اتحادیه اروپا آمازون را در دادخواست ضد انحصاری متهم می کند ، ادعا می کند رقابت ناعادلانه است

رگولاتورهای اتحادیه اروپا روز سه شنبه علیه آمازون اتهامات ضد انحصاری را مطرح كردند و غول تجارت الكترونیكی را متهم كردند كه از دسترسی خود به داده های شركت های فروش محصولات در سیستم عامل خود برای دستیابی به برتری غیرمنصفانه خود استفاده كرده است.

این اتهامات ، دو سال پس از آغاز تحقیقات ضد انحصاری بلوک در مورد شرکت ، مطرح شده است ، آخرین تلاش نهادهای نظارتی اروپا برای مهار قدرت شرکت های بزرگ فناوری است. مارگرت وستاگر ، کمیسار اتحادیه اروپا در امور رقابت ، گوگل را با جریمه ضد انحصاری در حدود 10 میلیارد دلار آمریکا مورد اصابت قرار داده و تحقیقات ضد انحصاری دوقلو را در تابستان امسال درباره اپل آغاز کرده است.

همچنین کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا روز سه شنبه تحقیق دوم را در مورد اینکه آیا آمازون از پیشنهادات محصولات و بازرگانانی که از سیستم تدارکات و تحویل خود استفاده می کنند ، طرفداری می کند ، آغاز کرد.

در حالی که ایالات متحده در ابتدا از اتحادیه اروپا برای هدف قرار دادن شرکت های آمریکایی انتقاد می کرد ، اخیراً شروع به موضع گیری شدیدتر در زمینه فناوری های بزرگ نیز کرده است ، امسال از گوگل به دلیل سوusing استفاده از سلطه خود در جستجوی آنلاین و تبلیغات شکایت کرد.

تحقیقات اتحادیه اروپا نشان داد که آمازون در حال دسترسی و تجزیه و تحلیل داده های بی درنگ سایر فروشندگان فروش کالا در سیستم عامل خود برای کمک به تصمیم گیری در مورد محصولات جدید خود و نحوه قیمت گذاری و بازاریابی آنها است. وستاگر گفت که “به نظر می رسد رقابت واقعی را مخدوش می کند.”

محققان روی این رویه در فرانسه و آلمان ، دو بازار بزرگ این شرکت در اتحادیه اروپا تمرکز کردند ، اما Vestager نمونه های خاصی از تجار تحت تأثیر رفتار آمازون را ارائه نداد.

این خطر برای خرده فروشان افزایش یافته است زیرا بسیاری از کشورهای اروپایی برای جلوگیری از بیماری همه گیر ویروس کرونا موقتاً فروشگاه های غیر ضروری را تعطیل کرده اند و این امر باعث خرید بیشتر آنلاین می شود ، جایی که آمازون در آن حضور عمده دارد.

آمازون با جریمه احتمالی حداکثر 10 درصد از درآمد سالانه خود در سراسر جهان مواجه است. این مبلغ با توجه به درآمد سال 2019 آن می تواند به 28 میلیارد دلار برسد. این شرکت مستقر در سیاتل اتهامات را رد کرد.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “ما با اظهارات مقدماتی کمیسیون اروپا مخالف هستیم و تلاش خود را ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که درک درستی از واقعیت ها دارد” ، و افزود که این نماینده کمتر از 1 درصد بازار جهانی خرده فروشی است و اینکه در هر کشوری که فعالیت می کند خرده فروشان بزرگتری وجود دارد.

طبق قوانین اتحادیه اروپا ، این کشور می تواند به اتهامات کتبی پاسخ دهد و پرونده خود را در جلسه دادرسی شفاهی ارائه دهد.

هنوز می تواند مدتی قبل از تصمیم نهایی باشد زیرا هیچ مهلتی برای پایان دادن به پرونده ضد انحصاری اتحادیه اروپا وجود ندارد.

وستاگر گفت که تجزیه و تحلیل میلیون ها معامله و محصولات ذکر شده در سایت آمازون نشان داد که “داده های تجاری بسیار دقیق و بی درنگ” در لیست ها و معاملات محصولات شخص ثالث به الگوریتم های تجارت خرده فروشی آمازون منتقل می شود که تصمیم می گیرد محصولات جدید را به بازار عرضه کند ، قیمت و تامین کننده آنها.

وستاگر گفت ، خرده فروشان عادی وقتی سرمایه گذاری زیادی برای یافتن محصولات جدید می کنند ، آنها را وارد بازار می کنند و تصمیم می گیرند که چه مقدار آنها را بفروشند ، ریسک می کنند.

وی در جلسه توجیهی در بروکسل به خبرنگاران گفت: “نگرانی ما این است که آمازون بتواند با استفاده از داده هایی که به آنها دسترسی دارد از برخی از این خطرات جلوگیری کند.”

نتیجه اولیه ، وی گفت ، این است که آمازون با استفاده از داده ها می تواند بر روی محصولات پرفروش تمرکز کند ، “و این فروشندگان شخص ثالث را به حاشیه می برد و توانایی رشد آنها را محدود می کند.”

تحقیقات دوم اتحادیه اروپا معیارهایی را بررسی می کند که آمازون برای تصمیم گیری در مورد انتخاب کالای فروشنده برای “جعبه خرید” و خدمات عضویت نخست خود استفاده می کند و اینکه آیا این بدان معنی است که آنها با خدمات ترجیحی و تحویل شرکت برخورد ترجیحی دارند.

“جعبه خرید” به خریداران این امکان را می دهد تا اقلام را مستقیماً به سبد خرید خود اضافه کنند. این محصول از یک محصول فروشنده خاص برخوردار است حتی اگر چندین بازرگان ممکن است کالا را ارائه دهند.

تحقیقات دوم ایتالیا را مستثنی می کند زیرا ناظر رقابت کشور پیش از این سال گذشته کاوش مشابهی را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *