الگوی جدید انتاریو برای موج دوم COVID-19 می تواند و نمی تواند به ما بگوید

انتاریو روز پنجشنبه با پیش بینی روند موج دوم COVID-19 خود ، مدلسازی به روز شده را منتشر خواهد کرد ، زیرا برخی از متخصصان اپیدمیولوژی پیش بینی کرده اند که این استان روزانه 2000 مورد جدید را تا اوایل دسامبر پشت سر می گذارد.

این در حالی است که انتاریو شاهد افزایش مجدد عفونت ها است ، علی رغم اظهارات اخیر نخست وزیر داگ فورد مبنی بر اینکه منحنی همه گیری در حال صاف شدن یا کاهش است.

طی هفته گذشته ، انتاریو به طور متوسط ​​روزانه بیش از 1200 مورد تایید شده جدید COVID-19 گزارش کرده است و در چهار روز از پنج روز گذشته ، این استان رکورد قبلی خود را در یک روز شکست.

بر اساس پیش بینی های اخیر شرکت همکاری مدل سازی COVID-19 ، بر اساس نرخ رشد موارد جدید در اوایل ماه نوامبر ، در حدود 1 دسامبر در حال انجام 2،000 مورد در روز است. کارهای این گروه که شامل دانشمندان و پزشکان دانشگاه تورنتو ، شبکه بهداشت دانشگاه و بیمارستان سانی بروک است ، پیش بینی های مدل سازی استان را تأمین می کند.

اشلی تویت ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در دانشگاه دالانا لانا دانشگاه تورنتو گفت: “با توجه به سیاست هایی که ما در حال حاضر اعمال کرده ایم ، فکر نمی کنم دلیلی داشته باشد که نتیجه بگیریم که روزانه به 2000 مورد نمی رسیم.” بهداشت عمومی ، که در تیم همکاری مدل سازی نیست.

تویت در مصاحبه ای با سی بی سی نیوز گفت: “ما باید شاهد تغییر بزرگی در محدودیت هایی باشیم که برای عدم رسیدن به 2000 در نظر گرفته ایم.” در این مرحله برای تغییر مسیر حرکت. “

دولت استانی فقط دو مورد از 34 واحد بهداشت عمومی انتاریو را در سطح هشدار “منطقه قرمز” قرار داده است: تورنتو (آخر این هفته) و منطقه پیل. در هر دو بخش ، افسران پزشکی بهداشت تصمیم گرفته اند که محدودیت های منطقه قرمز استان برای کند کردن شیوع ویروس کافی نیست و اقدامات اضافی را اعلام کرده اند.

مدلسازی به روز شده انتاریو در یک کنفرانس مطبوعاتی روز پنج شنبه توسط سه نفر از پزشکان به اطلاع عموم خواهد رسید: دیوید ویلیامز ، رئیس ارشد پزشکی انتاریو ، دیرک هوایر ، رئیس دادگستری و هماهنگ کننده پاسخ شیوع استان ها. و آدلستین براون ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی دالا لانا و رئیس میز مشاوره علمی COVID-19 انتاریو.

انتظار می رود این مدل نه تنها روند پیش بینی شده موارد جدید بلکه پیامدهای بالقوه آن برای بیمارستان های انتاریو را نشان دهد. آخرین آمار استانی که روز چهارشنبه منتشر شد ، 424 بیمار بیمارستانی مبتلا به COVID-19 را نشان می دهد ، از جمله 88 نفر در مراقبت های ویژه هستند.

به طور متوسط ​​2000 مورد در روز ، انتاریو را در قله یک معیار مهم قرار می دهد. در طی یک هفته ، در حدود 96 مورد جدید در هر 100000 نفر جمعیت وجود دارد. آستانه رسمی استان برای محدودیت های منطقه قرمز 100 مورد در هفته در هر 100000 نفر است.

اشلی تویت ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی می گوید مدل سازی موج دوم بیماری همه گیر COVID-19 چالش برانگیزتر از موج اول است زیرا عوامل زیادی بر میزان عفونت تأثیر می گذارند. (نیک ایوانشین / دانشگاه تورنتو)

آخرین باری که انتاریو مدل سازی را منتشر کرد ، در پایان ماه اکتبر ، فورد اشاره کرد که خبرهای خوبی را نشان می دهد. وی یک روز قبل از انتشار مدل سازی به صورت عمومی گفت: “ما شاهد دور شدن هستیم.”

مدل سازی نشان می دهد که میزان افزایش موارد جدید COVID-19 کندتر از هفته های گذشته بود ، اما عفونت ها هنوز در حال افزایش بودند. مدل سازی همچنین پیش بینی کرد که تا اواسط ماه نوامبر ، میانگین روزانه موارد جدید ممکن است به بالاتر از سطح 1200a انتاریو در روز چهارشنبه برسد.

فقط در طی پنج هفته ، مدارس Ontarios تعطیلات زمستانی خود را شروع می کنند. بدون تغییر در محدودیت های بهداشت عمومی ، تویت چشم انداز کمی دارد که منحنی استان به زودی مسطح شود و مردم بتوانند تعطیلات را به طور ایمن در کنار دوستان و خانواده خارج از خانه خود جشن بگیرند.

تویت گفت: “در صورت عدم تغییر ، احتمال کاهش موارد تا کریسمس بسیار بسیار کم است.”

وی گفت: “این به خودی خود رشد متوقف نخواهد شد ،” ما باید کاری کنیم که روند شیوع بیماری را تغییر دهیم. نسخه ای از واقعیت وجود ندارد که ویروس به طور ناگهانی رشد خود را متوقف کند. و اوضاع تا پایان دسامبر خوب است. “

ویلیامز ، رئیس ارشد پزشکی ، امور را متفاوت می بیند. روز دوشنبه ، وی توصیف آنچه را كه تصدیق كرد ، سناریوی “كاملاً آرزوكننده” همه ی انتاریایی ها است كه در حین تمرین فاصله ی فیزیكی انجام می دهند ، هیچ ارتباط نزدیكی با هیچ كس خارج از خانه ندارند و همیشه در مكان های عمومی ماسك می پوشند.

ویلیامز گفت: “اگر همه کاری را که باید انجام دهند انجام دهند … ما می توانیم کل استان را در حدود سه تا چهار هفته به سطح سبز (محدودیت COVID) برسانیم.” بر اساس معیارهای استان برای منطقه سبز ، این بدان معناست که تقریباً 200 مورد جدید در روز است ، انتاریو از اوایل ماه سپتامبر تاکنون ندیده است.

گفت: مدل سازی موج دوم همه گیری COVID-19 چالش برانگیزتر از موج اول است ، گفت Tutite ، زیرا عوامل زیادی که بر میزان عفونت تأثیر می گذارند تغییر می کنند. از جمله: سیاست های دولت و رفتار انسان ها.

وی گفت: در حال حاضر تولید مدل هایی که دو ماه به آینده ادامه می دهند منطقی نیست ، زیرا افزایش قابل توجهی در عفونت های جدید می تواند مردم را وادار کند رفتار خود را تغییر دهند یا دولت فوری را برای تشدید محدودیت های بهداشت عمومی ، که به نوبه خود مسیر همه گیری را تغییر می دهد ، تغییر دهد.

و این بدان معناست که او نمی تواند زمان اوج موج دوم انتاریو را پیش بینی کند و نه اینکه تا کجا رشد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *