به سرویس برگردانیم.”

شرکت هواپیمایی Sunwing Airlines که چهار ناو هواپیمای ماکس در ناوگان خود دارد ، گفت که با همکاری حمل و نقل کانادا همکاری می کند تا فاکتورهای مورد نیاز برای بازگشت ایمن مکس را به سلامت برطرف کند. ایر کانادا که 24 فروند هواپیمای ماکس در ناوگان خود دارد ، بلافاصله در این باره توضیحی نداد.

در ماه مارس ، این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که سفارش 11 فروند جت مکس را به دنبال دستور زمین گیر و سوالات مداوم در مورد ایمنی هواپیما لغو می کند.

الزامات آموزش اضافی

جان گرادک ، مدرس دانشگاه مک گیل و رئیس برنامه رهبری هوایی جهانی خود گفت ، کانادا به احتمال زیاد می خواهد به روشهای آموزشی نیاز داشته باشد که از سردرگمی خلبانان جلوگیری کند. وی گفت ، هنگامی که Max برای اولین بار تأیید شد ، کانادا احتمالاً به تصویب FAA برای گواهینامه خود متکی بود تا اینکه بررسی دقیق پروتکل طبیعی خود را انجام دهد ، از آنجا که هواپیما در آمریکا ساخته شده

گرادک گفت: “من فکر می کنم کانادا برای اولین بار سوخته است.” “من فکر می کنم کانادا واقعاً می خواهد اطمینان حاصل کند که حداکثر مشخصات کانادا را برآورده می کند ، کانادا واقعاً می خواهد حاکمیت خود را بر صدور گواهینامه اعمال کند.”

گرادک گفت ، حتی پس از ترخیص مکس برای پرواز در کانادا ، بوئینگ برای متقاعد کردن عموم مردم به ایمن بودن هواپیما باید کارهایی انجام دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>