برخی از کانادایی ها قارچ های جادویی را برای سلامت روان خود مصرف می کنند، اما تحقیقات در مورد فواید آن اندک است.

اینجا و اکنون تورنتو8:12واقعیت پشت میکرودوز کردن “قارچ جادویی”

زمانی که شانون کیارنزا نیاز دارد «استرس را کاهش دهد» و چالش‌های زندگی‌اش را برطرف کند، گاهی اوقات به مقدار کمی سیلوسایبین دست می‌یابد.

شانون کیارنزا، یک مادر و کارمند اداری در ونکوور، گفت: “من متوجه شدم که این برای سلامت روانی من بسیار مفید بوده است.”

سیلوسایبین ماده فعال قارچ جادویی است. هنگامی که کیارنزا آن را مصرف می کند، کاری که سه سال پیش شروع به انجام آن کرد، مقدار بسیار کمی کمتر از 300 میلی گرم مصرف می کند.

مصرف چنین مقادیر کمی از یک دارو در یک زمان به عنوان میکرودوز شناخته می شود.

او گفت: “یا چیزی را احساس نخواهی کرد یا مانند یک آرامش در پس زمینه احساس خواهی کرد.”

زنی با موهای بلوند برای گرفتن عکس سلفی.
در حالی که هنوز غیرقانونی است، شانون کیارنزا می‌گوید که گاهی اوقات یک میکرودوز مصرف می‌کند، زیرا متوجه می‌شود که می‌تواند “آرامش ظریف” را فراهم کند. (ارسال شده توسط شانون کیارنزا)

و از آنجایی که تأثیرات آن می‌تواند بسیار ظریف باشد، کیارنزا می‌گوید که می‌تواند این کار را در حین انجام روز عادی خود انجام دهد. با این حال، زمانی که مسئولیت های دیگری ندارد، ترجیح می دهد که دوزهای کوچک را مصرف کند، بنابراین فقط چند بار در سال این کار را انجام می دهد.

او گفت: “بعضی از والدین دوست دارند وقتی با فرزندان خود هستند میکرودوز را انجام دهند زیرا به آنها کمک می کند تا آرام شوند. برای من بهتر است تجربه درونگراتری داشته باشم، بنابراین ترجیح می دهم این کار را به تنهایی انجام دهم.” با توجه به اینکه در حالی که سیلوسایبین هنوز غیرقانونی است، به نظر می رسد این روزها در دسترس تر است.

زنی با خالکوبی های رنگارنگ روی یک بازو، لباس مجلسی سبز تک شانه می پوشد و برای پرتره روی صندلی ژست می گیرد.
آماندا سیبرت نویسنده کتاب «روانی: هفت روانگردان پیشرفته در حال تغییر جهان» است. (کریستین کافسکی)

آماندا سیبرت، روزنامه‌نگار و روزنامه‌نگار، گفت: علی‌رغم فقدان شواهدی برای حمایت از آن، افراد بیشتری مانند کیارنزا به‌عنوان راهی برای بهبود سلامت خود بدون داشتن تجربه‌ای که در آن کل روز شما عکس‌برداری می‌شود، استفاده می‌کنند. نویسنده از Psyched: هفت روانگردان پیشرفته که جهان را تغییر می دهند.

فکر می‌کنم به همین دلیل است که می‌بینیم، می‌دانید، مانند «مامان‌های فوتبالی» و شاید فردی که انتظار نداشته باشید در این نوع فعالیت‌ها شرکت کند و آن را به روشی معنادارتر جستجو کند.»

به طور گسترده در دسترس است

سیبرت گفت که این به طور گسترده در جایی که او در ونکوور زندگی می کند در دسترس است، اما مردم در سراسر کانادا آن را از طریق اینترنت سفارش می دهند.

وقتی صحبت از سیلوسایبین به میان می‌آید، ما شاهد افتتاح این موج از داروخانه‌ها بودیم. آنها در حدود سال 2021 شروع به کار کردند. قبل از آن فروشگاه‌های اینترنتی داشتیم.

و حتی اگر غیرقانونی باشد، پلیس بر بستن توزیع کنندگان متمرکز نشده است.

لوگوی قارچ و تابلویی که روی آن شرومیز نوشته شده است روی ویترین فروشگاه آجری سفید تصویر شده است.
داروخانه های قارچ جادویی مانند Shroomyz در تورنتو این دارو را در دسترس تر کرده اند. با وجود اینکه پلیس به آن حمله کرده است، اما مغازه هنوز باز است. (سارا جاباخانجی/سی بی سی)

او گفت: “در مورد فعالیت مواد مخدر در ونکوور چیزهای زیادی در جریان است. من فکر می کنم آنها چیزهای دیگری برای نگرانی دارند. بنابراین ما افراد زیادی را می بینیم که فقط تصمیم دارند کمی از مرزها عبور کنند.”

این یک داستان مشابه با قارچ جادویی است مغازه ها که در تورنتو ظاهر شدند، اگرچه در آن مورد پلیس به یک داروخانه حمله کرد و دو مرد متهم شدند.

پل لوین، یک وکیل در تورنتو که در مسائل مربوط به حشیش و روانگردان ها متخصص است، همچنین شاهد رونق صنعت سیلوسایبین بوده است و در سال های اخیر موارد بیشتری را در مورد میکرودوزینگ دریافت کرده است.

او گفت: «این فقط در کانادا منفجر شده است.

هنوز غیرقانونی است، حتی برای مقادیر کم

لوین گفت مردم باید به خاطر داشته باشند که خرید، فروش یا داشتن سیلوسایبین، حتی در مقادیر کمی که ممکن است برای میکرودوز مصرف کنند، همچنان غیرقانونی است.

در حالی که برای بالا بردن سطح بدن یا تجربه توهمات مانند کسی که ممکن است با دوز بیشتر کافی نباشد، مجریان قانون آن را اینطور نمی بینند.

مردی با پیراهن مشکی طرح‌دار در پس زمینه زرد روشن عکس می‌گیرد.
پل لوین، وکیل دادگستری، می گوید که استفاده از روانگردان ها در چهار سال گذشته در کانادا “منفجر شده است”. (ارسال شده توسط پل لوین)

من کمی حال و هوا دارم، این نوع سوء تفاهم عموماً از دادگاه‌ها، دادستان‌ها و پلیس» که نمی‌دانند «این میکرودوزها شما را بالا نمی‌برند، شما از آن خارج نیستید. شما به یک نوع معتاد دیوانه میکرودوز تبدیل نمی شوید.”

لوین گفت که قوانین در کانادا در حال حاضر بسیار محدود کننده هستند و اساساً ما همان جایی هستیم که در سال 1999 با شاهدانه بودیم.

اما افرادی که از مرزها عبور می کنند، می توانند سرعت را افزایش دهند.

لوین گفت: “بسیاری از فعالان فقط گفتند که این یک قانون احمقانه است و من در کنار آن نمی ایستم، من این قانون را نادیده می گیرم و اگر می خواهید مرا دستگیر کنید، زیرا من حتی تظاهر به رعایت آن نمی کنم.”

اما برای کسانی که در جامعه پزشکی هستند، هنوز سوالات بی‌پاسخ زیادی در مورد اینکه چه می‌شود، هر چیزی که میکرودوز واقعا برای مردم انجام می‌دهد وجود دارد.

تماشا| مدافعان می گویند که افراد بیشتری برای درمان بیماری های روانی نیاز به دسترسی به توپسیلوسیبین دارند

آیا قارچ جادویی می تواند آینده درمان سلامت روان باشد؟

تعداد انگشت شماری از کانادایی ها به طور قانونی از قارچ جادویی یا سیلوسایبین برای درمان اختلالات سلامت روان مانند اضطراب و افسردگی و مقابله با مرگ استفاده می کنند. طرفداران می گویند که می تواند درمان سلامت روان را متحول کند، اما محققان می خواهند دریابند که آیا برای دیدن فواید این درمان به یک سفر روانگردان نیاز است یا خیر.

اثر دارونما؟

دکتر دومینیک موریسانو، روانشناس بالینی و استاد کمکی در دانشگاه تورنتو و دانشگاه اتاوا، پتانسیل را در مصرف داروهای روانگردان می بیند.

اما او خاطرنشان کرد که تا کنون، شواهد نشان نداده است که سیلوسایبین یا سایر روانگردان ها مانند LSD واقعاً در چنین دوزهای کوچک به هیچ وجه ماندگار عمل می کنند.

او گفت: «مسئله این است که به نظر می‌رسد این عمدتاً یک اثر دارونما باشد، به این معنی که وقتی افراد یک میکرودوز غیر روان‌گردان از چیزی، مثلاً مثل یک قرص قند، مصرف می‌کنند، آن‌ها نیز آن احساسات و فواید را دریافت می‌کنند.»

با این حال، موریسانو، که همچنین در زمینه تحقیقاتی در کانادا به مطالعه و ارائه درمان با کمک روانگردان با کتامین و سیلوسایبین می‌پردازد، پتانسیل را می‌بیند زیرا دوزهای بیشتر برای برخی از مشتریانش تفاوت ایجاد کرده است.

زنی با گوشواره‌های پررنگ و بالاپوش طرحدار سفید و قهوه‌ای پیسلی برای پرتره ژست گرفته است.
روانشناس بالینی Dominique Morisano می گوید که اثرات میکرودوز به نظر می رسد بیشتر دارونما باشد. (آردن رای)

او گفت، برای مثال، درمان با کمک روانگردان در درمان افسردگی متوسط ​​تا شدید، اختلال مصرف مواد و ناراحتی وجودی در افرادی که به پایان عمر نزدیک می شوند، نویدبخش بوده است.

“ما هنوز به اندازه کافی نمی دانیم. فکر می کنم باید این چیزها را در جمعیت های بزرگ مطالعه کنیم.”

افرادی که در حال مبارزه هستند “راه حل می خواهند”

موریسانو گفت که می‌داند چرا میکرودوز ممکن است در حال حاضر برای بسیاری از مردم جذاب باشد.

او با اشاره به اینکه با تورم و قیمت مسکن، مردم ناامید شده اند، گفت: “مردم سعی می کنند به خودشان کمک کنند. و منطقی است. جهان اخیراً سخت بوده است.”

“استرس به فشاری اضافه می‌کند که پس از همه‌گیری وجود داشت. برای افرادی که در چند سال گذشته منزوی شده‌اند، از خانواده، دوستان جدا شده‌اند و یاد می‌گیرند چگونه در جامعه ادغام شوند، بسیاری از مردم در حال حاضر با مشکل مواجه هستند. و ما راه‌حل‌هایی می‌خواهیم. “

نمای نزدیک از شخصی که قارچ ها را در یک کیسه زیپ دار می ریزد.
فروشنده ای قارچ سیلوسایبین را در یک بازار حشیش در لس آنجلس در 24 ماری 2019 کیسه می کند. (ریچارد ووگل/آسوشیتدپرس)

شانون کیارنزا گفت این یکی دیگر از دلایلی است که او و بسیاری از افراد در حلقه اش میکرودوز می کنند.

او گفت: «ممکن است ارتباط زیادی با همه‌گیری و در خانه بودن و جستجوی راه‌های مختلف برای مدیریت احساسات داشته باشد.

بسیاری از مردم می خواهند شفا پیدا کنند و من فکر می کنم سیلوسایبین در آن نقش دارد.

مطلب جدید جذاب
درست زمانی که بانک ها برای نکول آماده می شوند، اعتماد مصرف کننده در حال افزایش است. چه خبر است؟