بایدن اعلام کرد که رویکرد مبتنی بر علم در مورد COVID-19 ، هیئت مشاوره ویروس اعلام می کند

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده روز دوشنبه گفت که روند تأیید واکسن کرونا ویروس باید توسط علم هدایت شود تا مردم بتوانند از ایمن و موثر بودن واکسن اطمینان کنند ، هشدار داد که ایالات متحده هنوز زمستان بسیار تاریکی را تجربه می کند و احتمالاً واکسن برنده خواهد شد ” ماهها در دسترس باشید

بایدن از زادگاه خود ، ویلمینگتون ، دل ، گفت: “نتیجه نهایی: من از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد تا این همه گیری را تغییر دهم.”

بایدن این اظهارات را پس از ملاقات با یک هیئت مشورتی به ریاست مشترک ژنرال سابق جراح ویوک مورتی ، دیوید کسلر ، کمیسار سابق اداره غذا و دارو ، و مارسلا نونز اسمیت ، دانشیار دانشگاه ییل برای بررسی چگونگی بهتر کردن همه گیر همه گیر که منجر به کشته شدن بیش از 237000 آمریکایی.

دانشمندان و کارشناسان منصوب بایدن با مقامات محلی و ایالتی در مورد واکنش همه گیر ارتباط برقرار می کنند. آنها چگونگی بازگشایی ایمن مدارس و مشاغل و رفع اختلافات نژادی را بررسی خواهند کرد.

بایدن گفت: “این گروه در مورد یک طرح دقیق ساخته شده بر بستر علمی مشاوره خواهند داد.”

ریک برایت ، که در سال 2019 در Capitol Hill نشان داده شد ، عضوی از گروه ویژه جدید همه گیر بایدن است. برایت یک متخصص واکسن و رئیس سابق سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی است. (شاون تیو / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

ریک برایت ، متخصص واکسن و رئیس سابق سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی ، در میان اعضای گروه ویژه قابل توجه است. برایت شکایت افشاگری را مطرح کرد و ادعا کرد که وی به کار کمتری منصوب شده است زیرا او در برابر فشارهای سیاسی برای اجازه استفاده گسترده از هیدروکسی کلروکین ، داروی مالاریا که توسط ترامپ تحت عنوان درمان COVID-19 تحت فشار قرار گرفته بود ، مقاومت می کرد.

اعضای دیگر عبارتند از: لوسیانا بوریو ، متخصص دفاع بیولوژیک ؛ دکتر Zeke Emanuel ، یک سرطان شناس و صندلی اخلاق زیستی در انستیتوهای ملی بهداشت ؛ دکتر Atul Gawande ، مشاور بهداشت دولت کلینتون و متخصص جراحی ؛ دکتر سلین گاندر ، یک متخصص بیماریهای عفونی که HIV / AIDS و سل را مطالعه کرده است. دکتر جولی موریتا ، متخصص اطفال و ایمن سازی ؛ دکتر مایکل استرهلم ، متخصص بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست ؛ لویس پیس ، متخصص بهداشت جهانی ؛ دکتر رابرت رودریگز ، یک متخصص طب اورژانس که در مورد سلامت روان پاسخ دهندگان COVID-19 تحقیق کرده است. و دکتر اریک گوسبی ، متخصص بیماریهای عفونی که در زمینه HIV / AIDS کار کرده است.

واکسیناسیون گسترده ای که چندین ماه دیگر فاصله ندارد: بایدن

بایدن همچنین در بیانیه ای از داده های اولیه امیدوار کننده از آزمایش واکسن پی فایزر استقبال کرد و آن را “ایجاد امید” دانست.

اما ، وی هشدار داد ، حتی اگر واکسنی حاصل شود ، “چندین ماه بیشتر طول می کشد تا واکسیناسیون گسترده در کشور انجام شود.”

در حالی که این چالش در داخل کشور گسترده است ، بایدن گفت که دولت او رهبری ایالات متحده را در سلامت جهانی “بازگرداند”. وی به عنوان یک کاندیدا قول همکاری مجدد با سازمان بهداشت جهانی را داد ، که ترامپ آن را مقصر مقصر مدیریت نادرست در انتشار جهانی ویروس از چین دانسته و قول داده است که از این کشور خارج شود.

تدرس آدانوم غبرایزوس ، مدیرکل WHO که قبلاً از ژنو صحبت كرد ، از جامعه بین المللی خواست كه احساس هدف مشترک را بازپس بگیرند.

“با این روحیه ، ما به جو بایدن رئیس جمهور منتخب و کمالا هریس معاون رئیس جمهور منتخب تبریک می گوییم و مشتاقانه منتظر همکاری بسیار نزدیک با این دولت هستیم.

تدروس گفت: “ما باید دوباره رهبری را تصور كنیم ، بر اساس اعتماد متقابل و مسئولیت پذیری متقابل برای پایان دادن به همه گیری و رفع نابرابری های اساسی كه ریشه بسیاری از مشكلات جهان است ، برآمدیم.”

نخست وزیر جاستین ترودو در شبکه های اجتماعی گفت که وی بایدن را تبریک گفته است و دولت وی آماده است “با چالش ها و فرصت های پیش روی دو کشور ما از جمله تغییر اقلیم و COVID-19 مقابله کند.”

ترامپ به طور مداوم استفاده از ماسک را تبلیغ نمی کند و اغلب با مقامات عالی بهداشت در مورد بیماری همه گیر درگیر می شود ، و مرتباً از دکتر آنتونی فاوشی ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی انتقاد می کند.

ترامپ پس از آزمایش مثبت برای ویروس در بیمارستان بستری شد ، در حالی که رئیس دفتر وی مارک میدوز و وزیر امور مسکن بن کارسون در روزهای اخیر به آخرین لیست در لیست همکاران خود تبدیل شده اند که آزمایش COVID-19 مثبت است.

در کاخ سفید ، مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، برای اولین بار از 20 اکتبر ، روز دوشنبه با گروه ویژه ویروس کرونا دیدار کرد.

بایدن آستانه 270 رأی کالج انتخاباتی را که برای پیروزی در کاخ سفید لازم بود ، چهار روز پس از انتخابات 3 نوامبر ، پاک کرد. وی با بیش از چهار میلیون رای در سراسر کشور ترامپ را شکست داد و باعث شد ترامپ اولین رئیس جمهور از سال 1992 باشد که در انتخابات مجدد شکست خورد.

اما ترامپ شکست را تصدیق نکرده و مجموعه ای از پرونده های قضایی را برای ادعای تقلب در انتخابات که هیچ مدرکی برای آن ارائه نکرده است ، آغاز کرده است. مقامات ایالتی می گویند از هیچ بی نظمی قابل توجهی اطلاع ندارند.

سکسکه انتقال

مشاوران بایدن در حال پیشروی هستند و کاندیداها را برای پست های عالی کابینه در نظر می گیرند. اما تا زمانی که اداره خدمات عمومی ایالات متحده ، که بر املاک فدرال نظارت می کند ، برنده را تأیید نکند ، این انتقال نمی تواند به چرخ دنده بالا تبدیل شود.

امیلی مورفی ، منصوب ترامپ که آژانس را اداره می کند ، هنوز این کار را نکرده است و سخنگوی GSA هیچ جدول زمانی برای تصمیم گیری ندارد.

تماشا کنید | انتقال در دوران مدرن برخلاف دیگران خواهد بود:

ربکا لیسنر از مرکز مطالعات امنیتی دانشگاه جورج تاون می گوید ، دوره انتقال بین دولت های ریاست جمهوری خطرناکترین زمان در سیاست ایالات متحده است ، حتی در زمان های کمتر مشاجره انگیز. 4:38

تا آن زمان ، GSA می تواند دفاتر ، رایانه و بررسی سابقه و هدف از نظر امنیتی را برای تیم بایدن ادامه دهد ، اما آنها هنوز نمی توانند وارد آژانس های فدرال شوند یا به بودجه های فدرال اختصاص یافته برای انتقال دسترسی پیدا کنند.

مبارزات انتخاباتی بایدن در روز یکشنبه آژانس را تحت فشار قرار داد تا پیش برود.

این کمپین در بیانیه ای گفت: “امنیت ملی و منافع اقتصادی آمریکا به این بستگی دارد که دولت فدرال به سرعت و به سرعت سیگنال دهد که دولت ایالات متحده به خواست مردم آمریکا احترام گذاشته و در یک انتقال صاف و مسالمت آمیز قدرت شرکت خواهد کرد.”

ترامپ اما هیچ نشانه ای از دخالت در یک انتقال را نشان نداده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>