بزرگ شدن پستان مردان

از مصرف بیش از حد الکل اجتناب کنید زیرا ممکن است شرایط را بدتر کند. • در مورد سبک زندگی خود، از جمله رژیم غذایی، ورزش، مصرف الکل و هرگونه سوء مصرف مواد، با پزشک خود صادق باشید. اگر در مورد توده سینه هر گونه سئوالی داشتید میتوانید با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که شما دارای نشانههای ورم سینه هستید بهتر است به پزشک مراجعه کرده و مسئله را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید، پزشکان سعی خواهند کرد تا علت ایجاد ژنیکوماستی را مورد بررسی قرار دهند و در ادامه روشهای درمانی مناسب را تجویز کنند. روغن اسطو خودوس و روغن درخت چای هنگامی که در محصولات مراقبت از پوست استفاده میشود، با ژنیکوماستی همراه است. در برخی موارد اگرچه هر دو طرف سینه درگیر میشود، اما یک طرف آن ممکن است بزرگ تر شود. دلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است.

افزایش بافت چربی، ژنیکوماستی نیست. ژنیکوماستی همچنین می تواند تغییرات هورمونی افزایش استروژن یا کاهش آندروژن رخ دهد. مردان به علت تغییرات هورمونی و یا عوارض جانبی داروها امکان دارد به ژنیکوماستی مبتلا شوند، این مشکل امکان دارد در یک طرف سینه و یا هر دو طرف ایجاد شود. در پسران نوجوان، ژنیکوماستی توسط تغییرات هورمونی دوران بلوغ ( 25 درصد موارد ) ایجاد می شود ژنیکوماستی در بسیاری از پسران در ابتدا بلوغ یا میانه بلوغ رخ می دهد این معمولاً در عرض 6 ماه تا 2 سال از بین می رود. در پسران ، بزرگی سینه ها همچنین می توانید توسط یک تومور تولید استروژن ایجاد شود جوانه پستان در دوران بلوغ شایع است جوانه ممکن است تا 2 سال باشند اما آنها معمولاً در سال اول از بین می روند. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به انجام آزمایش نیازی ندارید و بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. ژنیکوماستی معمولاً بدون هیچگونه معالجه برطرف می شود ، اما اگر یک در یک بیمار زمینه های عمیق بیماری وجود داشته باشد، ممکن است به درمان نیاز داشته باشد.

ممکن است این افزایش اندازه، موجب حساسشدن و دردناک شدن بافت سینه شود. روش انجام لیزر لیپولیز – ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بیحسی و منقبض کننده عروق به زیر پوست و بافت چربی تزریق میشود. نور لیزر که از سر فیبر نوری خارج میشودبه سلولهای چربی برخورد کرده وسبب پاره شدن سلولهای چربی و تخریب سلولی و مایع شدن چربی درون سلول شود . بزرگی سینه مردان معمولاً در سه گروه سنی شامل نوزادان، جوانان در سنین بلوغ و افراد مسن پدید می آید که شرایط هر کدام متفاوت میباشد، گاهی وقت ها این عارضه به خودی خود از بین میرود و نیازی به درمان خاصی ندارد و گاهی نیز باید به فکر درمان بود. که بعد از آن اگر حجم چربی مایع زیاد باشد این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج میشود ولی اگر حجم مایع کم باشد نیاز به ساکشن ندارد و توسط بدن متابولیز شده واز بین میرود. اگر علت بزرگ شدن سینهها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی gynecomastia 3 weeks post op باید درمان شود.

بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی” Gynecomastiaگفته میشود. پیری، از آن جا که پیری ممکن است باعث کاهش در تولید تستوسترون شود که می تواند مشکل ایجاد کند. این اختلالات ممکن است ژنتیکی باشند، مانند سندرم کلاین فلتر، یا به دست آمده به علت تروما، عفونت، کاهش جریان خون یا پیری. هدف از ماساژ قفسه سینه بعد از جراحی شکستن و کاهش حجم بافت اسکار است. زمان بهبودی پس از جراحی ژنیکوماستی به شدت بیماری و نوع روش جراحی بستگی دارد.به طور میانگین، بیماری که با ترکیبی از روش های جراحی لیپوساکشن و برش بافت غده سینه درمان می شود، پس از یک هفته می تواند زندگی عادی خود را از سر بگیرد. در مردان جوان، سینه ها معمولاً توسط یکی دیگر از شرایط مانند سرطان کبد و یا ریه، سیروز کبدی، تیروئید پر کار و یا با مشکلات هورمونی، مانند سرطان غده هیپوفیز، غدد آدرنال و یا بیضه ایجاد می شود استفاده از الکل، ماری جوانا، مت آمفتامین و هروئین ممکن است سبب بزرگی سینه ها شود. غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش میشود.