بهبود بازار کار از COVID-19 در ماه اکتبر با تنها 84000 شغل جدید کاهش می یابد

بازار کار کانادا در ماه اکتبر 84000 شغل جدید اضافه کرد ، رقمی بهتر از آنچه انتظار می رفت ، اما این بدان معناست که اقتصاد امروز بیش از 600000 کارگر با حقوق کمتر از ماه فوریه ، قبل از حمله COVID-19 دارد.

این کمترین تعداد شغل ماهانه از زمان بهبود در ماه مه است ، اما کمی بهتر از 75000 شغلی است که به طور متوسط ​​اقتصاددانان انتظار داشتند.

آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که اکثر بخشهای اقتصاد به اضافه صنعت اقامتی و خدمات غذایی ، که 48000 نفر دیگر را بیشتر در کبک ریخت ، مشاغل اضافه کردند ، زیرا این استان اولین بار بود که اقدامات قفل را برای صنعت رستوران در طول ماه اعمال کرد. ناتان جانزن ، اقتصاددان بانک رویال ، اظهار داشت: “احتمالاً کاهش های بعدی با محدودیت های مشابهی که از آن زمان در سایر نقاط (از جمله در تورنتو و اتاوا) اعمال شده است ، به دنبال خواهد داشت.”

تماشا کنید | افزایش COVID-19 باعث قفل شدن جدید در مناطقی از کبک می شود:

با افزایش موارد COVID-19 ، سه منطقه از کبک ، از جمله مونترال و کبک سیتی ، به مدت 28 روز “مناطق قرمز” خواهند شد ، به این معنی که بارها و تئاترها بسته می شوند و رستوران ها فقط به خانه برمی گردند. 2:03

پنج استان موفق به کسب مشاغل انتاریو ، بریتیش کلمبیا ، آلبرتا ، نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد شدند در حالی که بازار کار در سایر مناطق بدون تغییر بود.

در شرایط عادی ، دستیابی به 84000 شغل یک نمایش قدرتمند است ، اما این آمار ماهانه در حالی است که اقتصاد در تلاش است تا از سه میلیون شغل از دست رفته در دو ماه اول همه گیری بازپرداخت کند. اقتصاددان SriThanabalasingamwith TD بانک اعداد شغل در ماه اکتبر را “اولین دست انداز در راه بهبود بازار کار کانادا توصیف کرد … آنچه در اوایل جهش بود و اکنون محدود شد ، اکنون قدم های کودکانه است.”

آژانس داده گفت: نرخ بیکاری 8.9 درصد ثابت است و در اینجا 1.8 میلیون کانادایی وجود دارد که به طور رسمی در زمره بیکاران طبقه بندی می شوند و این بدان معناست که آنها دوست دارند شغلی داشته باشند ، اما نمی توانند یکی از آنها را پیدا کنند ، تعریفی که افراد بازنشسته و بسیاری از دانشجویان را شامل نمی شود. ، و پدر و مادر در خانه بمانند.

این در حالی است که نرخ بیکاری در فوریه 5.6 درصد بود.

540،000 نفر دیگر در طول ماه شغل می خواستند اما به دنبال شغل نرفتند ، این بدان معناست که آنها شرط آژانس داده را ندارند تا رسما بیکار تلقی شوند. اگر این افراد در این اعداد قرار بگیرند ، نرخ بیکاری کانادا به 11.3 درصد می رسد.

رقم رسمی 1.8 میلیون بیکار در مقایسه با کمتر از 1.2 میلیون بیکار در ماه فوریه.

بیش از یک چهارم کسانی که رسماً بیکار هستند حداقل شش ماه بیکار بوده اند. آمار کانادا اعلام کرد ، افزایش در این گروه از افراد به اصطلاح “بیکار طولانی مدت” از سال 1976 تاکنون که “ثبت سوابق قابل مقایسه” آغاز شده ، “شدیدترین” است.

نسبت کانادایی هایی که به مدت شش ماه یا بیشتر بیکار بوده اند با شدیدترین سرعت از گذشته افزایش یافته است. (اسکات گالی / CBC)

علاوه بر تعداد افرادی که هنوز هم بیکار هستند ، آمار کاناداساید 433000 نفر دیگر نیز شغل دارند ، اما کمتر از نیمی از میزان معمول خود را به دلیل بیماری همه گیر کار می کنند.

و تقریباً یک چهارم کارگران نیمه وقت 826000 نفر گفتند که ترجیح می دهند کار تمام وقت داشته باشند ، اما نمی توانند آن را پیدا کنند.

Thanabalasingam گفت: “جاده آسفالت شده برای بهبودی از گذشته است. مسیر پیش رو مملو از چاله و سرعت گیر است.” “دست و پنجه نرم کنید تا یک سوار ناهموار شوید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>