اولین مورد کانادایی از نوع نادر آنفولانزای خوکی در بیمار مرکزی در آلبرتا مشاهده شد

مقامات بهداشت عمومی و کشاورزی آلبرتا در حال بررسی هستند که ماه گذشته اولین مورد در کانادا از نوع arare آنفلوانزای خوکی در یک بیمار آلبرتا مرکزی تشخیص داده شد.

دکتر دینا هینشاو ، رئیس ارشد بهداشت ، در بیانیه مشترک روز چهارشنبه با دکتر کیت لمان ، دامپزشک ارشد استان ، گفت که این پرونده از سال 2005 تنها بیست و هفتمین مورد در جهان است.

Hinshaw و Lehman در بیانیه گفتند: “یک مورد تایید شده از نوع آنفلوانزای A (H1N2) v در مرکز آلبرتا کشف شده است.”

“این به نظر می رسد در حال حاضر یک مورد منفرد است و در حال حاضر هیچ خطر بیشتری برای آلبرتایی ها وجود ندارد. این تنها مورد آنفلوانزا است که در این فصل آنفلوانزا در آلبرتا گزارش شده است.”

در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه ، هینشاو گفت که ویروس در اواسط ماه اکتبر هنگامی که بیمار مبتلا به علائم شبیه آنفلوانزا به دنبال معالجه پزشکی در بخش اورژانس بیمارستان بود ، شناسایی شد.

وی گفت: “ما این مسئله را جدی می گیریم ، زیرا هرگونه عفونت انسانی با ویروس آنفلوانزای غیر فصلی باید تحت تعهدات بین المللی ما پیگیری شود.”

یک نمونه جمع آوری شده از بیمار به عنوان بخشی از یک روند معمول ، Hinshawsaid از نظر آنفلوانزا و از نظر COVID-19 مورد آزمایش قرار گرفت.

WATCH | دکتر Deena Hinhsaw جزئیات بیشتری در مورد اولین مورد کانادا در مورد نوع نادر آنفولانزای خوکی در کانادا ارائه می دهد

دکتر دینه هینساو ، مدیر ارشد پزشکی آلبرتا ، جزئیات بیشتری در مورد اولین مورد کانادا در مورد نوع نادر آنفولانزای خوکی در کانادا که در یک بیمار مرکزی در آلبرتا یافت شد ، توضیح می دهد. 1:07

“در این مورد خاص هیچ چیزی در مورد ارائه یا سابقه وجود نداشت که نشان دهنده نگرانی متفاوت از هر فرد دیگری باشد که با عفونت دستگاه تنفسی فوقانی از نوع علائم بیماری مانند آنفلوانزا روبرو است ،” shesaid.

“به عنوان بخشی از فرآیند آزمایشگاه معمولی ، هر زمان که به آنفلوانزا مثبت می شویم ، به ویژه در اوایل فصل ، بخشی از فرایند این است که وارد یک نوع تایپ شویم ، بفهمیم نوع آن چیست و به عنوان بخشی از این فرآیند ، شناسایی کرد که این یک فشار غیر فصلی است. “

هینشاو گفت: بیمار با توصیه ای 10 روز در خانه بماند.

تحقیقات بهداشت عمومی در حال انجام است

مقامات بهداشتی ، که با کشاورزی و جنگلداری آلبرتا کار می کنند ، تحقیقات بهداشت عمومی را برای تعیین منبع ویروس و بررسی عدم انتشار آن آغاز کرده اند.

این استان گفت که همکاری نزدیک با خدمات بهداشتی آلبرتا ، آژانس بهداشت عمومی کانادا و سایر شرکای سراسر کانادا را ادامه خواهد داد.

هینشاو گفت که نمونه های مرکزی آلبرتا COVID-19 از دو هفته گذشته در حال بررسی گذشته نگر برای آنفلوانزا هستند. وی گفت که این آزمایش تقریباً کامل است و هیچ نمونه مثبت آنفلوانزا یافت نشده است.

هینشاو گفت: “از امروز ، AHS همچنین در صورت ارائه آزمایش COVID-19 در یک مرکز آزمایش AHS ، آزمایش آنفلوآنزا را به ساکنان مناطقی از مرکز آلبرتا ارائه می دهد.” “این آزمایش اختیاری خواهد بود و از نظارت مداوم آنفلوانزا در منطقه پشتیبانی می کند.”

Hinshaw و Lehman در بیانیه خود گفتند که نوع آنفلوانزای A (H1N2) نادر است ، از سال 2005 فقط 27 مورد در سراسر جهان گزارش شده است و هیچ موردی در کانادا قبل از این مورد گزارش نشده است.

هینشاو در کنفرانس خبری گفت که مشاهده “انتقال بیماری از انسان به حیوانات یا از حیوانات به انسان” بسیار نادر است. وی گفت: با در نظر گرفتن اقدامات ایمنی زیستی ، “فرصت بسیار محدودی برای انتقال آنفلوانزای خوکی به انسان” وجود دارد.

اکثر موارد گزارش شده در دهه گذشته در ایالات متحده بوده است. هینشاو گفت که این موارد “بسیار خفیف و خود محدود کننده بوده است.”

H1N2 بیماری مربوط به غذا نیست و از طریق گوشت خوک یا سایر محصولات تولید شده از خوک به افراد منتقل نمی شود. هینشاو گفت که هیچ خطری در رابطه با خوردن گوشت خوک وجود ندارد.

وی گفت: هیچ ارتباطی بین موارد آنفلوانزا و کشتارگاه ها یافت نشده است.

لمان در کنفرانس خبری گفت که مشاهده آنفلوانزا در جمعیت خوکی آلبرتا غیر معمول نیست. وی گفت: این استان بین 10 تا 30 مورد در هر سه ماه یا بین 40 تا 120 مورد در هر سال می بیند.

وی گفت غیر معمول نیست که بیماری در یک گله بدون هیچ گونه نشانه ای از بیماری بالینی باشد. وی گفت ، وقتی نمایان شد ، به طور معمول ملایم است.