اکویفکس می گوید ، کانادایی ها اکنون بیش از 2 تریلیون دلار بدهی دارند

تقاضای مصرف کننده برای اعتبار در سه ماهه سوم شدت گرفت ، که عمدتا ناشی از افزایش مانده وام مسکن و وام های جدید اتومبیل است ، بر اساس داده های منتشر شده روز دوشنبه توسط آژانس گزارش اعتبار Equifax.

به گزارش اکیوفاکس ، مانده وام مسکن و وام خودرویی جدید به ترتیب 6.6 و 11.7 درصد نسبت به سال افزایش داشته است. به طور کلی متوسط ​​بدهی مصرف کننده در مقایسه با سه ماهه سوم سال گذشته 3.3 درصد افزایش یافته است.

ربکا اوکز ، معاون معاون تحلیلی پیشرفته در Equifax کانادا ، در مصاحبه ای گفت که رشد وام در سه ماهه گذشته به ویژه بالا بود ، با بیشترین افزایش در افراد زیر 35 سال. این روند حتی به دلیل سقوط اقتصادی از بیماری همه گیر و قفل همراه است. اقدامات به ویژه جوانان را سخت ضربه می زند.

اوكس گفت: “از نظر وام های جدید ، این می تواند سرمایه گذاری مجدد باشد ، یا خریداران خانه برای اولین بار برای خانه های جدید باشد. “این در واقع بالاترین ارزشی بود که تاکنون دیده ایم.”

اوكس گفت ، افزایش تقاضا برای وام های اتومبیل در سه ماهه سوم می تواند در نتیجه تقاضای متوقف شده افرادی باشد كه برای خرید خودرو در اواخر سال باید منتظر بمانند.

کل بدهی 2 تریلیون دلار

ارقام گزارش Equifax از بانک ها و سایر وام دهندگان تهیه شده است که داده ها را به آژانس رتبه بندی اعتبار ارائه می دهند.

Equifax کل بدهی مصرف کننده را به 2.04 تریلیون دلار متصل کرد ، در حالی که آماری کانادا در ماه ژوئن گزارش داد که بدهی خانوارها به 2.3 تریلیون دلار رسیده است ، با 1.77 دلار بدهی به ازای هر دلار درآمد قابل استفاده خانوار.

مطلب جدید جذاب
چگونه برخی از مردم کلگری از بوکس و فناوری برای مقابله با بیماری پارکینسون استفاده می کنند

به گزارش Equifax ، بیش از سه میلیون مشتری از زمان ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 استفاده از برنامه های تعویق پرداخت را انتخاب کرده اند. از ابتدای سال جاری ، برخی از بانک ها با تشخیص فشار مالی که همه گیر برای بسیاری از خانوارها ایجاد کرده است ، به مشتریان این امکان را داده اند که پرداخت وام خود را برای چند ماه به حالت تعلیق درآورند.

با این حال ، طبق برنامه های تعویق پرداخت ، در ماه هایی که پرداخت ها به حالت تعلیق در می آیند ، سود همچنان ادامه دارد.

به گفته اوكس ، درصد مانده هایی كه كاربران اعتباری سه یا بیشتر پرداختها را از دست داده اند در پایین ترین سطح از سال 2014 بوده است ، با برنامه های تعویق احتمالاً نرخ واقعی بزهكاری را پوشش می دهد.