بهداشت عمومی می گوید موارد آنفولانزا در کانادا “بسیار کم” است

در این مرحله از فصل آنفلوانزای سال گذشته ، کانادا قبلاً 711 مورد مثبت آنفلوانزا را ثبت کرده بود.

امسال تاکنون فقط 17 مورد وجود داشته است.

دکتر جرالد ایوانز ، رئیس بیماری عفونی در گروه پزشکی دانشگاه کوئین در کینگستون ، انت گفت: “آنفلوانزا در پشت هشت توپ است.”

بسیاری از کارشناسان بهداشت بیم آن را داشتند که موج سقوط COVID-19 نه تنها از موج اول در بهار بدتر باشد ، بلکه دقیقاً با گسترش عفونت های آنفلوانزای فصلی رخ خواهد داد و ادامه روند بیمارستان ها را غیرممکن می کند.

COVID-19 با بیش از 1400 نفر در بیمارستان بستری است که حدود یک پنجم آنها تحت مراقبت های ویژه قرار دارند ، در حال حاضر بدتر است.

آنفولانزا اما نیست.

در هفته اول ماه نوامبر ، هیچ استان یا منطقه ای گزارش نکرده است که یک بیمار در آنفلوانزا بستری شود ، در حالی که یک هفته قبل 60 نفر در آن هفته مبتلا به آنفولانزا بودند.

در سال 2019 ، استان ها 147 مورد آنفلوآنزا را در آزمایشگاه تایید کرده اند در هفته اول نوامبر. امسال چهار نفر را گزارش کردند.

“سطح بسیار کم”

این امر علی رغم آزمایش بیش از دو برابر بیشتر از حد معمول افراد در مورد آنفولانزا انجام شده است ، تقریباً 10 هزار آزمایش در هفته اول ماه نوامبر انجام شده است ، در حالی که میانگین شش ساله حدود 4500 نفر است.

در گزارش هفتگی تماشای آنفلوانزا از سوی آژانس بهداشت عمومی کانادا آمده است: “درصد تست های آزمایشگاهی مثبت برای آنفلوانزا در سطح فوق العاده کم باقی مانده است.”

نشانه هایی از نیمکره جنوبی ، که ابتدا با فصل آنفولانزا برخورد می کند ، دلیلی بر این امید بود که “بیماری دو قلبی” در اینجا اتفاق نیفتد.

نیوزیلند گفت که عفونتهای آنفلوانزا 99.8 درصد و در استرالیا موارد ابتلا به آنفلوآنزا 93 درصد کاهش یافته است در سال 2019 ، بیش از 800 استرالیایی بر اثر آنفولانزا جان خود را از دست دادند. در سال 2020 ، این تعداد تا به امروز 36 است.

انستیتوی ملی بیماری های واگیر آفریقای جنوبی از حدود 4000 آزمایش نظارت تصادفی انجام شده ، فقط یک مورد آنفولانزا را گزارش کرد. در بیشتر سال ها این برنامه حدود 1000 مورد را کشف می کند.

در حالی که فصل آنفولانزای کانادا هنوز در روزهای ابتدایی است ، اواخر ماه اوت شروع می شود و در آوریل از بین می رود. ایوانز گفت که همه نشانه های اینجا نشان می دهد که کانادا در پایان تعداد مشابهی را گزارش خواهد کرد.

وی گفت که بیشتر اعتبار مربوط به اقدامات بهداشت عمومی است که برای کاهش سرعت COVID-19 در شستن دست ، فاصله اجتماعی و ماسک زدن و همچنین کاهش چشمگیر سفرهای بین المللی اتخاذ شده است.

ایوانز گفت حتی اگر مسافران از خارج از کشور به این کشور مبتلا شوند ، احتمال ابتلا به آنفلوانزا با خود کم است زیرا آنفلوانزا در جاهای دیگر نیز بسیار کم است.

پیام رسانی قوی

کانادا نیز واکسن آنفلوانزا را بیش از هر زمان دیگری فشار می دهد و کانادایی ها به آن گوش می دهند. اگرچه استان های کانادا تقریباً 25 درصد بیشتر از سال گذشته اقدام به تزریق واکسن آنفولانزا کرده اند ، اما بسیاری از آنها نمی توانند تقاضا را دنبال کنند.

در حال حاضر کمتر از یک ماه از در دسترس بودن واکسن در آنجا ، آلبرتا 1.14 میلیون نفر را واکسینه کرده است. در سال 2019 ، این استان 1.4 میلیون واکسن زد.

ایوانز گفت: جمعیت واکسینه شده بیشتری که با ویروسی مقابله می کنند و شیوع آن کمتر است باعث می شود این فصل آنفولانزا به صورت غیر واقعه در آید.

وی گفت: “این طوفان عالی است که فصل آنفلوانزا را خیلی خوب انجام ندهیم.”

این نه تنها به بیمارستانها کمک می کند تا با COVID-19 کنار بیایند بلکه به معنای مرگ تعداد کمتری از کانادایی ها است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>