با پایان یافتن برنامه های امدادی COVID-19 ، ورشکستگی دوباره شروع به افزایش می کند

پس از وقفه در روزهای ابتدایی COVID-19 ، تعداد بیشتری از کانادایی ها مجدداً اعلام ورشکستگی می کنند و کارشناسان در این زمینه می گویند که دولت مجبور است کارهای بیشتری انجام دهد و در غیر این صورت اقتصاد در ماه های آینده با سونامی ورشکستگی مواجه خواهد شد.

دفتر ناظر ورشکستگی کانادا در این هفته گزارش داد 7658 کانادایی در ماه سپتامبر ورشکستگی انجام دادند که تقریباً 19 درصد افزایش نسبت به ماه قبل و بالاترین میزان از ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 در مارس است.

علی رغم مشکلات اقتصادی که همه گیر به وجود آورده است ، روند ورشکستگی در بیشتر سال های 2020 به کندی کاهش یافت ، زیرا بی سابقه بودن برنامه های پشتیبانی باعث شد که بسیاری از کانادایی ها درآمد خود را افزایش دهند و اغلب اوقات به طور موقت از بدهی های خود بازپرداخت کنند ، به اندازه ای که بتوانند سر خود را حفظ کنند. بالای آب

آندره بولودس ، متولی مجاز ورشکستگی در مصاحبه ای گفت: “در روزهای ابتدایی COVID ، همه چیز متوقف شد ، از جمله مجموعه ها.” وی ادامه داد: “امور مالی در حالی ادامه داشت که همه چیز آرام آرام به حالت عادی برمی گردد.”

نرخ ورشکستگی در واقع حدود یک سوم کمتر از زمان گذشته در سال گذشته است ، اما کارشناسانی مانند بولدچ انتظار دارند در ماه های آتی زمستان چند برابر شود و احتمالاً اوج های قبلی را گرفت. وی گفت: “قبل از COVID ، بیشتر خانوارها فیش حقوقی خود را می گذراندند.” “[Their] بدهی ها به جایی نرسید ، [so] آنها بعد از COVID همچنان در آنجا خواهند بود. “

لیز مولهولند ، مدیرعامل موسسه خیریه Prosper Canada ، خیریه اختصاص یافته به گسترش فرصت های اقتصادی برای کانادایی هایی که در فقر زندگی می کنند ، وضعیت را به عنوان “یک قطار آهسته قطار حرکت می کند که طی شش ماه آینده اتفاق می افتد” توصیف می کند.

میشل پوملز می گوید ، تعداد معدودی از افرادی که تحت مشاوره اعتباری قرار می گیرند ، باید دوباره مراحل را طی کنند ، که این نشانه ای از عملکرد آن است. (مشاوره اعتباری کانادا)

دلیل این امر آنست که در حالی که بسیاری از بخشهای اقتصاد کانادا به طور عمده بهبود یافته اند ، این مورد در مورد کانادایی های کم درآمد که بیشترین احتمال از دست دادن شغل را به بیماری همه گیر دارند و کمترین احتمال برای بهبودی در حال حاضر وجود ندارد.

در حالی که بسیاری از کانادایی ها توانسته اند زندگی خود را تأمین کنند ، مالهولند تخمین می زند که 25 درصد از مردم در حال تماشای وضعیت اقتصادی خود هستند که “هفته به هفته وخیم تر می شود. این زمستان ، “او گفت.

برنامه های دولتی مانند مزایای پاسخ اضطراری کانادا (CERB) برای بسیاری از آنها نجات حیاتی بود ، اما با اتمام این برنامه و اکنون به کم لطف تر شدن مزایای بازیابی کانادا منتقل شد که قرار است سال آینده تعداد کانادایی های مالی منقضی شود. لبه چاقو قرار است رشد کند.

میشل پوملز ، مدیرعامل مشاوره اعتباری کانادا ، می گوید که این برنامه های حمایت از درآمد مطمئناً کمک کرده است ، و همچنین بسیاری از برنامه های تعویق وام مسکن که تقریباً از هر شش وام گیرنده کانادایی به یک نفر موقت پرداخت سود پرداخت می کند ، کمک کردند. اما اکنون این برنامه ها نیز رو به پایان است.

وی در مصاحبه ای گفت: “برای خانواده هایی که دچار مشکل شده اند ، تعویق انداختن کمک کرده است اما چیزی به عنوان ناهار رایگان وجود ندارد.”

مشاوره اعتباری

قبل از همه گیری پومل ، بسیاری از افراد از خدمات مشاوره اعتباری که اغلب می تواند به آنها کمک کند راهی برای خروج از باتلاق مالی پیدا کنند ، بهره مند نمی شدند.

او می گوید فرد معمولی که ورشکسته می شود تمایل دارد بین چهار تا شش خط اعتباری گردان داشته باشد و اغلب بدهی ها را از یکی به دیگری منتقل می کند. وی گفت: “آنها فقط توپ را پیش می برند تا بالاخره دیگر نمی توانند اعتبار کسب کنند و سپس در آن مرحله بسیار وحشتناک است.” “هر ماه گودال بدهی عمیق تر می شود [and it can be]بیرون رفتن بسیار دشوار است. “

ورشکستگی ورشکستگی می تواند به شکل ورشکستگی باشد ، جایی که وام گیرنده بدهی خود را از بین می برد اما به قیمت از دست دادن هر یک از دارایی های خود و همچنین امکان گرفتن وام در آینده را غیرممکن می داند. یا می توانند همان پیشنهادی برای طلبکاران باشند ، جایی که وام گیرنده موافقت می کند بخشی از بدهی خود را با تأیید اعتبار بستانکار پرداخت کند.

مشاوره اعتباری هدف آن است که ابزارهایی را برای لغزش مجدد در زیر امواج به بورواردرها بدهد. پوملز گفت که میزان تکرار جرم (تعداد افرادی که مجدداً این روند را طی می کنند) 0.01 درصد است. او گفت: “این کار می کند.”

مالهولند موافقت می کند که بخش عمده ای از موج تحریم ها ، برنامه های مشاوره اعتباری خواهد بود. به همین دلیل او نگران برنامه های مفید دیگری است که توسط بیماری همه گیر از زانو قطع شده است.

فراتر از برنامه های اضطراری ایجاد شده در طی همه گیری ، کم درآمد کانادایی ها در معرض خطر از دست دادن برنامه های مزایای منظم به دلیل خاموش شدن هستند. تقریبا سه چهارم یک میلیون کانادایی کم درآمد برای ثبت مالیات خود به کلینیک های مالیاتی رایگان اعتماد می کنند. حدود 400،000 این کار را انجام داده است قبل از اینکه قفل در مارس همه آنها را بسته کند. تعداد کمی از آن زمان بازگشایی شده است ، اما او می گوید احتمالاً بسیاری از افرادی که از آنها استفاده می کنند هنوز مالیات 2019 خود را ثبت نکرده اند.

لیز مالهولند می گوید که او نگران افرادی است که حتی قبل از COVID-19 وضعیت مالی آنها بد بود. (پروپر کانادا)

این بدان معناست که 35000 سالمند کم درآمد واجد شرایط مکمل درآمد تضمینی نیستند که در غیر این صورت حق دریافت آن را دارند. این میزان در هفته 917 دلار است. و مزایای کودک کانادا حداکثر 6000 دلار در ازای هر کودک خانواده های کانادایی پرداخت می کند ، اما این امر به پرونده های مالیاتی بستگی دارد. مولوهلند گفت ، حتی فراتر از برنامه های اضطراری ، این دو “می توانند اجاره پرداخت کنند و غذا را روی میز بگذارند.”

به همین دلیل پروسپر از دولت فدرال می خواهد که بودجه کل برنامه هایی را که بیشتر به آنها نیاز دارند ، مجدداً شروع کند. با توجه به کسری بودجه 343 میلیارد دلاری فدرال ، درخواست یک مبلغ ناچیز 15 میلیون دلاری برای کمک به 750،000 نفر از مردم کانادا است که نیاز بیشتری به خدمات بهداشتی مالی دارند که احتمالاً قبلاً واجد شرایط آن بوده اند.

مولهولند می گوید كه كشورهای دیگر از جمله انگلیس ، استرالیا و نیوزیلند هزینه های بیشتری را صرف اقدامات مشابه كرده اند ، زیرا هزینه بی عملی بسیار بیشتر از هزینه خود برنامه ها است.

“اگر 20 درصد از جمعیت شما در این قایق باشد ، این یک ترمز واقعی برای بهبودی شماست [because]اعتماد به نفس مصرف کننده وجود ندارد آنها قرار نیست در آنجا خرج کنند و پول خرج کنند. “

“مادر آسمی می گفت ، تو خردمندانه یک پنی هستی و یک کیلو احمق هستی.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *