از نظر طب سنتی مصرف قهوه های گانودرما مناسب است یا خیر؟

امروز قهوه گانودرما در طب سنتی را بررسی می کنیم و با خواص قهوه گانودرما و تاریخچه طب سنتی بیشتر آشنا می شویم.

 

قهوه گانودرما حاوی پودر گانودرما لوسیدوم است که بیش از 4000 سال است که در طب سنتی شرقی مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه گانودرما به اشکال مختلف در سراسر جهان مصرف می شود زیرا دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد گانودرما و مقالات علمی انجام داده اند. وی در این باره گفت و امروز در این مقاله قهوه گانودرما را از نظر طب سنتی جهان بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

قهوه گانودرما از نوعی قارچ به نام قارچ کش تهیه می شود. در برخی منابع از این قارچ به عنوان سلطان گیاهان نیز یاد شده است. گانودرما سابقه ای پنج هزار ساله دارد.

 

نام دیگر این قارچ اکسیر جوانی است. در چین، نام محلی این قارچ Lingzi، در ژاپن Rishi و در کره یونگ زهی است.

 

گانودرما سالهاست که به عنوان یک داروی سنتی در چین استفاده می شود.

 

ممکن است سوالاتی مانند: قهوه گانودرما چیست؟ خواص قهوه گانودرما در طب سنتی چیست؟ عوارض قهوه گانودرما چیست؟ قهوه گانودرما برای کاهش وزن؟ قهوه گانودرما برای درمان زگیل تناسلی، خواص قهوه گانودرما برای درمان ناباروری و …

 

با مطالب کارشناس پزشکی آریوکالا همراه باشید تا شما را با ویژگی ها، ماهیت و مضرات قهوه گانودرما آشنا کند.

 

همه چیز درباره قهوه گانودرما

 

فواید قهوه گانودرما برای سلامتی چیست؟

قهوه گانودرما بیش از 2000 سال قدمت دارد.

 

قهوه ریشی یا لینگژی نیز شناخته می شود و خواص درمانی زیادی دارد و عملکرد کبد را تقویت و بهبود می بخشد که نتیجه آن خواب بهتر و انرژی بیشتر است.

مطلب جدید جذاب
کاربرد های سدیم هیدروکسید (+سدیم هیدروکسید از کجا تهیه کنیم)

 

در مقایسه با قهوه معمولی، حاوی کافئین کمتر و مواد مغذی بیشتری است.

 

فواید سلامتی آن به دلیل قارچ گانودرما لوسیدوم یا قارچ ریشی قرمز است که یکی از مواد اصلی آن است.

 

 

خواص قهوه گانودرما

 سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هیچ یک از خواص دارویی گانودرما لوسیدوم را تایید نمی کند. با این حال، هزاران مطالعه فواید سلامتی آن را تایید می کنند. زالو درمانی قهوه بر پایه عصاره قارچ قرمز خواص مشابهی دارد. سرشار از ویتامین C، کلسیم، آهن، فسفر و پتاسیم است که انرژی پایدار را تامین می کند و دفاع طبیعی بدن را تقویت می کند. به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی بالایی که دارد، با پیری و استرس اکسیداتیو مبارزه می کند.

 

برخی از مطالعات نشان می دهد که قهوه گانودرما حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای سبز و کاکائو است. عصاره قارچ قرمز، ماده اصلی آن، دوزهای زیادی گلوتاتیون تولید می کند که به عنوان آنتی اکسیدان اصلی نیز شناخته می شود.