ادیان دیگر تعطیلات را به صورت جداگانه جشن گرفته اند. برخی می پرسند: چرا برای کریسمس استثنا قائل می شویم؟

عید پاک ، روش هاشانا ، دیوالی ، اعیاد برخی از جشن های بیشتر جشن های جوامع فرهنگی در کبک امسال به منظور پیروی از دستورالعمل های بهداشت عمومی ، به روش های جایگزین مشاهده شده است.

بنابراین ، هنگامی که مواردی رخ می دهد که نخست وزیر فرانسوا لگا در موج دوم همه گیری ، آن را “فلات مرتفع” می نامید ، برخی می پرسند که چرا در یک کشور سکولار ، استثنا را برای کریسمس ایجاد می کنند؟

مقامات بهداشت عمومی لگولت و کبک عصر روز پنجشنبه اعلام کردند که اجازه می دهند کبکی ها در دوره های کریسمس تا 10 روز بیش از چهار روز از 24 تا 27 دسامبر جمع شوند.

آنها درخواست كردند كه افرادی كه این كار را انجام می دهند داوطلبانه هفت روز قبل و هفت روز پس از آن قبل از بازگشت به محل كار و مدرسه خود را در انزوا قرار دهند.

“آنچه در این ماه ها در جامعه یهودیان آموخته ایم این است:” گوش کنید ، این همان نیست اما امکان برقراری ارتباط با یکدیگر در حالی که یکدیگر را ایمن نگه می داریم. ممکن است به نوعی قلب و روح تعطیلات را حفظ کنید حتی اگر به روشی کاملاً متفاوت آن را مشاهده کنید ، “. گفت رابی لیزا گروشکو از معبد امانو-ال-بت شولوم.

Grushcowpointsout که بسیاری متوجه می شوند که چگونه جشنواره چراغ های یهودی ، Hanukkah ، به استثنای دولت از دستورالعمل های بهداشت عمومی مورد توجه قرار نگرفت.

اما او همچنین می گوید جوامع یهودی مجبور شده اند برخی از مهمترین تعطیلات خود را عملاً جشن بگیرند.

او می گوید که بزرگترین نگرانی او این است که این ممکن است در موارد کبک چه معنی داشته باشد ، زیرا ممکن است واکسن ها در گوشه گوشه باشد و کارشناسان بهداشت از مردم خواسته اند که جمع نشوند.

گروشکو گفت: “این کشش خانگی است. به نظر می رسد هیچ شاخص بهداشتی ، هیچ شاخص علمی یا پزشکی وجود ندارد که بتواند بگوید این ایده خوبی است.”

کارشناسان بهداشت عمومی گفتند که جمعه تاریخ جمع آوری بر اساس تعطیلات مدرسه و نه بر اساس مذهب خاصی انتخاب شده است.

اما روز پنجشنبه ، لگولتساید و او و متخصصان بهداشت تصور كردند كه این مورد رضایت اکثریت است.

نخست وزیر توضیح داد: “من بعضی از افراد را می شناسم ، آنها ترجیح می دهند جشن سال نو میلادی را جشن بگیرند. اما ما گفتیم كه ما فکر می كنیم در كبك ، بیشتر مردم از این چهار روز خوشحال می شوند.”

شاهین جنید اشرف ، یکی از اعضای هیئت مدیره شورای زنان مسلمان کانادا ، گفت که مسلمانان نیز عید را از راه دور جشن می گیرند.

جنید اشرف گفت: “ما آشپزی کردیم و رفتیم و به درهای فرزندانمان تحویل دادیم.” “آنها ماسک زدند و بیرون آمدند و من دستم را از ماشین دراز کردم و آنها دستهایشان را از درگاه کشیدند.”

جنید اشرف همچنین به تعداد موارد جدید در این استان اشاره کرد که روزانه بالای 1200 مورد معلق مانده است.

“تلفات و موارد دائماً در حال افزایش است. آنها هنوز كاهش نمی یابند. حتی تثبیت نمی شوند. بنابراین ، جمع كردن در كریسمس چه معامله بزرگی دارد؟ چرا؟ و ، چرا این برخورد ترجیحی با یك گروه مذهبی؟”

خاخام روبن پوپکو از مجمع بت اسرائیل بت هارون می گوید امیدوار است که دولت کبک دوره مشابهی را برای خانواده ها و دوستان یهودی در زمان حنوکا فراهم کند.

پوپکو گفت: “من فکر می کنم که عدالت و عقل سلیقه ای احتیاج به انجام چنین مراسم هایی را در مورد حنوکا ، که در اواسط ماه دسامبر برگزار می شود ، طلب می کند. یا اگر ، خدای ناکرده ، بیماری همه گیر تا تعطیلات بهار ادامه یابد ، مجوز مشابه داده می شود.” گفت

شاهین اشرف ، عضو هیئت مدیره شورای زنان مسلمان کانادا ، تصمیم دولت را در مواردی که پرونده ها در استان زیاد است ، زیر سوال می برد. (CBC)

وی افزود: “با هر جامعه مذهبی در كبك باید برخورد عادلانه و مساوی صورت گیرد و تعطیلات یك جامعه نباید نسبت به تعطیلات جامعه دیگر در اولویت باشد.”

گروشکو ، از طرف خود ، یک چیز دیگر در مورد تصمیم روز پنجشنبه گفت که او را آزرده خاطر کرده است. دولت استانی از خود در برابر چالش قانون سکولاریسم قانون اساسی ، معروف به لایحه 21 ، در دادگاه عالی کبک دفاع کرده است.

گروشکو گفت: “من فقط نمی دانم که دولت چگونه این خط را حفظ می کند و می گوید:” ما استانی هستیم که بیش از هر چیز دیگری به سکولاریسم اهمیت می دهیم “و سپس در حال سازماندهی مجدد هستیم و سال تحصیلی را تحت تأثیر منفی قرار می دهیم تا مردم بتوانند کریسمس را جشن بگیرند.

“اما خدا منع می کند که شما یک معلم باحجاب یا کیپا باشید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>