اولین شرکای ملل با شرکت BC در خرید $ 1B غذاهای دریایی Clearwater

شرکت Clearwater Seafoods مستقر در هالیفاکس روز دوشنبه معامله ای میلیارد دلاری را برای فروش این شرکت به همکاری بین Premium Brands of British Columbia و ائتلافی از Mi’kmawFirst Nations اعلام کرد.

در خبرنامه ای که به طور مشترک توسط ائتلاف و Clearwater منتشر شد ، این “بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت غذاهای دریایی توسط هر گروه بومی در کانادا است.”

این ائتلاف توسط Membertouband در کیپ برتون و میاوپوککین نیوفاندلند و لابرادور رهبری می شود.

تری پل ، رئیس ممبرتو گفت که میکماک در یک مشارکت کاملاً متعلق به میکماق مجوزهای ماهیگیری Clearwater کانادایی را در اختیار خواهد داشت.

پل به سی بی سی نیوز گفت: “این معامله برای همه جوامع شرکت کننده یک لحظه تحول آفرین است.” “اکنون از موقعیت مالکیت به شیلات دریایی دسترسی خواهیم داشت.”

رئیس تری پل گفت که ممبرتو اولین ملت رهبری ائتلاف جوامع میکماو در خرید غذاهای دریایی Clearwater را بر عهده خواهد داشت. (CBC)

Mi’kmawcoalition 250 میلیون دلار برای سهم خود از خرید هزینه می کند و هزینه آن را از طریق وام 30 ساله از سازمان مالی اول سازمان ملل پرداخت می کند.

پل گفت: “من از این موضوع احساس هیجان می كنم. ما الان یك بازیکن هستیم. برای اینكه تجارت كنید ، ابتدا باید بازی را انجام دهید.

“شما برای پیروزی باید بازی کنید و ما برنده شدیم.”

رهبر صدف پوستان آمریکای شمالی

Clearwater بزرگترین تولید کننده صدف دریایی در آمریکای شمالی است و دارای مجوز برداشت کانادایی برای انبوهی از گونه ها از جمله خرچنگ دریایی ، گوش ماهی ، خرچنگ و صدف است.

همچنین این محصول در انگلستان و آمریکای جنوبی عملیات برداشت دارد و در سراسر دنیا یک عملیات فروش دارد.

این معامله توسط مدیران Clearwater توصیه می شود و سهامداران 8.25 دلار برای هر سهم پرداخت می کنند. این مبلغ 15 درصد بیشتر از قیمت هفته گذشته و 60 درصد حق بیمه در مقایسه با قیمت قبل از اعلام Clearwater برای فروش در ماه مارس است.

انتظار می رود فروش در نیمه اول سال 2021 بسته شود.

Clearwater Seafoods اوایل سال جاری برای فروش قرار گرفت. (رابرت کوتاه / CBC)

کالین مک دونالد ، رئیس هیئت مدیره Clearwater ، در بیانیه ای گفت: “من بسیار خوشحالم که این معامله را توصیه می کنم. این ارزش زیادی برای سهامداران دارد ، از تخصص شرکت در هنگام پیشرفت آشتی در کانادا استفاده می کند.”

“من اطمینان دارم که این معامله فرهنگ تنوع و تعالی پایدار غذاهای دریایی را که در Clearwater وجود دارد افزایش می دهد.”

سایر Mi’kmawband ها علاقه نشان می دهند

در این توافق نامه ائتلاف Mi’kmaw و Premium Brandscreate FNC Holdings برای به دست آوردن سهام Clearwater دیده خواهد شد.

بر اساس این اعلامیه ، چندین نوا اسکوشیا بند دیگر قصد خود را برای پیوستن به ممبرتو و میاوپوک را تأیید کرده اند. آنها شامل Paqtnkek ، Pictou Landing ، Potlotek ، Sipekne’katik و We’koqma’q هستند.

ممبرتو گفت این خرید از درآمد فعلی یا وضعیت مالی ملت اول نمی کاهد.

شیلات معیشتی متوسط ​​تحت تأثیر قرار نمی گیرد

پاول گفت که معامله Clearwater فشار برای شیلات معیشتی متوسط ​​در نوا اسکوشیا را کاهش نخواهد داد.

ممبرتو و چندین گروه دیگر شیلات خرچنگ را که از طریق خود تنظیم می شود راه اندازی کرده یا قصد راه اندازی آن را دارند.

آنها از حق پیمانی استفاده می کنند که توسط دیوان عالی کانادا به رسمیت شناخته شده است ، اما این اقدام عصبانیت و حتی خشونت برخی از ماهیگیران تجاری غیر بومی را برانگیخته است.

پاول به سی بی سی نیوز گفت: “سرمایه گذاری ما در شیلات دریایی تجاری کاملاً جدا از ماهیگیری تجاری دریایی و معیشت متوسط ​​است.”

“ما هنوز هم به طور شگفت انگیزی به سایر شیلات و جوامع خود در زمینه معیشت متوسط ​​بسیار پایبند هستیم. این معامله بر روندها و بحث هایی که در سایر مناطق شیلات در جریان است تأثیری ندارد.”

“مارک جهانی مورد احترام”

جورج پالئولوگو ، مدیر عامل و رئیس شرکت Premium Brands ، Clearwater را به عنوان “یک شرکت غذای دریایی در سطح جهانی با تیم مدیریتی عالی ، بهترین محصولات در کلاس و یک مارک معتبر جهانی” تحسین کرد.

پالئولوگو اضافه کرد: “با مشارکت ما و جوامع Mi’kmawFirst Nations ، با استفاده از نقاط قوت مکمل سه سازمان ، این یک تجارت حتی قوی تر خواهد شد.”

Clearwater در سال 1978 توسط جان ریسلی و کالین مک دونالد تاسیس شد.

در حال حاضر در 70 سالگی ، آنها گفته اند که این شرکت در اوایل سال جاری به عنوان بخشی از برنامه جانشینی برای فروش قرار داده شده است زیرا فرزندان آنها علاقه ای به تصدی تجارت ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *