بهداشت کانادا نسبت به محصولات ماورا بنفش که به دروغ ادعای از بین بردن ویروس COVID-19 را دارند هشدار می دهد

بهداشت کانادا به مردم در مورد مضرات استفاده از نورهای ماوراlet بنفش و چوب هایی که به دروغ ادعای از بین بردن ویروس COVID-19 را دارند هشدار می دهد.

این آژانس از مردم می خواهد که فروش یا تبلیغات محصولات ماورا بنفش را که ادعاهای اثبات نشده ضدعفونی وسایل خانه در برابر ویروس را دارند ، گزارش دهند.

بهداشت کانادا می گوید هیچ مدرکی مبنی بر اینکه چراغ های فرابنفش می توانند از COVID-19 محافظت کنند دریافت نکرده است ، اما می گوید خطرات این محصولات کاملاً اثبات شده است.

مقامات می گویند محصولات ماورا UV بنفش با نوعی “بسیار خطرناک” از اشعه مرتبط است که می تواند میکروب های برخی از سطوح را از بین ببرد ، اما در صورت استفاده بر روی پوست می تواند باعث آسیب شود.

آنها از مصرف كنندگانی كه از این محصولات استفاده كرده اند می خواهند فوراً متوقف شوند و در صورت نگرانی با یك متخصص بهداشت مشورت كنند.

تماشا کنید | در هنگام تمیز کردن COVID-19 از مسمومیت های تصادفی جلوگیری کنید:

افراد بیشتری در طی بیماری همه گیر COVID-19 با مخلوط کردن ترکیب اشتباه مواد شیمیایی یا بلعیدن تصادفی آنها ، خود را مسموم می کنند. 1:54

بهداشت کانادا می گوید بهترین راه برای جلوگیری از گسترش COVID-19 در خانه تمیز کردن سطوح با لمس زیاد با مواد ضد عفونی کننده است که اثبات شده است در از بین بردن ویروس موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *