اقتصاد آمریكا در ماه اكتبر 638،000 شغل اضافه كرده است اما هنوز 10M از سطح قبل از COV خجالتی است

اقتصاد ایالات متحده در ماه اکتبر کمترین شغل را در پنج ماه ایجاد کرد و تعداد بیشتری از آمریکایی ها به صورت نیمه وقت کار می کنند ، واضح ترین شواهدی که نشان می دهد با پایان یافتن محرک های مالی و منفجر شدن موارد جدید COVID-19 بهبودی از رکود اقتصادی همه گیر شده است.

گزارش استخدام وزارت کار در روز جمعه که از نزدیک مشاهده کرده است همچنین نشان داد که 3.6 میلیون نفر بیش از شش ماه از کار خود خارج شده اند ، و این مسئله نشانگر چالش های رئیس جمهور بعدی است ، خواه دونالد ترامپ جمهوری خواه فعلی باشد یا جو بایدن دموکرات ، برای رشد اقتصاد از عمیق ترین رکود از زمان رکود بزرگ بهبود می یابد.

بایدن در اوایل روز جمعه به پیروزی در کاخ سفید نزدیکتر شد زیرا او در میدان نبرد پنسیلوانیا برتری زیادی را نسبت به ترامپ داشت. ترامپ روز پنجشنبه ادعای تقلب بدون ارائه شواهدی را مطرح كرد كه برخی از آرا some داده شده در انتخابات روز سه شنبه “غیرقانونی” بود و پرونده های قضایی را در چندین ایالت در مورد روند شمارش آرا آغاز كرد.

حقوق و دستمزد غیر مزرعه ماه گذشته پس از افزایش 672،000 در ماه سپتامبر ، 638،000 شغل افزایش یافت. این کوچکترین سود از زمان بازیابی مشاغل در ماه مه بود و باعث کاهش 10.1 میلیون شغل در اوج خود در فوریه شد. افزایش 271،000 شغل آزاد و مهمان نوازی حدود دو پنجم حقوق و دستمزد ماه گذشته را به خود اختصاص داده است.

مطلب جدید جذاب
نگین بار - بزرگ ترین و مجهز ترین باربری شهر تهران

نرخ بهره نزدیک به صفر باقی می ماند

اشتغال در خدمات حرفه ای و تجاری با حدود نیمی از مشاغل در خدمات کمک موقت ، 208،000 افزایش یافت. حقوق و دستمزد دولت 268،000 کاهش یافت ، که با خروج کارگران موقت استخدام شده در سرشماری سال 2020 و از دست دادن شغل بیشتر در دولت های ایالتی و محلی محروم از پول ، کاهش یافت.

اقتصاددانان نظرسنجی شده توسط رویترز پیش بینی کرده بودند که لیست حقوق و دستمزد در ماه اکتبر 600000 شغل پیشرفت خواهد کرد.

یک انتخابات مورد بحث ، شانس بسته دیگری برای نجات ویروس کرونا از دولت در سال جاری را کاهش می دهد. حتی اگر سیاست مالی بیشتری توافق شود ، احتمالاً کوچکتر از آنچه پیش از انتخابات پیش بینی شده بود خواهد بود.

این امر باعث جلب توجه کانون توجه به فدرال رزرو خواهد شد. بانک مرکزی ایالات متحده نرخ بهره را روز پنجشنبه نزدیک به صفر نگه داشت. جروم پاول ، رئیس صندوق فدرال ، سرعت پیشرفت در اقتصاد و تعدیل بازار کار را تأیید کرد و خاطرنشان کرد که با حمایت مالی بیشتر ، بهبود اقتصادی قویتر خواهد شد.

سهام ایالات متحده پس از افزایش بیش از هفت درصدی این هفته در روز جمعه نفس راحتی کشید. دلار در برابر یک سبد ارز سقوط کرد. قیمت های خزانه داری آمریکا پایین تر بود.

بیکاری طولانی مدت

بیش از 3 تریلیون دلار آمریكا با كمك همه گیر دولت برای مشاغل و كارگران ، به رشد تاریخی 33.1 درصدی نرخ رشد اقتصادی سالانه در سه ماهه سوم دامن زد. این به دنبال رکورد 31.4 درصد فضای انقباض در سه ماهه آوریل-ژوئن بود.

مطلب جدید جذاب
ویروس کرونا ویروس: آنچه روز یکشنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

فقدان محرک های مالی و مارپیچی شدن عفونت های جدید ویروس کرونا در سراسر کشور ، اقتصاد را در مسیر رشد بسیار کندتر به سمت سه ماهه چهارم قرار داده است. رستوران ها و سالن های ورزشی به خارج از منزل نقل مکان کرده اند ، اما هوای خنک و از سرگیری مجدد عفونت های COVID-19 می تواند بسیاری را با دردسر مواجه کند.

حتی اگر ایالت ها و دولت های محلی محدودیت های جدیدی را برای مشاغل وضع نکنند ، مصرف کنندگان احتمالاً از ترس قرار گرفتن در معرض بیماری تنفسی دور خواهند ماند. طبق آمارهای رویترز ، ایالات متحده روز چهارشنبه با حداقل 102،591 عفونت ، یک مورد رکورد یک روزه در ویروس کرونا را ثبت کرده است.

گرچه مشاغل کوچک و متوسط ​​بیشترین آسیب را از این همه گیری متحمل شده اند ، اما از شرکت های بزرگ در امان نمانده اند. اگزون موبیل ماه گذشته 1900 اخراج در ایالات متحده را اعلام کرد. بوئینگ گفت که انتظار می رود تا پایان سال 2021 حدود 30،000 شغل ، 11،000 شغل بیشتر از آنچه قبلاً برنامه ریزی شده بود ، حذف شود.

نرخ بیکاری در سپتامبر به 9/6 درصد از 7/9 درصد کاهش یافت. اما با سو people تعصب افرادی که خود را به عنوان “شاغل اما غایب از کار” طبقه بندی نمی کنند ، همچنان مغرضانه عمل می کند.

بدون این اشتباه تکراری ، دولت گفت نرخ بیکاری حدود 7.2 درصد در ماه اکتبر بوده است.

در حالی که نرخ بیکاری از اوج 14.7 درصد در آوریل کاهش یافته است ، این بازتاب واقعی سلامت بازار کار نیست. تعداد افراد بیکار بیش از شش ماه در ماه اکتبر با 1.2 میلیون افزایش به 3.6 میلیون نفر رسید.

مطلب جدید جذاب
دفتر رقابت کانادا از Cineplex به دلیل تبلیغات گمراه کننده قیمت بلیت شکایت کرد.

تعداد افرادی که به دلایل اقتصادی به صورت نیمه وقت کار می کنند با 383،000،000 افزایش به 6/7 میلیون نفر رسیده است که این امر نشان دهنده کاهش ساعات کار به دلیل کم کاری یا شرایط کاری است.

حداقل 21.5 میلیون نفر در اواسط ماه اکتبر مزایای بیکاری دریافت می کردند. بسیاری از افراد ، عمدتا زنان ، برای نگهداری از کودکان یا ترس از ابتلا به ویروس ، از نیروی کار خارج شده اند.