با دستگاه لیزر مو چگونه همیشه جوان بمانیم ؟

دستگاه لیزر مو حرفهای دارای قطعات مختلفی بوده و شناخت این قطعات در هنگام کار با دستگاه لیزر دایود و سایر دستگاهها مهم است. لیزری که در مرکز خانم دکتر ذاکرین وجود دارد (الکساندرایت Motus AY) دارای سر خنک کننده قوی همراه است به طوریکه شما حین استفاده هیچ درد و سوزشی را احساس نمی کنید. اگر مایل به انجام لیزر بیکینی بدون درد هستید، ما به شما خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان را پیشنهاد می دهیم. خانم دکتر ذاکرین جدیدترین دستگاه لیزر را برای رفع موهای زائد به کار می برند. استفاده از لیزرهای تماسی که روی پوست افراد قرار می گیرد ممکن است باعث سرایت بیماری هایی مثل زگیل تناسلی و یا تبخال تناسلی شود. اما لیزر بیکینی نمی تواند روی تخمدانها تاثیر بگذارد و باعث نازایی و ناباروری شود. پرتوهای لیزر به جز روی سلولهای ریشه مو (فولیکول) روی سلول های دیگر بدن تغییری ایجاد نمی کنند. • لیزر برای افراد زیر 15 سال، زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود. • اگر قصد بارداری دارید قبل از لیزر بیکینی آنرا با پزشک خود مطرح کنید. LED با استفاده از قدرت بالا، امواج را بهخوبی ساطع میکند.

مزایا: دستگاه لیزر مو زائد مبتنی بر فناوری دایود هر دو طولموج بلند و کوتاه را ساطع میکند، بنابراین به عمق پیازهای مو نفوذ کرده و بهخوبی ملانین آن را جذب میکند. فیبر لیزر دایود، امواج چندگانه لیزر دایود را بهوسیله یک آرایه میکرو لنز به یک فیبر چندحالته تکهستهای متصل کرده و نور را به محل موردنظر میرساند. فیبر HR II باوجود سه طولموج 810 نانومتری فیبر دایود، 755 نانومتری الکساندرایت و 1064 نانومتری در یک دستگاه، روشهای درمانهای متنوعی را ارائه میدهد. لیزر LED از نور مادونقرمز نزدیک به طولموج 780 تا 850 نانومتری استفاده می کند.

راه های زیادی هست بریا جوان ماندن و یکی از آنها رفع موهای زائد بدن هست که این باز نیاز به آموزش کار با دستگاه لیزر بدن هستش.

مهمترین دغدغه خانمها در استفاده از لیزر این است که آیا لیزر می تواند باعث ناباروری یا سرطان شود؟ برخی خانمها تصور می کنند لیزر بیکینی ممکن است باعث ایجاد سرطانهایی مثل سرطان دهانه رحم یا سرطان آندومتر یا سرطان تخمدان شود. با مشورت پزشک می توانید متوجه شوید که آیا می توانید این کار را انجام دهید یا خیر و جواب این سوال که آیا لیزر بیکینی برای دختران ضرر دارد را به روشنی متوجه خواهید شد.

وظیفه این قطعه انتشار امواج لیزر بر روی پوست است. برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو زائد(هانس آلمان) شناسایی تفاوت فناوری این قطعه در دستگاههای مختلف بسیار مهم است. در نتیجه برای زمان بسیار طولانی رشد موهای زائد متوقف می شود. دستگاه هایی مثل لیزر الکساندرایت Motus AY می توانند بدون ایجاد درد، سوزش و قرمز شدن پوست ناحیه لیزر شده، موهای زائد آن منطقه را تقریبا به طور دائم از بین ببرد. اگر از دستگاههای جدید استفاده شود چون خنک کننده دارند احساس درد، گرما یا سوزش وجود ندارد. چون چندین جلسه برای لیزر لازم دارید و نباید طی این مدت باردار شوید. از روشهایی مثل اپیلاسیون که ریشه مو را از بین می برند نباید استفاده شود. با جذب پرتوهای لیزر، سلولهای سازنده مو از بین می روند. دایود با جذب متوسط ملانین، درمانی ایمن برای رفع موهای زائد انواع تناژ پوستی است. همانطور که ملاحظه کردید مهمترین تفاوت لیزر دایود و الکساندرایت این است که لیزر دایود برای انواع تایپهای پوستی روشن و تیره مؤثر است درحالیکه لیزر شرکت رابین مدیکال تنها برای تایپهای پوستی روشن مورداستفاده قرار میگیرد. همانطور که ملاحظه کردید بهترین دستگاه لیزر مو زائد با بهرهگیری از تکنولوژی و تجهیزات متنوع در دستهبندیهای مختلفی قرار میگیرند.

در هر دو فناوری با بهرهگیری از ژل اولتراسوند شفاف بهعنوان حد واسط، از سر هندپیس برای تماس مستقیم باپوست استفاده میشود. همچنین درمان موهای کرکی و نازک با این لیزر دردناکتر از حد معمول بوده و اثربخشی کمتری دارد. برای مثال، برای رفع موهای زائد پوستهای تیره لازم است اپراتور انرژی دستگاه را کاهش دهد تا خطر سوختگی از بین رفته و ایمنی درمان افزایش یابد؛ اما ازآنجاییکه در این موارد انرژی دستگاه کمتر از حد معمول تنظیم میشود، اثربخشی درمان در هر جلسه کاهشیافته و درنهایت به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز است. درواقع نوع لیزر و قدرت آن در جذب رنگدانههای ملانین مو در پوستهای تیره باعث افزایش اثربخشی درمان در این افراد میشود؛ بنابراین در هنگام انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو برای کسبوکار خود توجه به این نکته ضروری است. لیزر الکساندرایت با توانایی بالا در جذب ملانین برای پوستهای تایپ 4،5 و 6 مناسب نبوده و برای درمان موهای زائد افرادی در تایپ پوستی 1،2 و 3 یعنی رنگ پوست روشن تا زیتونی و همچنین موهای روشن و متوسط استفاده میشود؛ اما تفاوت لیزر الکساندرایت با دستگاه لیزر دایود چیست؟

ان دی یاگ بیشترین پتانسیل را برای از بین بردن مو در پاپیلا یعنی ساختار پیازی موجود در پایه فولیکول مو، دارد. هر سه نوع لیزر دایود، الکساندرایت و ان دی یاگ، سه ماده اصلی پوست یعنی اکسی هموگلوبین، آب و ملانین را جذب میکنند. درنهایت بانفوذ به درونپوست و جذب گرما توسط ملانینهای فولیکولهای مو، باعث درمان موهای زائد میشود. همچنین دستگاه LumenisLightSheer DUET با تکنولوژی دایود 810 نانومتری بهعنوان مؤثرترین دستگاه رفع موهای زائد روشن شناخته میشود. دستگاه لیزر مو زائد با فناوری دایود و طولموج 810 نانومتری برای درمان موهای زائد انواع تناژ پوستی مناسب است. همانطور که پیشازاین نیز اشاره شد لیزرهای rabinmedical.com، ان دی یاگ و دایود از بهترین لیزرها هستند؛ چراکه این لیزرها تکنولوژی پرتو پریمیوم و درمان انواع تناژهای پوستی را ارائه میدهند. همانطور که میدانید اکثر دستگاههای لیزر مو زائد به رنگدانههای پوست و مو متکی هستند. یکی از بهترین روشهای رفع موهای زائد، استفاده از لیزر است که تنها روش دائمی برای این کار است.

Fiber HR Trio یا Fiber HR II یک سیستم پیشرفته و یکپارچه با فیبر دائمی است. اگر از دستگاه لیزر خوب استفاده کنید نه تنها دائمی است بلکه به سفید کردن واژن هم کمک می کند. راحت ترین کار شیو کردن است که به مرور موها را زبرتر و پوست را تیره می کند. به همین دلیل خانمها سراغ لیزر کردن می روند. بعضی از خانمها نگران این مسئله هستند که لیزر بیکینی روی هورمونهای آنها تاثیر بگذارد و چرخه قاعدگی آنها را مختل شود. تاثیر لیزر بر تخمدانها یکی از موارد نگرانی خانمها در مورد عوارض لیزر بیکینی است. به طور کلی لیزر موهای زائد عوارض ناچیزی دارد که بعد از مدت کوتاهی از بین می روند. دستگاههای مختلفی در بازار وجود دارد که همه آنها توانایی از بین بردن موهای زائد شما را ندارند. لیزر موهای زائد در دوران شیردهی منعی ندارد. • کاهش تاثیر لیزر: تغییرات هورمونی در بارداری و شیردهی بر رشد فولیکول موهای زائد تاثیر دارد و باعث کوتاه شدن سیکل رشد آنها می شود.

 

• مصرف کرمهای مناسب پس از لیزر که پزشک تجویز کرده است. ازآنجاییکه لیزر دایود با طولموج بلند به عمق پوست نفوذ کرده و دقیقاً به رنگدانههای مو برخورد میکند، بهترین لیزر موهای پوست برنزه محسوب میشود. دستگاه لیزر دایود همراه با فیبر قدرتمند با طولموج سهگانه 1400 واتی برای از رفع موهای زائد و سایر درمانهای پزشکی مورداستفاده قرار میگیرد. مسلماً بهترین دستگاه لیزر و تجهیزات حرفهای پزشکی گرانقیمت هستند. دوال اکسنتو هر دو لیزر 755 نانومتری الکساندرایت و 1064 نانومتری ان دی یاگ را در یک دستگاه ارائه میدهد؛ بنابراین علاوه بر درمان موهای زائد توسط دوال اکسنتو، طیف گستردهای از کاربردهای درمانی پزشکی نیز توسط این دستگاه ارائهشده است. دوال اکسنتو در مقایسه با سایر دستگاههای مشابه با صرفهجویی در هزینهها قیمت مناسبی دارد. قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت و یاگ بهطورمعمول بین 85 تا 200 هزار دلار متغیر است. مهمترین ویژگی دستگاه لیزر مو زائد حرفهای میزان ملانین جذبشده توسط طولموج لیزر موجود در دستگاه است؛ اما میزان جذب ملانین باید بهگونهای باشد که باعث سوختگی و یا از بین رفتن رنگ پوست فرد نشود. تمام دستگاههای لیزر موجود در کلینیکهای پزشکی با استفاده از قطعاتی باکیفیت بالا ساخته میشوند. قیمت تجهیزات حرفهای لیزر موهای زائد و حرفهای باقیمت دلار محاسبه میشوند، این تجهیزات از 30 هزارتا 200 هزار دلار قیمتگذاری میشوند.

 

فیبر HR با داشتن سه طولموج در مقایسه با سایر دستگاهها موجود با فناوری مشابه، قیمت مناسبی دارد. قیمت دستگاه لیزر مبتنی بر فناوری دایود از 30 هزارتا 75 هزار دلار بوده و همچنین امکان رنت لیزر دایود نیز وجود دارد. معایب: باوجود طولموج نسبتاً بلند در لیزر الکساندرایت، همچنان احتمال جذب ملانین پوست نیز وجود دارد؛ بنابراین ریسک سوختگی و تغییر رنگ پوست در تناژهای تیره پوستی از اصلیترین معایب این نوع لیزر بشمار میآید. یکی از اصلیترین مزیتهای دستگاه لیزر مو زائد حرفهای طراحیشده با رهاسازی فیبر، کاهش مدتزمان درمان است. بهطورکلی دستگاه لیزر مو حرفهای طراحیشده با فناوری فیبر دایود با پرتودهی بهتر، دستگاهی باکیفیت و هزینه ساخت بالا محسوب میشود. از بهترین تجهیزات لیزر موهای زائد حرفهای فیبر HR Trio یا HR II است. لیزر روبی با طولموج 695 نانومتری یکی از قدیمیترین و کماستفادهترین فناوریهای موجود برای از بین بردن موهای زائد است. با استفاده از لیزر دایود میتوان در طولموج بلند و کوتاه، انواع موهای روشن تا متوسط را از بین برد. همچنین برای افزایش سرعت درمان در یک جلسه میتوان از پالسهای سریع استفاده کرد. یکی از بهترین تجهیزات لیزر موهای زائد لیزر دوال اکستنو است. دوال اکسنتو هر دو لیزر 755 نانومتری الکساندرایت و 1064 نانومتری ان دی یاگ را در یک دستگاه ارائه میدهد.

 

دستگاه لیزر مو زائد با فناوری لیزر ان دی یاگ و طولموج 1064 نانومتری است. میزان نفوذ این پرتوها فقط تا حدی است که به ریشه مو برسند. درمان با این لیزر به میزان ملانین فرد بستگی دارد؛ چراکه سرعت جذب ملانین توسط لیزر ان دی یاگ نسبت به سایر لیزرها ضعیفتر است. رنگدانه های مو که ملانین نامیده می شوند، امواج لیزر را جذب می کنند. توجه به این نکته برای درمان پوستهای تیره در انواع تایپهای پوستی 4،5 و 6 با میزان رنگدانه ملانین بالا بسیار مهم است. در این سیستم برای افزایش دقت درمان، از انواع اندازههای قطر تابش استفادهشده است. طی این مدت، خانمهای باردار با افزایش رشد جنین، برای نشستن یا دراز کشیدن طی این جلسات با مشکل روبه رو خواهند بود. همچنین موها دوباره سریع رشد می کنند. در نتیجه بر جنین تاثیر می گذارند یا وارد شیر مادر می شوند. شما عزیزان باید بدانید که متاسفانه کسانی که لیزر بیکینی را در مراکز غیربهداشتی انجام می دهند ممکن است با عوارض بسیار ناخوشایندی مواجه شوند مثلا ابتلا به بیماریهایی مثل زگیل تناسلی، تبخال تناسلی و غیره.

 

اولین تجهیزات LED باقدرت بسیار بالا در جهان برای رفع موهای زائد است. رفع موهای زائد به چند روش انجام می شود. برای جلوگیری از این بیماریها توصیه می شود از لیزرهای جدید که به صورت غیرتماسی هستند و یا دارای کاور یکبار مصرف هستند استفاده کنید. برخی از دستگاهها دارای اجزای یکبارمصرف بوده و شناسایی این اجزا برای اپراتور لازم است. • جذب کرم های بی حسی: اگر لیزری به کار برود که نیاز به بی حسی موضعی دارد، این کرمها جذب پوست می شوند. • طولانی بودن زمان لیزر: برای لیزر موهای زائد باید چندین جلسه لیزر طی 6 تا 8 ماه انجام شود. • قبل از هر جلسه لیزر باید موهای زائد را شیو کنید. جزئیات ذکرشده نشاندهنده علل برتری فیبر HR Trio و HR II بهعنوان بهترین تجهیزات لیزر موهای زائد در کل بازار است. اولین لیزر دایود همراه با فیبر با طولموج سهگانه 755، 808 و 1064 نانومتری در جهان است.

 

این سیستم مزایای سه طولموج 810، 755 و 1064 نانومتری را در خود دارد. برای پیشگیری از بروز این مشکلات حتما در مطب پزشک این کار را انجام دهید. فردی که لیزر موهای زائد را انجام داده باید به مراقبتهای بعد از لیزر که پزشک تجویز کرده، توجه کند. انواع دستگاه لیزر مو زائد حرفهای که از فناوری LED استفاده میکنند، نسل بعدی فناوری مورداستفاده برای رفع موهای زائد بشمار میآیند. بر اساس طولموج و انرژی لیزر بکار رفته در انواع دستگاه لیزر مو زائد، لیزر دایود و ان دی یاگ با طولموج بالا و انرژی پایین بهترین گزینه برای رفع موهای زائد در افرادی باپوست تیره و برنزه هستند. دستگاه لیزر مو زائد با فناوری الکساندرایت و طولموج 755 نانومتری بهترین لیزر موهای کرکی و نازک است. دستگاه لیزر مو زائد GentleMax Pro تکنولوژی لیزر الکساندرایت 755 نانومتری و لیزر 1064 نانومتری یاگ را ارائه میدهد. انواع دستگاه لیزر مو زائد با استفاده از فناوری دایود، الکساندرایت و ان دی یاگ، LED و… هنگام انتخاب بهترین دستگاه لیزر مو زائد برای کلینیک خود توجه به این نکته که اکثر مراجعین شما در کدام دستهبندی تناژ پوستی قرار میگیرند، بسیار مهم است؛ چراکه تمام طولموجها برای انواع رنگهای پوستی مناسب نیستند.

 

تنوع بسیار زیاد دستگاههای لیزر مو، شناسایی بهترین دستگاه لیزر موی زائد حرفهای را به یک چالش بزرگ برای کلینیکها تبدیل کرده است؛ چراکه اکثر شرکتهای سازنده تنها تکنولوژی بکار گرفتهشده در ساخت محصولات را معرفی میکنند و توضیح دقیقی از چگونگی تفاوت بین فناوری دستگاههای مختلف ارائه نمیدهند. تعمیرات باکیفیت بالا در بهبود عملکرد دستگاه بسیار مؤثر است. دستگاه لیزر مبتنی بر لیزر دایود همراه با فیبر 810 نانومتری بهعنوان درمانی برای رفع موهای زائد و سایر درمانهای پزشکی، موفق به دریافت تأییدیه FDA شده است. بهترین دستگاه لیزر مو زائد شامل دایود فیبر 810 نانومتری، الکس دایود و ان دی یاگ میشود. در برخی دستگاههای لیزر دایود با فناوری فیبر، در کنار طولموج 755 نانومتری از لیزر 1064 نانومتری ان دی یاگ نیز استفادهشده است. این تکنولوژی با استفاده از نور مادونقرمز نزدیک به طولموج 780 تا 850 نانومتری بهعنوان درمان مؤثر، ایمن، سریع و راحت برای رفع موهای زائد شناخته میشود. روبی تنها مناسب پوست و موهای روشن بوده و بههیچعنوان برای درمان پوستهای تیره و برنزه استفاده نمیشود. 1) بهترین دستگاه لیزر مو زائد برای پوستهای تیره چیست؟ میتوانید بر اساس بودجه خود برای پرداخت نقدی، ماهیانه و یا رنت، مناسبترین و بهترین دستگاه لیزر مو زائد را انتخاب کنید.

 

همچنین با توجه به جنسیت و رنگ پوست مراجعه کننده نوع لیزر انتخاب شود. در این مطلب قصد داریم تمام فناوریهای بکار گرفتهشده در دستگاههای مختلف را در دستهبندی کرده و درنهایت نیز به انواع تجهیزات دستگاههای لیزر مو زائد اشاره میکنیم؛ بنابراین در انتها میتوانید بهترین دستگاه لیزر مو زائد 2021 و مناسبترین گزینه برای کلینیک زیبایی خود را شناسایی و انتخاب کنید. ازآنجاییکه طیف طولموج ساطعشده توسط LED گسترده است برای انواع تناژ رنگی پوست مورداستفاده قرار میگیرد. معمولاً انواع دستگاههای لیزر حرفهای را بر اساس شرکتهای تولیدکننده و مدلهای مختلف آنها دستهبندی میکنند. باوجود تکنولوژیهای مختلف لیزر؛ تکنولوژی خاصی که در بهترین دستگاه لیزر مو زائد حرفهای استفاده میشود لیزرهایی با طولموج (پالس) بلند هستند. در ساخت دستگاه لیزر مو زائد از سه طولموج مختلف استفاده میشود. تا زمانی که جلسات لیزر را انجام می دهید از روشهای پیشگیری از بارداری استفاده کنید. سپس اشعه لیزر به عمق مشخصی از پوست فرد تابانده می شود. تکنولوژی لیزر مو زائد باهدف قرار دادن رنگدانه فولیکولهای مو و افزایش دمای آن بدون آسیب به بافتهای اطراف، ریشه مو را از بین میبرند. این رنگدانه ها در ریشه مو (فولیکول مو) به مقدار زیادی وجود دارند.

 

به دلیل کمبود رنگدانه در موهای قهوهای روشن و بلوند درمان در این گروه از افراد دشوارتر است. 2) بهترین دستگاه لیزر مو زائد برای موهای روشن و بلوند چیست؟ معایب: رفع موهای زائد با لیزر دایود برای پوستهای تیره به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد. به این معنا که الکساندرایت یک منطقه وسیعی از پوست را با سرعت بیشتری درمان میکند. در مدلهای قدیمی تر لیزر اگر به مراقبتهای تجویز شده توسط پزشک توجه نشود امکان بروز مشکلاتی مثل خشکی پوست وجود دارد که این مشکل در لیزرهای جدید رفع شده است. اولین دستگاه دستی LED برای رفع موهای زائد در جهان است. برای دانستن اینکه مراقبتهای قبل و بعد از لیزر موهای زاید چه هستند خواندن این مقاله ضروری است. لیزر روبی سالهای طولانی بهعنوان یک درمان ایمن و بدون عوارض جانبی برای رفع موهای زائد استفاده میشد. این میلهها بهصورت دستهای منظم شده و برای افزایش انرژی خروجی تراشه لیزر بر روی سینک گرمایی جوش دادهشدهاند. لیزر بیکینی روی هورمونها یا تخمدانها تاثیری ندارد که بتواند سطح هورمونها را تغییر دهد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهنده تاثیر لیزر بر قاعدگی باشد. بنابراین بهتر است لیزر قبل از بارداری صورت بگیرد.

 

اما لیزر دایود معمولی عمدتاً از نوع vertical laser stack و همراه با تعدادی میله دایود است. علاوه بر آن، آشنایی با عمر مفید هر یک از این قطعات دستگاه نیز ضروری است. به علاوه لیزر بیکینی برای بعضی افراد ممنوع است. علاوه بر این، طولموج بلند لیزر دایود خطر آسیب به پوست را کاهش میدهد. دایود عمدتاً لیزر بدون درد بوده و اکثر مراجعین حداقل میزان درد را گزارش میدهند. بهترین دستگاه لیزر، دستگاهی است با ویژگیهای پوست و مو اکثر مراجعین کلینیک بیشترین هماهنگی را داشته و بهطورکلی طیف گستردهای از تناژ رنگی پوست و مو ایرانیان را شامل شود. این کار باعث می شود در حین استفاده از لیزر دچار سوختگی پوست نشوید. برای مثال لیزر الکساندرایت Motus AY با داشتن طول موج 1064 نانومتر باعث جوانسازی پوست هم می شود و مشکلات قبلی را بهمراه ندارد.

شما میتوانید از این دو نوع دستگاه لیزر دایود بدون وقفه در تمام طول روز استفاده کنید.