استانها سازنده OxyContin را با هزینه 67 میلیارد دلار آمریکا در هزینه های مرتبط با بحران مواد افیونی کانادا دنبال می کنند

در تلاش برای جبران هزینه های مراقبت های بهداشتی عمومی که در اثر بحران مواد افیونی متحمل شده است ، استان های کانادا 67.4 میلیارد دلار ادعا کرده اند که آمریکا علیه تولیدکننده OxyContin Purdue Pharma است.

Theprovinces برخی از بیش از 600،000 مدعی است که در اسنادی که علیه Purdue Pharma در 5 نوامبر در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک تشکیل شده است ، ذکر شده است.

OxyContin حدود دو دهه پیش معرفی شد ، همان چیزی که متخصصان اعتیاد به عنوان آغاز بحران مواد افیونی تشخیص می دهند. این دارو به سرعت به خیابانها سرایت کرد ، و منجر به یک بحران بهداشت عمومی گسترده با اتروپیوئیدهای مختلف و در نهایت هجوم ویرانگر فنتانیل شد که بسیاری از آنها را کشت. بیش از 4500 کانادایی که فقط در سال 2018 به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشتند.

ادعای بریتیش کلمبیا بیش از 9.1 میلیارد دلار آمریکا ، در حالی که ادعای انتاریو 26.1 میلیارد دلار آمریکا و کبک 15.3 میلیارد دلار آمریکا است.

ادعای بریتیش کلمبیا علیه پوردو بیش از 9.1 میلیارد دلار آمریکا است ، در حالی که ادعای انتاریو 26.1 میلیارد دلار آمریکا و ادعای کبک 15.3 میلیارد دلار آمریکا است. (داگلاس هلی / آسوشیتدپرس)

Reidar Mogerman وکیل دادگستری است که دادخواست دعوی بازیابی هزینه کلاس را برای بریتیش کلمبیا بر عهده دارد. وی می گوید این وضعیت پس از آسیب دیدگی عمومی ناشی از دخانیات و آزبست با اقدامات گذشته جامعه قابل مقایسه است.

موگرمن گفت: “تعداد كانادا بزرگ به نظر می رسد و زیاد است زیرا مشكل قابل توجهی است. من معتقدم اگر ادعاهایی را از سوی نهادهای آمریكایی اضافه كنید اعدادی بیش از 2 تریلیون دلار آمریكا دریافت خواهید كرد. این واقعاً سرسام آور است.”

در ایالات متحده ، پوردو حدود 13 سال پیش 634.5 میلیون دلار آمریکا برای حل و فصل دعاوی پس از اتهام نام تجاری نام تجاری OxyContin به دلیل اعتیاد آور بودن کمتر از سایر داروهای مسکن تجویز شده ، پرداخت کرد.

بهداشت کانادا هرگز در مورد پوردو تحقیق نکرده است.

موگرمن گفت: “این محصولی است که فکر می کردیم مفید است و بسیار خطرناک است. این کشتار را فقط می توان با ابزارهای گسترده در جامعه حل کرد.”

بحران بهداشت و درمان در سراسر جامعه ایجاد شده است

وی توضیح داد كه سازنده مواد مخدر تحت تأثیر ادعاهای مربوط به بحران مواد افیونی قرار گرفت و به دنبال درخواست برای ایالات متحده بود. دادگاه های حمایت از ورشکستگی ، که روند قانونی را متوقف کرده است.

پوردو حدود 13 سال پیش 634.5 میلیون دلار آمریکا برای حل و فصل دعاوی پس از اتهام نام تجاری نام تجاری OxyContin به دلیل اعتیاد آور بودن کمتر از سایر داروهای ضد نسخه پزشک ، پرداخت کرده است. (جورج فری / بلومبرگ / گتی)

موگرمان می گوید پوردو همچنان به فروش مواد افیونی در كانادا و آمریكا ادامه می دهد ، اما نحوه استفاده و بازاریابی آنها ایمن تر شده است.

با این حال ، نتایج حاصل از معرفی OxyContin “بحران مراقبت های بهداشتی در سراسر جامعه” بوده است.

سه سال پیش به نظر می رسید که استان های کانادا مایل به کاهش 85.5 میلیارد دلاری ادعای خود در کانادا برای همه چیز هستند ، از مراقبت های پزشکی فوری تا سایت های پیشگیری از مصرف بیش از حد و برنامه های درمان اعتیاد تا 2 میلیون دلار از پیشنهاد تسویه حساب.

اما قضات صریح ساسکاچوان این هشدار را به وجود آوردند که ولایات در محافظت از وجوه عمومی کوتاهی می کنند.

Purdue در ابتدا 20 میلیون دلار دادخواست تسویه حساب Cdnto حل و فصل 1600 عضو مبتنی بر قربانی محاکمه طبقاتی کانادایی را ارائه داد که از سال 2007 ادامه دارد.

اما در پایان ، استانها پس از سرزنش قضات ، حمایت خود را پس گرفتند.

در سال 2018 دولت BC پرونده قضایی خود را علیه بیش از 40 شرکت دارویی از جمله Purdue آغاز کرد. این ادعا ادعا می کند که آنها می دانستند که مواد افیونی اعتیاد آور بوده و به بازار غیرقانونی سرازیر می شود.

اما همه ادعاها پس از آنکه پوردو در سال 2019 از ورشکستگی محافظت کرد ، مسدود شد.

موگرمان می گوید ادعاهای بیماران با منافع استانی در تضاد است بنابراین آنها مجبور شدند راهی دیگر حرکت کنند.

وی گفت: BC این بحران را چنان جدی می گیرد که میلیاردها دلار برای حل آن صرف شده است.

وی گفت: “این استان نیاز به محافظت از منافع عمومی گسترده تری را دارد كه در تلاش است دنبال كند.”

“اما هیچ کس گلوله نقره ای ندارد. حل این مسئله آسان نیست.”

وی پیش بینی می کند که محاسبه فرا برسد و شرکت های دارویی پیش از میلاد و سایر استانها غرامت پرداخت کنند یا تیم وی شرکت و خانواده متعلق به آن را تعقیب خواهد کرد.

وی گفت: در صورت نیاز پرونده ها را تا انتهای زمین پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *