ایالات متحده بازگشت بوئینگ 737 MAX را تأیید می کند

رئیس اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده (FAA) استیو دیكسون “100 درصد اطمینان” در ایمنی بوئینگ 737 MAX دارد ، اما می گوید سازنده هواپیما کارهای بیشتری برای انجام فرهنگ ایمنی خود انجام می دهد.

دیکسون روز چهارشنبه پس از سقوط هواپیمای پرفروش هواپیما در مارس 2019 پس از سقوط در اندونزی و اتیوپیاتات ، به دلیل کشته شدن 346 نفر و منجر به بزرگترین بحران بوئینگ در دهه های گذشته ، دستوری را امضا کرد تا به پرفروش ترین هواپیما اجازه دهد پرواز خود را از سر بگیرد.

این دستور طولانی ترین زمین گیر در تاریخ هواپیمایی تجاری را خاتمه می دهد و راه را برای از سرگیری بوئینگ برای تحویل ایالات متحده و پروازهای تجاری تا پایان سال هموار می کند.

دیکسون ، مدیر FAA ، در یک مصاحبه تلفنی 30 دقیقه ای با رویترز به رویترز گفت: “ما همه تلاشهای انسانی را انجام داده ایم تا اطمینان حاصل شود كه این نوع تصادفات مجدداً اتفاق نیفتد” ، افزود:

FAA برای مقابله با یک سیستم ایمنی کلیدی به نام MCAS که در دو تصادف منجر به مرگ و همچنین پادمان های جدید قابل توجه و سایر تغییرات نرم افزاری مقصر است ، نیاز به آموزش های جدید دارد.

دیكسون ، خلبان هواپیمایی سابق و هواپیمایی ، كه در آگوست 2019 به عنوان مدیر FAA عهده دار شد و كنترل های پرواز آزمایشی 737 MAX را در سپتامبر بر عهده گرفت ، گفت: “من 100 درصد اطمینان دارم.”

وی در یک پیام ویدئویی که روز چهارشنبه منتشر شد ، گفت که بازبینی 20 ماهه “طولانی و طاقت فرسا بود ، اما ما از همان ابتدا گفتیم که زمان لازم برای این کار را صرف خواهیم کرد.”

‘تغییرات فرهنگی زمان زیادی می برد’

دیكسون گفت كه او به بوئینگ اهمیت ایمنی را تأكید می كند. دیكسون گفت: “من می فهمم كه آنها مشاغلی برای اداره دارند ، اما اگر محصول ایمن نداشته باشند چیزی ندارند.”

دیکسون پیشنهاد کرد که بوئینگ کارهای بیشتری برای بهبود ایمنی انجام می دهد.

وی گفت: “آنها اقداماتی انجام داده اند ، اما انجام مراحل جدید و جابجایی جعبه ها در اطراف چارت سازمانی بیشتر به طول خواهد انجامید. تغییرات فرهنگی مدت زیادی طول می کشد تا تأثیر بگذارد و ما باید شک کنیم.”

سقوط هواپیمای 737 MAX در اندونزی و اتیوپی طی 5 ماه در سال های 2018 و 2019 باعث کشته شدن 346 نفر شد و باعث ایجاد تحقیقات شدید ، سرنگونی مدیران ، ضعف در رهبری ایالات متحده در هواپیمایی جهانی شد و برای بوئینگ 20 میلیارد دلار آمریکا هزینه دربرداشت. (لیندزی واسون / رویترز)

بوئینگ گفت “متعهد است که از اشتباهات ما برای ساختن آینده ای امن تر بیاموزد تا تصادفاتی از این قبیل هرگز تکرار نشوند.”

FAA همچنین به دلیل صدور گواهینامه 737 MAX مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. مجلس نمایندگان ایالات متحده روز سه شنبه برنامه اصلاحیه برنامه صدور گواهینامه هواپیما توسط FAA را تصویب کرد.

پیتر دفازیو ، نماینده دموکرات ، رئیس کمیته حمل و نقل و زیرساخت ها ، گفت که FAA نتوانسته ایمنی 737 MAX را به درستی تضمین کند و صدور گواهینامه هواپیما را “سیستمی شکسته که اعتماد عمومی را شکسته” خواند.

ارتباط ضعیف

دیكسون اذعان كرد كه در طی صدور گواهینامه 737 MAX در FAA و بین FAA و بوئینگ ارتباط پراكنده ای وجود داشته است. وی خاطرنشان کرد که آژانس در پاسخ به بررسی های خارج از گواهینامه 737 MAX اصلاحات و اصلاحات مربوط به صدور گواهینامه را انجام می دهد.

FAA می تواند اقدامات اجرایی جدیدی را انجام دهد یا مجازات های مدنی جدیدی را علیه بوئینگ بیش از 737 MAX و سایر موارد ناشی از توافق نامه حل و فصل 2014 صادر کند ، اما دیکسون توضیح بیشتری نداد.

دیكسون گفت: “این مسئله بررسی ماست كه اقدامات بوئینگ تا این مرحله چگونه بوده است.” “موارد دیگری وجود دارد که در هفته ها و ماه های آینده قادر خواهیم بود در مورد آنها صحبت کنیم.”

MCAS یا سیستم افزودن خصوصیات مانور ، برای کمک به مقابله با گرایش دماغه 737 MAX برای بلند شدن شناخته شده است که به عنوان افزایش سرعت شناخته می شود و می تواند پس از دریافت اطلاعات از یکی از دو سنسور فعال شود.

بوئینگ می گوید ورودی های هر دو سنسور در MAX پس از به روزرسانی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما آژانس ایمنی هواپیمایی اتحادیه اروپا خواستار ایجاد سومین حسگر مصنوعی برای ارائه داده های محاسباتی مستقل شده است. دیکسون گفت FAA در نسخه های 737 MAX آینده نیاز به آن سنسور مصنوعی را بررسی خواهد کرد ، اما تصمیمی اتخاذ نکرده است.

دیکسون گفت که وی انتظار دارد تنظیم کنندگان بین المللی دیگر “کار خود را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به پایان برسانند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *