اکنون بخرید ، بعداً پرداخت کنید؟ خدمات پرداخت اقساطی برای خرید آنلاین به کانادا می آیند

خرید آنلاین در طی همه گیر کنونی منفجر شده است ، گزینه های پرداخت هزینه خرید نیز وجود دارد.

علاوه بر گزینه های معمول بدهی و اعتباری که هنگام مشتری برای خرید ظاهر می شود ، اخیراً تعدادی سرویس در کانادا راه اندازی شده اند که به مشتریان امکان پرداخت اقساط را می دهند و هزینه سفر خرید را از طریق پرداخت های متعدد گسترش می دهند.

در حالی که همه آنها کمی متفاوت کار می کنند ، سرویس هایی مانند Afterpay ، PayBright ، Sezzle ، Klarna ، QuadPay ، Splitit ، Affirm و سایر خدمات گزینه هایی را برای پرداخت بهای خرید در طول زمان به کاربران می دهند. بسیاری از آنها با قرار دادن مورد در کارت اعتباری ، نرخ و هزینه کمتری دارند. در واقع ، حداقل برخی از آنها هیچ هزینه ای در سمت کاربر ندارند.

Afterpay در اوت گذشته بی سر و صدا در کانادا راه اندازی شد. در حالی که این شرکت در اینجا از نام خانوادگی دور است ، در استرالیا ، جایی که این شرکت پنج سال پیش راه اندازی شد ، چنین نیست. رشد 10 میلیون مشتری در آنجا رشد کرده است.

این شرکت با ده ها خرده فروش فعال در کانادا ، از جمله عقاب های آمریکایی ، آردن ، BikeExchange ، Dermalogica ، FragranceX.com ، Herschel Supply Co. ، Huda Beauty ، GOLI ، Malys Cosmetics ، Native Shoes ، Nixon ، Perfume.com و Roots معاملات امضا کرده است.

مشتریان احتمالی حسابی را که به یک بانک یا حساب پرداخت دیگر متصل است ، باز می کنند و شرکت بقیه امور را اداره می کند.

CEONick Molnar در مصاحبه ای با CBC News گفت که نحوه کار ساده است.

وی گفت: “اگر یک جفت کفش به قیمت 100 دلار خریداری می کنید ، مشتری به جای پرداخت 100 دلار ، هر دو هفته چهار بار 25 دلار پرداخت می کند.” ما روز بعد به خرده فروش پرداخت می کنیم. آنها محصول را از جلو حمل می کنند و ما تمام خطرها را بپذیرید. “

هیچ نرخ بهره ای به خرید اضافه نمی شود و همچنین هیچ هزینه یا مجازات دیگری برای تأخیر پرداخت وجود ندارد. اگر خریدار بازپرداخت خرید خود را متوقف کرد ، Afterpay به سادگی حساب او را قطع می کند. اما آنها حساب را به آژانس مجموعه ارسال نمی کنند.

خدمات رایگان برای مصرف کنندگان

این شرکت به خود می بالد که کمتر از یک درصد مشتریان از پرداخت خود عقب می مانند. مولنار می گوید این سیستم کار می کند زیرا برای هر دو طرف مصرف کننده و خرده فروش کار می کند.

وی گفت: “اکثر قریب به اتفاق ارائه دهندگان اقساط در سراسر جهان محصولات اعتباری سنتی بوده اند که برای کارکرد مدل های تجاری خود به نرخ بهره بسیار بالا متکی هستند.”[But]ما این مدل را روی سر خود چرخانده ایم و در آنجا هزینه کمی را از خرده فروش دریافت می کنیم ، این بدان معنی است که برای مصرف کننده کاملاً رایگان است. “

کایل هوسمن ، رئیس کفش های بومی مستقر در ونکوور ، می گوید تنها حدود 5 درصد از مشتریان کفش های بومی از Afterpay استفاده می کنند ، اما آنهایی که تمایل بیشتری به خرج می دهند. (مایک زیمر / CBC)

بازگشت به عنوان مثال فروشگاه کفش، مولنار می گوید خرده می Afterpay پرداخت بین چهار و شش درصد از قیمت salea آنها خوشحال به پرداخت هستند، زیرا شرکت پرداخت فرض تمام خطر عدم پرداخت، و فروشگاه می شود پول نقد جلو.

برخی از خرده فروشان کانادایی تاکنون از خدمات راضی هستند. شیوع همه گیر در مورد Native Shoes ، فروشنده کفش های کودکان مستقر در ونکوور ، مانند بسیاری دیگر سخت بوده است. اما فروش آنلاین در طی همه گیر شدن رشد چشمگیری داشته است ، چیزی که این شرکت بخشی از خدمات خود را به عنوان خدمات پس از پرداخت به حساب می آورد ، در زمانی که همه افراد هزینه های خود را مشاهده می کنند.

رئیس شرکت Kyle Housman در مصاحبه ای گفت: “من فکر می کنم این یک گزینه دیگر برای مشتری است که بتواند انتخاب کند که چگونه می خواهد خرید را اکنون بپردازد ، بعداً نوع دیگری از این بستر را انعطاف پذیری بیشتری می دهد.”

Native از زمان راه اندازی Afterpay در کانادا استفاده می کند. این شرکت می گوید در حال حاضر تنها حدود پنج درصد از مشتریان از آن برای پرداخت استفاده می کنند ، اما انتظار می رود که این نسبت رشد کند.

در حالی که این هزینه بالاتر از آن است که آنها با برخی گزینه های دیگر مانند بدهی و اعتبار پرداخت می کنند ، اگر خدمات رشد و توسعه یابد و تا حدی گسترش یابد ، شرکت مشکلی ندارد زیرا آنها متوجه شده اند که مشتریان Afterpay تمایل به خرید بیشتر از بقیه در حدود 25 درصد دارند. هوسمن می گوید: بیشتر ، یا از طریق خرید جفت کفش بیشتر ، یا کفش های گران تر.

خیلی عمیق

اما طبق گفته شانون لی سیمونز ، برنامه ریز مالی و بنیانگذار The New School of Finance ، یک شرکت برنامه ریزی مالی ، چنین خدماتی می توانند اشکالاتی داشته باشند.

او طرفدار هر چیزی است که بتواند کانادایی ها را از جمع شدن بدهی بیش از حد کارت اعتباری دور کند ، اما با این وجود سیستم های اقساطی همچنان می توانند به مصرف کنندگان اجازه دهند هزینه هایشان از درآمدشان بیشتر شود.

وی در مصاحبه ای گفت: “اگر آن ریاضی ذهنی را انجام ندهید ، مشكلی خواهید داشت.” “شما می خواهید قبل از پرداخت حتی بدهی خود را شروع كنید.”

و این تمایل ممکن است مجبور به خرید بیشتر در هنگام استفاده از خدمات اقساطی باشد که در طولانی مدت مشکل ساز شود.

“آنها در حال رفتار با این پول هستند [saying] “من این را الان می خواهم و واقعاً توانایی پرداخت آن را ندارم بنابراین می خواهم این کار را انجام دهم و سپس می خواهم آن را از طریق حقوق و دستمزد مختلف خود بشکنم” ، که یک بازی خطرناک برای هر کسی است که بازی کند ، “Simmonssaid “آنها واقعاً امیدوارند که شما بیشتر از هزینه های معمول خود هزینه کنید.”

هوسمن انتظار دارد که نسبت مشتریانی که از خدمات اقساطی استفاده می کنند ، رشد کند. (مایک زیمر / CBC)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *