اتاوا می خواهد به طور خودکار برای کانادایی های کم درآمد و شاید در نهایت برای همه مالیات ثبت کند

با توجه به آخرین مهلت روز دوشنبه برای کانادایی ها برای ثبت مالیات بر درآمد خود برای سال 2022، کارشناسان می گویند که یک برنامه آزمایشی جدید برای دولت برای خودکارسازی فرآیند برای کانادایی های کم درآمد گامی طولانی در مسیر انجام خودکار آنها برای همه است.

در بودجه اخیر فدرال، دولت ایجاد و گسترش چند برنامه آزمایشی را اعلام کرد که هدف آن جلب میلیون ها کانادایی کم درآمد برای ثبت مالیات و دسترسی آنها به برنامه های مزایایی است که حق دارند.

دولت می گوید که 12 درصد از کانادایی ها هر سال مالیات خود را ثبت نمی کنند که اکثر آنها کانادایی های کم درآمد هستند. تخمین زده می شود که افراد غیرپرونده تنها در سال مالیاتی 2015 بیش از 1.7 میلیارد دلار از تخفیفات دولتی و برنامه هایی را که حق آنها را داشت از دست داده اند.

برای رفع آن، اتاوا یک برنامه موجود به نام File My Return را تقویت می کند که به کانادایی ها اجازه می دهد اظهارنامه مالیاتی خود را با پاسخ دادن به یک سری سؤالات ساده از طریق تلفن ارسال کنند. هدف این است که جذب آن برنامه را سه برابر کنیم و به 2 میلیون نفر در سال برسد.

دولت همچنین یک سرویس ثبت نام خودکار جدید را برای کانادایی‌های کم‌درآمد، از جمله بسیاری از افرادی که در صورت ثبت نام، از برنامه‌های مزایای دولتی مانند تخفیف GST و کمک هزینه کودک کانادا برخوردار خواهند بود، آزمایشی خواهد کرد.

الیزابت مولهولند، مدیر عامل شرکت Prosper Canada که با کانادایی‌های کم درآمد کار می‌کند، می‌گوید که این ایده‌ای است که مدت‌ها به پایان رسیده است.

یک دست روی یک سند مالیاتی کانادایی نشان داده شده است.
دوشنبه آخرین مهلتی است که برای هرکسی که بابت مالیات های سال 2022 خود بدهکار است، می تواند بدون جریمه ثبت نام کند. (ایوان میتسویی/سی بی سی)

او به سی بی سی نیوز گفت: “ما در مورد آن هیجان زده ایم. ما از آنها خواسته بودیم این کار را انجام دهند.” برنامه‌های اتاوا نه تنها به میلیون‌ها نفری که مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفته‌اند کمک می‌کند، بلکه می‌گوید این خبر خوبی برای Prosper Canada و سایر آژانس‌ها نیز است، زیرا زمان و منابع آنها را برای انجام کارهای دیگر آزاد می‌کند.

مولهولاند گفت: سیستم خودکار به گروه او اجازه می دهد تا زمان بیشتری را برای کمک به افراد کم درآمد با مسائل دیگر صرف کنند، زیرا “برنامه ریزی مالیاتی اغلب دروازه ای برای سایر خدمات سلامت مالی است.”

یه راه بهتر

ممکن است برای بسیاری از کانادایی‌هایی که تلاش می‌کنند تا آخر هفته مالیات خود را ثبت کنند، تعجب آور باشد، اما سیستم کانادایی که به موجب آن مسئولیت جمع‌آوری اسناد و مدارک خود و ارسال آن به دولت برای تأیید به دولت است، استثنا است، نه قاعده.

چندین کشور از جمله اسلوونی، نروژ، دانمارک، فنلاند، شیلی، پرتغال، نیوزلند و استرالیا در حال حاضر سیستم‌هایی دارند که عمدتاً خودکار هستند.

اگرچه همه آنها کمی متفاوت هستند، اما در آن مکان‌ها، ثبت مالیات اساساً شامل این است که دولت‌ها اطلاعاتی را از طرف بایگانی‌ها با اطلاعاتی که از درآمد و کسوراتشان می‌دانند پر می‌کنند، و سپس از آنها درباره هر گونه اطلاعات مرتبط دیگری که ممکن است بار مالیاتی آنها را کاهش دهد، سؤال می‌کنند. در برخی موارد، فرآیند چند دقیقه طول می کشد.

Antoine Genest-Gregoire، محقق سیاست مالیاتی و کاندیدای دکترا در دانشگاه کارلتون، می‌گوید که سایر کشورهایی که سیستم‌های مالیاتی خودکار بیشتری دارند، معمولاً اعتبارات و کسورات کمتری دارند.

اکثر مردم بازدهی بسیار ساده‌ای دارند، بنابراین اگر نوعی سیستم خودکار ایجاد کنیم، به ۱۰۰ درصد کانادایی‌ها نمی‌رسیم، اما ابتدا به کسانی می‌رسیم که کمترین درآمد را دارند و بیشترین سود را دارند. او به سی بی سی نیوز گفت.

و پس از آن احتمالاً به بخش بزرگی از کانادایی‌های معمولی با درآمد متوسط ​​خواهیم رسید که موقعیت‌های نسبتاً ساده‌ای دارند… اما در حال حاضر باید کل اظهارنامه را تکمیل کنند، فقط به دلیل آن مراحل کوچک پیچیدگی در بازگشت. “

شخصی اظهارنامه مالیات بر درآمد را با خودکار پر می کند.
دولت برنامه‌های جدیدی را با هدف خودکارسازی فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی، به‌ویژه برای افراد کم درآمد، از جمله بسیاری از افرادی که در حال حاضر ثبت نام نمی‌کنند و از مزایای آن محروم هستند، اجرا می‌کند. (کریس یانگ/ مطبوعات کانادا)

ثبت خودکار مالیات برای کانادایی‌های کم‌درآمد مانند ثبت خودکار مالیات برای همه نیست. اما Genest-Gregoire می‌گوید که برنامه جدیدی که گروه اول را هدف قرار می‌دهد، یک اسلم دانک است. CRA احتمالاً از قبل بیشتر اطلاعاتی را که باید برای آن افراد تشکیل دهد در اختیار دارد.

جنیفر رابسون، دانشیار مدیریت سیاسی در کارلتون که مقاله ای را با رقم 12 درصدی که در بالا ذکر شد نگاشته است، گفت که سیستم تشکیل پرونده مالیاتی کانادا از دهه ها پیش تا کنون پیشرفت چندانی نکرده است.

او در مصاحبه ای گفت: «ما در واقع یکی از اولین کشورهایی بودیم که شروع به انجام مدل پرداخت به میزان درآمد کردیم. ما در اواسط جنگ جهانی دوم به آن روی آوردیم.»

او گفت که کسر از چک‌های حقوق به‌جای جمع‌آوری آن‌ها به یکباره به دولت کمک کرد تا درآمد را در طول سال تثبیت کند و این برای مالیات‌دهندگان خوب بود «زیرا آنها صورت‌حساب مالیاتی بزرگی نداشتند که مجبور شوند برای آن پس‌انداز کنند و در پایان بپردازند. از سال.”

کشورهای دیگر به زودی این مدل را کپی کردند، “اما کاری که آن کشورها انجام دادند، در حالی که آنها برای پرداخت به اندازه درآمد شما حرکت می کنند، سیستم های خود را نیز به روز کردند تا بتوانند اظهارنامه مالیاتی را در جایی انجام دهند که … اکثریت قریب به اتفاق کار واقعاً انجام شده است. توسط آژانس مالیاتی،” رابسون گفت.

همانطور که هر کسی که در حال حاضر از جعبه کفش پر از رسیدهای چروک شده عبور می کند می تواند تأیید کند، در کانادا مسئولیت انجام کارهای سنگین بر عهده مالیات دهندگان است و در صورت نیاز برای کمک هزینه پرداخت می کند.

ما به نوعی این سیستم چند دهه ای را که به تازگی به آن عادت کرده ایم به ارث برده ایم[but]رابسون گفت: صنعت بزرگی وجود دارد که این سیستم فعلی را دوست دارد. CRA اساساً آژانسی است که آنچه را که به آنها گفته‌اید تأیید می‌کند… اما شرکت‌های تشکیل پرونده مالیاتی انتفاعی آنهایی هستند که برای کمک به شما وجود دارند. اندازه بازپرداخت خود را به حداکثر برسانید.”

جابجایی بار

اتاوا ابتکارات قبلی را با هدف خودکارسازی بیشتر فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی آغاز کرده بود، قبل از اینکه با توضیح کمی از آن عقب نشینی کرد.

سائول شوارتز، استاد سیاست عمومی در کارلتون که با رابسون این گزارش را نویسند، می‌گوید که آنها درخواست‌های دسترسی به اطلاعات را برای شناسایی تعاملات بین صنعت تهیه مالیات و دولت ارسال کردند، اما این تلاش‌ها نتیجه نداد.

او گفت: «چند سال طول کشید تا متوجه شویم که تقریباً همه چیز از بین رفته است. بود.”

تماشا | حسابدار از CRA می خواهد تا مهلت ثبت مالیات را تمدید کند:

این حسابدار از CRA می خواهد تا مهلت تشکیل پرونده مالیاتی را تمدید کند

در عرض سه روز از زمانی که اریک سامور، یک حسابدار رسمی در شرکت Zenbooks، دادخواستی را برای درخواست از آژانس درآمد کانادا برای عقب انداختن مهلت ثبت مالیات آغاز کرد، بیش از 20000 نفر امضا کردند. (عکس: Elyse Skura/CBC)

شوارتز می‌گوید از هرگونه اقدامی برای خودکارسازی فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی باید استقبال کرد.» او گفت: «تحقیق ما نشان می‌دهد که دو سوم دریافت‌کنندگان کمک‌های اجتماعی بازگشت‌هایی دارند که CRA می‌تواند امروز آن را تکمیل کند.» او گفت: «چرا این کار را انجام ندهیم؟

این یک پیشرفت بزرگ برای افرادی است که Mulhollandat Prosper Canada هر روز با آنها کار می کند. اما او نفس خود را برای یک فرآیند تشکیل پرونده مالیاتی تا حد زیادی خودکار برای همه، به این زودی، حبس نمی کند.

او گفت: «این خلبان حرکت واقعاً خوبی است و من امیدوارم که کاری باشد که آن‌ها با موفقیت اجرا کنند تا بتوانیم در طول زمان تلاش کنیم تا افراد بیشتری را گسترش دهیم.»

من فکر می‌کنم که همه قدردان وقفه‌ای از کار مالیات‌هایشان هستند.»

مطلب جدید جذاب
ماه‌ها پس از راه‌اندازی، شرکت هواپیمایی تخفیف‌دار Canada Jetlines به‌طور موقت از بازار کلگری خارج شد.