با افزایش موارد COVID-19 ، NL و PEI حداقل 2 هفته از حباب آتلانتیک خارج می شوند

حباب آتلانتیک دیگر وجود ندارد.

هر دو نیوفاندلند و لابرادور و PEI حداقل دو هفته از حباب آتلانتیک خارج می شوند ، زیرا موارد COVID-19 در مناطقی از منطقه افزایش می یابد.

نخست وزیر نیوفاندلند ، اندرو فوریساید ، استان به بررسی وضعیت COVID-19 در سایر استانهای اقیانوس اطلس ادامه خواهد داد تا ببیند آیا نیاز به تمدید دو هفته است. وی گفت ، سفر به و از نیوفاندلند و لابرادور فقط به دلایل اساسی خواهد بود.

فوری در یک کنفرانس خبری گفت: “حباب آتلانتیک باعث افتخار بوده است … اما اوضاع تغییر کرده است.”

نخست وزیر PEI ، دنیس کینگ ، طی یک کنفرانس خبری تقریباً همزمان پیام مشابهی را ارائه داد و گفت که دولت وی طی دو هفته آینده دوباره ارزیابی خواهد کرد.

کینگ گفت که اپیدمیولوژی در حال تغییر در منطقه نگران کننده است ، “و این ما را مجبور می کند از ابزارهایی که به نظر من ابزارهای جعبه ابزار محدود ما است استفاده کنیم تا همه کارها را برای جلوگیری از شیوع در اینجا در PEI انجام دهیم”

وی گفت که با توجه به کوچک بودن استان ، بیش از حد نیاز به سیستم بهداشت و درمان این کشور وجود دارد.

حباب آتلانتیک 3 ژوئیه تاسیس شد

افزایش محدودیت های سفر نیوفاندلند از روز چهارشنبه و PEI از دوشنبه ساعت 24 به اجرا در می آیند.

از 3 جولای ، ساکنان نوا اسکوشیا ، نیوبرانزویک ، PEI و نیوفاندلند و لابرادور قادر به رفت و آمد نسبتاً آزاد از مرزهای یکدیگر و بدون قرنطینه بودند.

تعداد موارد COVID-19 در تمام استانهای اقیانوس اطلس در تمام تابستان و پاییز کم بود ، اما این هفته در مناطقی از منطقه شروع به تغییر هفته کرد.

هفته گذشته با افزایش پرونده ها ، نیوبرانزویک محدودیت های خود را در Moncton و Saint John تشدید کرد و این استان روز شنبه با 23 مورد جدید بالاترین تعداد پرونده های یک روزه را گزارش کرد. از روز یکشنبه ، این استان در مجموع 77 مورد فعال داشته است.

نوا اسکوشیا هفته گذشته نیز شروع به ثبت جهش در موارد کرد و بهداشت عمومی تایید کرد که گسترش جامعه وجود دارد و بیشترین انتقال در منطقه هالیفاکس اتفاق می افتد. از زمان گزارش روز یکشنبه ، این استان در مجموع 44 مورد فعال شناخته شده داشته است.

نیوفاندلند و لابرادور در حال حاضر 23 مورد فعال را گزارش می دهند که شامل دو مورد جدید است که روز دوشنبه اعلام شد و PEI نیز دو مورد دارد که آخرین مورد در کنفرانس خبری روز دوشنبه گزارش شده است.

هیچ برنامه ای برای ترکیدن حباب NS-NB وجود ندارد

در کنفرانس خبری بعد از ظهر روز دوشنبه ، بلین هیگز ، نخست وزیر نیوبرانزویک گفت که این تغییر تاثیری بر قوانین نیوبرانزویک نخواهد داشت.

وی گفت شب گذشته هنگام بحث درباره تصمیم ، او و سایر نخست وزیران اقیانوس اطلس یک کنفرانس تلفنی برگزار کردند.

وی گفت: “ما مطمئناً وضعیتی را كه نیوفاندلند و لابرادور و PEI در آن قرار دارند و نگرانی های آنها درباره وضعیت فعلی ما در نیوبرانزویك و نوا اسكوشیا را درک می كنیم.”

هنوز هم ، هیگز گفت که او و استفان مک نیل ، نخست وزیر نوا اسکوشیا تصمیم گرفته اند که فعلا حباب نوا اسکوشیا-نیوبرانزویک را ترک نکنند.

وی گفت: بیشتر موارد در نوا اسکوشیا در منطقه هالیفاکس است. وی گفت که آزمایش در آنجا تمرکز شده است و مردم در منطقه هالیفاکس تشویق می شوند که به خارج از منطقه سفر نکنند.

حباب آتلانتیک در تمام تابستان و پاییز که تعداد پرونده های COVID-19 کم بود ، به عنوان یک موفقیت تحسین شد. اعداد هفته گذشته دوباره در مناطقی از منطقه افزایش یافت و باعث شد نیوفاندلند و لابرادور و PEI از حباب خارج شوند. (گری لاک / CBC)

هیگز اظهار داشت: اجرای الزام انزوا برای نوا اسکوشیا استفاده مناسبی از منابع نخواهد بود.

وی گفت: “ما می خواهیم منابع خود را در مرزهای شمالی بین نیوبرانزویك و كبك مستقر كنیم و فعالیت خود را در مرز بین ماین و نیوبرانزویك افزایش دهیم.”

“ما در محدود کردن این مورد در نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک به طور مستقل همسو هستیم و فکر می کنم ما بهترین خدمات را داریم تا اطمینان حاصل کنیم که هرکدام پروتکل های خود را دنبال می کنیم.”

وی گفت هر نیوبرانزویکر که به PEI و نیوفاندلند و لابرادور سفر می کند ، از جمله برای کار ، باید با دولت دو استان تماس بگیرد تا ببیند تغییرات بر آنها تأثیر می گذارد.

هیگز همچنین گفت که این تغییر تاثیری در آمدن نیوبرانزویکرز پس از کار در PEI یا نیوفاندلند و لابرادور ندارد.

در حالی که مرز نیوبرانزویک-نوا اسکوشیا همچنان باز است ، اما هیگز هنوز از نیوبرانزویکرز خواست که از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند. این پیام همچنین در یک خبر منتشر شده از شورای نخست وزیران آتلانتیک صبح روز دوشنبه وجود داشت ، که توصیه می کند هنگام سفر در حباب آتلانتیک احتیاط کنید.

دفتر نخست وزیر استیون مک نیل روز دوشنبه تأیید کرد که مسافران سایر استانهای اقیانوس اطلس هنوز هم می توانند بدون قرنطینه وارد نوا اسکوشیا شوند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>