این تجارت ادعا می کند که مدل پیش بینی COVID-19 بهتری ایجاد کرده است اما نمی تواند دولت را به گزند وادارد

در حالی که COVID-19 همچنان در سراسر کشور موج می زند ، یک شرکت کانادایی می گوید این نرم افزار برای پیش بینی بهتر نحوه انتشار ویروس و کمک به کند شدن موج دوم ایجاد کرده است ، اما نمی تواند بروکراسی را شکسته و به مسئولان بهداشت نشان دهد که چگونه می تواند کمک کند.

پاول مینشول ، مدیرعامل شرکت اسکارسین گفت: “همه آنقدر واكنش نشان می دهند كه دوش بگیرند ، حتی نمی نشینند و به نوآوری كه ما ساخته ایم نگاه جدی می كنند.”

Scarsin ، مستقر در ماركام ، انتاریو ، شمال تورنتو ، متخصص در ایجاد پیش بینی هایی برای صنعت داروسازی برای پیش بینی چگونگی تأثیر درمان های مختلف بر نتایج بیماران در سرطان ، دیابت و بیماری های عفونی است. مشتریان این شرکت سازندگان داروهای چند ملیتی Bayer ، Eli Lilly ، Gilead ، Jansen و Pfizer هستند.

مینشول گفت: “ما یکی از برترین شرکت های جهان در انجام این نوع کارها هستیم.” 500 شرکت جهانی که همه ما را استخدام می کنند دقیقاً بر روی مواردی هستند که امروز کانادا در همه گیر همه نیاز دارد.

بنابراین در بهار گذشته ، هنگامی که دولت فدرال خواستار صنعت برای مبارزه با COVID-19 شد ، با استفاده از “قدرت ابتکاری محققان و مشاغل کانادایی، “اسکارسین همه چیز را کنار گذاشت تا به مبارزه با بیماری همه گیر کمک کند.

این یک سوم از کارکنان خود را ، از جمله اختصاص داده است دکترا که تجربه قبلی مدل سازی همه گیری را داشته است آنفولانزای خوکی H1N در سال 2009 برای ارائه مدل پیش بینی بهتر برای COVID-19.

مدل های پیش بینی ، مبتنی بر آمار جمعیتی ، آزمایش اعداد ، میزان مثبت و بیشتر می تواند به رهبران کمک کند تا اقدامات مربوط به حاوی ویروس را انتخاب کنند. مدلسازی همچنین می تواند پیش بینی کند که بیمارستانها در چه شرایطی مملو از بیماران هستند.

Scarsin گفت که نرم افزار آن می تواند پیش بینی های محلی را برای 92 منطقه بهداشتی در سراسر کشور و تلفیق آنها برای ایجاد یک مدل ملی.

یک سکوی قدرتمند

چهار متخصص که پلت فرم Scarsin را برای CBC News بررسی کردند گفتند که هیچ مدل مشابهی را در کانادا ندیده اند.

برنامه COVID-19 این شرکت 70 پارامتر ممکن را ردیابی می کند که می توانند روزانه تنظیم شوند. نه انتاریو و نه اتاوا مدلی با طراحی مشابه یا تعداد ورودی منتشر نکرده اند.

این پارامترها شامل نرخ آزمایش ، مکان هایی که افراد آلوده شده اند ، سفر بین جوامع ، استفاده از ماسک ، آمار جمعیتی خانوار ، مداخلات و موارد دیگر.

همچنین می تواند پیش بینی کند که چند نفر بیماری خفیف را تجربه می کنند یا نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند و نتایج را توسط چهار گروه سنی مختلف تفکیک می کند.

حتی از داده های مکانی که توسط اپل ، فیس بوک و گوگل برای ارزیابی اینکه آیا مردم در تعامل با دستورالعمل های بهداشت عمومی ، تعاملات اجتماعی را کاهش می دهند یا خیر.

گفت: “به نظر می رسد یک رویکرد بسیار قدرتمند است.” کالین فرنس، یک اپیدمیولوژیست کنترل عفونت در دانشگاه تورنتو ، “[Scarsin has] بسیاری از انعطاف پذیری ، سازگاری وجود دارد. “

کالین فورنس متخصص اپیدمیولوژی با دانشگاه تورنتو می گوید که سیستم پیش بینی اسکارین “به نظر می رسد یک رویکرد کاملاً قدرتمند” برای کمک به مدیریت بیماری همه گیر است. (اوان میتسویی / اخبار CBC)

اسکارسین گفت: تفاوت اساسی بین مدل آن و مدلهای منتشر شده توسط دولتها این است که سیستم این شرکت می تواند روشهای مختلفی را برای جلوگیری از گسترش ویروس مقایسه کند.

به عنوان مثال ، مدل پیش بینی اسكارسین می تواند موارد پیش بینی شده از جمله اینكه تعطیلی موقت مدارس ممكن است بر تعاملات اجتماعی و میزان عفونت در مقایسه با تعطیل شدن مراكز تناسب اندام یا غذاخوری های داخلی تأثیر بگذارد ، فراهم كند.

این شرکت گفت که مداخلات یک منطقه در مقایسه با منطقه دیگر برای کنترل COVID-19 بستگی به جمعیت منحصر به فرد جمعیت آن و ویژگی های مشاغل آن دارد.

ریوات دیونندان، یک متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه اتاوا ، گفت: توانایی پیش بینی اسکارسین در پاسخگویی در مقایسه مداخلات می تواند به رهبران بهداشت عمومی کمک کند تا تصمیمات بهتری برای کنترل بهتر COVID-19 بگیرند.

“این می تواند تأثیر قابل توجهی در مسیر همه گیری داشته باشد، ” گفت دئونندان.

اشلی تویت ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی و مدل ساز ریاضی از دانشگاه تورنتو ، موافق است ، همچنین پیشنهاد می کند داده های محلی سازی شده قابل تنظیم به ویژه مفید باشد.

Raywat Deonandan ، متخصص اپیدمیولوژی از دانشگاه اتاوا ، می گوید پیش بینی ها مقایسه روش های مختلف برای کاهش انتشار ویروس می تواند به مقامات بهداشتی کمک کند تا تصمیمات بهتری برای کنترل COVID-19 بگیرند. (اوان میتسویی / اخبار CBC)

“من از واحدهای بهداشت عمومی محلی شنیده ام ، می دانید این اشتیاق برای داشتن مدل های سطح محلی وجود دارد و فقط ظرفیت فعلی برای این کار وجود ندارد.”

او آن را به عنوان یک راه حل آماده برای استفاده می داند و دوست دارد که انتاریو فکر کند سیستم اسکارسین را به مناطق بهداشتی در سراسر استان ارائه می دهد.

منافع کوچک دولت

با این وجود ، تاکنون اسکارسین تلاش کرده است تا مقامات بهداشتی ، از اتاوا و آژانس بهداشت عمومی کانادا.

یک مدیر با PHAC در یک ایمیل به اسکارسین گفت که سعی دارد نرم افزار را توسط بخش وی بررسی کند “زیرا ما از آن استفاده می کنیم و توانایی انجام این کار را در داخل نداریم” ، اما عوض نشد.

اسکارسین همچنین به یک برنامه دولت فدرال متوسل شد و به دنبال نمونه های اولیه برای “کمک به مبارزه با شیوع فعلی و آینده ویروس کرونا

مقامات با این برنامه ، درخواست اسكارسین را رد كردند و گفتند كه ساخت و آزمایش مدل آن بسیار سخت و بالقوه برای مجوزها و فعالیتهای ادارات دولتی بسیار گران است.

پنج ماه طول کشید تا آن رد شدن حاصل شود.

تا آن زمان ، اسکارسین سیستم را به صورت خود ساخته و پرداخت کرده بود.

عبور شده توسط province

در ماه مه ، یک کارمند در وزارت بهداشت انتاریو در نامه ای به اسکارسین گفت که برنامه این شرکت “یک راه حل عالی است”.

گفته شد که ایده را به صندوق انتاریو با هم، یک برنامه 50 میلیون دلاری برای کمک به شرکت ها در پیشبرد ایده ها یا محصولات برای نبرد با COVID-19.

پنج ماه بعد اسكارسین هنوز تصمیمی در مورد برنامه یا بازخورد دریافت نكرده بود.

به این شرکت گفته شد که صندوق “در حال حاضر به دنبال تصمیم گیری در مورد بیش از 6000 پیشنهاد است” که به دولت ارائه شده است.

مینشول گفت: “این روند مانند بروکراسی عادی پیش می رود.”[It’s as though] من سعی می کنم یک پیاده رو را در یک زیرمجموعه جایگزین کنم. “

یک منطقه از نرم افزار استفاده می کند

اسکارسین همچنین با بیش از دوازده منطقه و شهر بهداشتی انتاریو از جمله تورنتو ، پیل و یورک تماس گرفت.

فقط منطقه یورک ابراز علاقه کرد و از ماه سپتامبر استفاده از مدل Scarsin را آغاز کرد.

این منطقه در شمال تورنتو شامل مارکام ، ریچموند هیل ، وان و شش شهر دیگر با جمعیت ترکیبی حدود 1.2 میلیون نفر است.

کاتارینا گارپنفلدت ، یک مقام مسئول در منطقه یورک در انتاریو می گوید که سیستم پیش بینی اسکارسین به جامعه در مدیریت بیماری همه گیر COVID-19 کمک می کند. (اوان میتسویی / اخبار CBC)

کاتارینا گارپنفلدت ، ناظر برنامه ریزی پیشرفته در مرکز عملیات فوریت های بهداشتی منطقه گفت: “من به چیزی که ظرفیت اسکارسین به ما نشان داده باشد ، برخورد نکردم.”

وی گفت: این مدل به پیش بینی چگونگی تأثیر همه گیری در جامعه كمك می كند و به مقامات بهداشتی اجازه می دهد “با متغیرها بازی كنند” تا ببینند كه مداخلات مختلف چگونه پیش می آید.

“اگر 25٪ از دانش آموزان برای یادگیری از راه دور انتخاب کنند ، و سپس کل تعداد suddenthat به 40٪ از دانش آموزانی که برای یادگیری از راه دور تصمیم می گیرند ، چه معنایی دارد؟ این تأثیر بر شیوع پیش بینی شده بیماری یا تعداد موارد؟ “

یک پیش بینی اثبات شده

دولت انتاریو انتقادات شدیدی را برای این امر اتخاذ کرده است نادیده گرفتن توصیه های متخصصان بهداشت عمومی و محدودیت های آرامش بخش در مشاغل برای کمک به اقتصاد زیرا هفته ها بود که عفونت ها در حال افزایش بود.

جمعه گذشته ، پرونده های رکوردشکن ، انتاریو را مجبور به انجام این کار کرد به طور ناگهانی در طرح جدید کدگذاری شده خود برای محدودیت های COVID-19 تجدید نظر کنید.

با این حال ، مدل سازی اسکارسین دریافت که حتی “دقیق ترین اقدامات” انتاریو در مناطق قرمز کنترل نیز برای کند کردن شیوع ویروس و جلوگیری از قفل شدن کافی نخواهد بود.

این نمودار پیش بینی اخیر Scarsin را برای منطقه Peel در انتاریو نشان می دهد. (نمودار شرکت Scarsin)

یکی از پیش بینی های قبلی اسکارسین در مورد انتاریو پیش بینی شده بود.

در تاریخ 2 اکتبر ، در یک پست وبلاگ به نام “موج 2 در انتاریو دیرهنگام ، طولانی و محلی خواهد بود، “این شرکت پیش بینی کرد که انتاریو حداقل 1540 مورد جدید در روز تا روز یادبود داشته باشد.

انتاریو در 12 نوامبر به 1575 مورد رسید.

همکاری مدل سازی COVID-19 ، تلاش مشترک دانشمندان و پزشکان از دانشگاه تورنتو ، شبکه بهداشت دانشگاه و بیمارستان Sunnybrook که به گروه متخصصانی که دولت انتاریو برای اجرای سیاست های بهداشتی استفاده می کند ، اطلاع می دهد که موج دوم در 1000 مورد جدید به اوج خود می رسد در روز در اواسط تا اواخر اکتبر.

پیش بینی خوب باعث نجات جان افراد می شود

کریس Bauch ، استاد ریاضیات کاربردی در دانشگاه واترلو در انتاریو با تخصص در ساخت مدل های پیچیده در مورد انتقال بیماری های عفونی ، گفت: “من فکر می کنم زندگی ما به پیش بینی خوب بستگی دارد.”

“کل ایده مسطح سازی منحنی بر اساس مدل های ریاضی بود و بدون شک این باعث نجات جان هزاران نفر شد.”

Bauch ،که خودش دو مدل COVID-19 ساخته است ، گفت که او تعجب کرده که Scarsin چگونه سریع سیستم خود را توسعه داده و “این یک ابزار بسیار شگفت انگیز است.”

در طول همه گیر ، اهمیت داده ها و پیش بینی در مبارزه با بیماری های عفونی به طور فزاینده ای آشکار شده است.

علی رغم آن ، کارشناسان می گویند استراتژی کلی پیش بینی وجود ندارد.

در عوض ، Tuitesaid ، پیش بینی توسط گروه های کوچکی از متخصصان انجام می شود که درمورد مشکلات خاص با هم کار می کنند ، یا ممکن است توسط دولت ها به عنوان مشاور استخدام شوند ، همانطور که در مورد COVID-19 اتفاق افتاده است.

تویت توضیح داد: “من فکر می کنم مردم ممکن است تصور کنند که هر استان یا هر منطقه بهداشتی ، یا ، می دانید ، کشور این مدل اصلی را دارد که تمام داده های تولید شده را می خواند و پیش بینی هایی را که هر روز در حال به روز شدن است تولید می کند ،” رویکردی کاملاً یکپارچه برای مدل سازی وجود ندارد یا تاکنون وجود نداشته است. “

کانادا ممکن است ضرر کند

Scarsinsaid 1.6 میلیون دلار برای مدل COVID-19 خود هزینه كرده است.

این شرکت پیشنهاد داد که این سیستم را با هزینه کمتر از 2 میلیون دلار برای دولت فدرال در سراسر کانادا مستقر کند.

مینشول گفت: “ما آن پروژه را در سطحی قیمت گذاری كردیم كه بتوانم به شما بگویم ، ما هیچ كاری از این بابت بدست نمی آوردیم.”

اکنون ، Scarsin شروع به پیگیری فروش در ایالات متحده و با شرکت های خصوصی برای بازیابی سرمایه گذاری خود کرده است.

اما ممکن است هنوز گزینه دیگری در خانه داشته باشد.

اکنون یک برنامه کمک هزینه فدرال 10 میلیون دلاری جدید برای محققان برای توسعه ابزارهای پیش بینی در نظر گرفته شده است.

دولت فدرال آن را راه اندازی کرد زیرا – طبق وب سایت دولت – همه گیری روشن کرده است “که کانادا از متخصصان ماهر اضافی مدل سازی بهره مند خواهد شد.”

Scarsin ممکن است اعمال شود.

مینشول گفت: “برخی می گویند این شاید هوشمندانه ترین تصمیم به عنوان مدیرعامل نیست.” اما من نمی توانم این کار را انجام ندهم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>