بدن برتر مراقبت های ویژه در جهان توصیه نمی کند که از داروی Remdesivir برای بیمارترین بیماران COVID-19 استفاده شود

رئیس یکی از ارگان های برتر جهان که به نمایندگی از پزشکان مراقبت های ویژه گفت ، داروی ضد ویروسی remdesivir نباید به عنوان یک درمان معمول برای بیماران COVID-19 در بخش های مراقبت های ویژه مورد استفاده قرار گیرد ، در ضربه ای به داروی تولید شده توسط شرکت آمریکایی Gilead.

Remdesivir ، همچنین به عنوان وکلوری شناخته می شود ، و استروئید دگزامتازون تنها داروهای مجاز برای درمان بیماران COVID-19 در سراسر جهان است.

اما بزرگترین مطالعه در مورد کارآیی remdesivir ، که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) انجام شد ، در 15 اکتبر نشان داد که این تأثیر کم و یا هیچ تأثیری داشته است ، و این با آزمایش های قبلی مغایرت دارد.

با توجه به داده های موقت جدید از محاکمه همبستگی WHO ، “remdesivir اکنون به عنوان دارویی طبقه بندی می شود که نباید در بیماران COVID-19 به طور معمول استفاده کنید” ، رئیس انجمن پزشکی مراقبت های ویژه اروپا (ESICM) ، یوزف کسسی اوغلو ، در مصاحبه با رویترز گفت.

یافته های مسابقات Gilead

کسچی اوغلو گفت که این پیشنهاد در یک مقاله علمی در مورد روشهای درمانی COVID-19 که ESICM در حال آماده سازی با انجمن پزشکی مراقبتهای ویژه است ، یکی دیگر از نهادهای مراقبت ویژه ، که انتظار می رود تا ژانویه منتشر شود ، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اولین نسخه مقاله که در ماه مارس منتشر شد ، حاکی از آن بود که اطلاعات کافی برای توصیه استفاده از remdesivir و سایر داروهای ضد ویروس در بیماران مبتلا به COVID-19 که به شدت بیمار هستند ، وجود ندارد.

گیلاد ، که یافته های WHO را زیر سوال برده است ، در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت: “ما اطمینان داریم که پزشکان در خط مقدم بر اساس شواهد قوی از چندین مطالعه کنترل شده تصادفی ، مزایای بالینی وکلوری را تشخیص می دهند.”

ESICM هزاران متخصص بیهوشی ، پزشکان تنفسی ، پرستار و سایر متخصصان مراقبت های ویژه را در بیش از 120 کشور جهان نشان می دهد.

در حالی که پزشکان و بیمارستان ها ملزم به پیروی از توصیه های آن نیستند ، توصیه آن می تواند استفاده از remdesivir را مهار کند.

در پایان ماه اکتبر ، Gilead پیش بینی درآمد سال 2020 خود را کاهش داد ، دلیل این امر تقاضای کمتر از حد انتظار و مشکل در پیش بینی فروش بازسازی بود.

به طور گسترده ای استفاده می شود

این دارو همچنان باقی مانده است که به طور گسترده در بیمارستان ها استفاده می شود. این دارو برای استفاده در بیش از 50 کشور مجاز یا تأیید شده است و یکی از داروهایی است که رئیس جمهور آمریکا هنگام آزمایش مثبت ویروس کرونا در اکتبر تجویز کرده است.

اتحادیه اروپا ، چند میلیارد روز قبل از نتایج همبستگی ، یک میلیارد یورو معادل 1.55 میلیارد دلار Cdn با 50000 دوره دوره آموزشی با Gilead با 2070 یورو (3220 Cdn دلار) معامله امضا كرد.

این معامله کشورهای اروپایی را ملزم به خرید remdesivir نمی کند ، اما دولت ها تصمیم گرفتند سفارشات زیادی را حتی پس از نتایج همبستگی اعلام کنند ، در حالی که آلمان سهام بزرگی را در ماه نوامبر خریداری کرد و گفت این دارو خصوصاً در اوایل بیماری مفید است.

تماشا کنید | مطالعه WHO می گوید: Remdesivir کمک چندانی به بیماران COVID-19 نمی کند.

یک آزمایش بالینی توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که داروی ضد ویروسی remdesivir تأثیری کم بر روی مدت بستری شدن در بیمارستان یا مرگ و میر در بیماران COVID-19 دارد. دکتر Srinivas Murthy درمورد اینکه این امر برای درمان رو به جلو ویروس چه معنی دارد ، ارزیابی می کند. 2:04

کسچی اوغلو گفت که اطلاعات کافی در مورد اینکه Remdesivir چه زمانی ممکن است م orثر باشد یا برای چه بیماران وجود ندارد ، منجر به تصمیم برای جلوگیری از استفاده معمول آن در مراقبت های ویژه می شود.

این بدان معناست که پزشکان باید فقط گاهی اوقات از remdesivir استفاده کنند و نه به عنوان یک درمان استاندارد برای بیماران COVID-19.

وی گفت ، به دلیل مزایای نامشخص remdesivir ، بخش مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت در هلند ، جایی که کسسی اوغلو در آن کار می کند ، از آن برای درمان بیماران COVID-19 استفاده نکرده است.

عوارض جانبی احتمالی

با گذشت ده ماه از همه گیری ، بحث در صنعت پزشکی درباره اینکه کدام داروها برای درمان بیماران COVID-19 بستری بهتر است ، ادامه دارد.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط Gilead با آژانس دارویی اروپا ، که در حال ارزیابی سمیت احتمالی آن است ، Remdesivir عوارض جانبی بالقوه ای بر کلیه دارد.

آرنو هات ، رئیس دارو در بیمارستان ادوارد هریروت در لیون ، فرانسه ، به رویترز گفت که برخی از بیماران در بیمارستان وی آسیب کلیه را تجربه کرده اند و به همین دلیل دیگر از remdesivir استفاده نمی شود ، مگر در موارد نادر.

کسسی اوغلو گفت که پلاسمای نقاهت ، که به طور آزمایشی در برخی از بیماران COVID-19 با وجود عدم تأیید ، تجویز می شود ، همچنین توسط ESICM برای استفاده معمول از مراقبت های ویژه توصیه نمی شود ، زیرا مزایای آن مشخص نیست.

وی گفت: عوارض جانبی بالقوه پلاسمای بهبودی قسمت مایع خون استخراج شده از بیماران COVID-19 نیز مشخص نیست

در مقابل ، کسسی اوغلو گفت که دگزامتازون برای استفاده در بیماران بستری در بیمارستان توصیه می شود زیرا اطلاعات کافی در مورد اثر آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *