بازارهای سهام روز دوشنبه سود قابل توجهی در مورد داده های واکسن COVID-19 از Pfizer کسب می کنند

بازارهای سهام روز دوشنبه پس از غول داروسازی آلمان افزایش یافت. فایزر گفت که اطلاعات اولیه نشان می دهد واکسن COVID-19 آن ایمن و موثر به نظر می رسد ، امیدها را برای اینکه اقتصاد جهانی اکنون یک گام به بازگشت به حالت عادی نزدیک شده است ، افزایش داده است.

وقتی Pfizer گفت که داده ها نشان می دهند عکس های واکسن 90 درصد در جلوگیری از COVID-19 موثر است ، بازارها از نتایج انتخابات ایالات متحده به شدت بالاتر بودند ، نشان می دهد که این شرکت در این ماه در مسیر ثبت درخواست استفاده اضطراری به تنظیم کننده های ایالات متحده است.

سینى ژانگ ، تحلیلگر صنعت داروسازى با استفاده از Bloomberg Intelligence ، گفت: “نامزد واکسن ، شناخته شده به عنوان BNT162 ،” در رقابت تنگاتنگ به عنوان یک پیشرو شناخته شده است ، و آخرین داده ها دلگرم کننده است ، اگرچه چالش های لجستیکی و زنجیره تامین همچنان باقی است. “

سهام فایزر 15 درصد سود کسب کرد. شریک واکسن آن BioNTech حتی 25 درصد بیشتر از این هم بهتر عمل کرد.

این شرکت ها در اوایل صبح دوشنبه در انتشار گفتند که از حدود 44000 نفر در آزمایش فاز 3 ، فقط 94 نفر به این ویروس مبتلا شده اند و تاکنون هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است. ژانگ گفت: “این امیدواری را افزایش می دهد که اطلاعات جمعیتی بیمار به اندازه کافی گسترده برای تصویب زودهنگام باشد.”

هرگونه بهبود اقتصادی به بررسی همه گیر بستگی دارد و سرمایه گذاران پس از اخبار منتظر می مانند. اطلاعات Pfizer فقط مقدماتی است و به معنای قریب الوقوع بودن واکسن نیست. دریافت واکسن به میلیاردها نفر حتی اگر مورد تأیید قرار گیرد نیز اقدامی عظیم خواهد بود.

اما حتی پتانسیل یک واکسن موثر در افق ، تمام سرمایه گذاران مورد نیاز برای از بین بردن برخی از عذاب و تاریکی خود بودند.

“سرمایه گذاران ممکن است این را به عنوان یک اعلامیه بالقوه تغییر دهنده بازی ببینند زیرا سهام در برخی از بخش هایی که به ویژه توسط COVID چکش خورده بود ، از جمله United Airlines (19.5 درصد افزایش) ، Royal Caribbean Cruises (21.1 درصد افزایش) افزایش یافته است. و استراحتگاه های MGM (17.2 درصد افزایش) “، گفت: کالین سیزینسکی ، استراتژیست ارشد بازار با مدیریت ثروت SIA در تورنتو.

“سود متوسط ​​یک شبه در بازارها امروز به سودهای انفجاری تبدیل شده است.”

میانگین صنعتی داو جونز بیش از 1500 واحد بالاتر ، یا 4.2 درصد افت قیمت داشت. در تورنتو ، شاخص ترکیبی S & P / TSX بیش از 400 واحد یا تقریباً سه درصد رشد داشت.

جالب توجه است که یک بخش که پایین تر بود ، فناوری بود ، زیرا سهام شرکت های بزرگ فناوری که در همه گیری بسیار خوب عمل کرده اند ، برخی از سودهای خود را پس دادند. نتفلیکس شش درصد ، آمازون حدود سه درصد و شرکت نرم افزاری کنفرانس ویدیویی Zoom با 16 درصد افت ، با توجه به گمانه زنی ها مبنی بر اینکه تقاضای پررونق برای خدمات این شرکت ممکن است به زودی از سطح فعلی آن کاهش یابد.

در اروپا ، CAC 40 فرانسه با جهش 5.6 درصدی به 5239 واحد رسید ، در حالی که با افزایش DAX در آلمان ، با رشد 5.1 درصدی به 13112 مورد رسید. FTSE 100 انگلیس با چهار چهارم درصد رسیدن به 6145 مورد رسید.

نتیجه انتخابات ایالات متحده نیز کمک کرد

بازارها از نتایج انتخابات ایالات متحده که جو بایدن دموکرات را برنده انتخابات ریاست جمهوری کرده بود ، متشنج بودند.

نعیم اسلم ، تحلیلگر ارشد بازار در آوا تجارت ، در توضیحی گفت: “این به معنای عدم اطمینان کمتر ، آشفتگی کمتر از نظر روابط خارجی و معکوس کردن برخی سیاست های بیهوده است که توسط دولت ترامپ اعمال شده است.”

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند تنش تجاری تحت ریاست جمهوری بایدن تشدید شود. با این وجود انتظار نمی رود که همه تنش های تجاری از بین برود حتی اگر بایدن برخی از تعرفه های اعمال شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ بر شرکای تجاری ایالات متحده ، به ویژه چین را در چند سال گذشته پس بزند.

از دست دادن آشکار دونالد ترامپ در کاخ سفید ، در حالی که جمهوری خواهان کنترل سنا را حفظ می کنند ، سرمایه گذاران نیز نفس راحتی کشیدند. (ایوان ووچی / آسوشیتدپرس)

اتحادیه اروپا روز دوشنبه با برنامه هایی برای اعمال تعرفه ها و مجازات های دیگر برای کالاها و خدمات 4 میلیارد دلاری ایالات متحده به دلیل حمایت غیرقانونی آمریکا از هواپیماساز بوئینگ ، فشار آورد. این به دنبال حکم سازمان تجارت جهانی به نفع ایالات متحده نسبت به حمایت اتحادیه اروپا از ایرباس بود.

در معاملات آسیا ، Nikkei 225 ژاپن با رشد 2.1 درصدی به پایان رسید و در 24،839.84 قرار گرفت. S & P / ASX 200 استرالیا 1.8 درصد به 6298.80 افزوده است. کوسپی کره جنوبی 1.3 درصد به 2،447.20 رسیده است. Hang Seng در هنگ کنگ با رشد 1.2 درصدی 26016.17 واحد مواجه شد ، در حالی که Shanghai Composite با رشد 1.9 درصدی به 3373.73 دلار رسید.

در حال حاضر ، به نظر می رسد سرمایه گذاران تمایل دارند که از امتناع ترامپ برای پذیرش و تهدیدهای قانونی اقدام کنند. تحلیلگران گفتند ، با انتظار می رود جمهوری خواهان قدرت خود را بر اکثریت مجلس سنا حفظ کنند ، آنها در مورد تداوم سیاست های مالیاتی ، نظارتی و سایر موارد شرط بندی می کنند.

قیمت نفت 3 دلار افزایش می یابد

میزوهو بانک در تفسیری گفت: “ترامپ عدم پذیرش ضرر ، سر و صدایی كوتاه مدت است كه بایدن در ابتدای ریاست جمهوری خود را دچار خطا می كند ، در حالی كه جمهوری خواهان در موقعیتی كه از نظر قانونی تسلیم نمی شوند ، همچنان می توانند دستورالعمل بایدن را ناامید كنند.”

جفری هالی از اواندا گفت ، اگر جمهوریخواهان در راس سنا باقی بمانند ، شانس بسته بزرگ کمک اقتصادی ضعیف تر است و فدرال رزرو احتمالاً باید با حمایت بیشتر قدم بردارد.

هالی با اشاره به کمیته سیاستگذاری بانک فدرال گفت: “تقریباً در نشست دسامبر FOMC در حال کاهش است.” “سیاست پولی آزادتر برابر است با قیمت بالاتر دارایی ها در جهان با نرخ بهره صفر درصد.”

علی رغم افزایش عفونت ها و مرگ و میر ناشی از بیماری همه گیر ، اقتصادها همچنان از شوک خاموش شدن های قبلی برای مبارزه با شیوع بهبود می یابند.

بایدن قول داده است با عزم قاطعانه سعی در مقابله با وخیم تر شدن ویروس کرونا کند ، که باعث کاهش رشد اقتصادی ، تجارت و مسافرت شده است ، زیرا ایالات متحده و اروپا با افزایش نگران کننده عفونت روبرو هستند. حتی اگر سختگیرانه ترین قفل ها در ایالات متحده برنگردد ، وخیم شدن بیماری همه گیر ممکن است مصرف را کاهش داده و سود را از بین ببرد.

در معاملات انرژی ، نفت خام معاملات آمریکا در معاملات الکترونیکی در بورس کالای نیویورک بیش از 10 درصد معادل 3.16 دلار معامله شد و به 40.30 دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت خام برنت با استاندارد 3.08 دلار افزایش به 42.53 دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *