به گفته مدافع، سرمایه گذاری بانک ها در سوخت های فسیلی اقتصاد و آب و هوا را به طور یکسان تهدید می کند

جاری19:33بازنگری در سرمایه گذاری بانک ها در سوخت های فسیلی

مت پرایس می‌گوید اگر بانک‌ها می‌خواهند ثابت کنند که در مبارزه با تغییرات آب و هوایی جدی هستند، این موضوع نشان می‌دهد که پول خود را کجا گذاشته‌اند.

پرایس به مت گالووی گفت: «گفت‌وگوهای زیادی درباره حکمرانی و داده‌ها و این نوع پله‌ها برای اقدام در مقطعی از زمان وجود دارد. جاری.

چیزی که ما واقعا نمی بینیم، گام ها و سیاست هایی است که بانک ها برای تغییر عملیات روزانه خود به اجرا می گذارند.

با پیشرو بودن بانک‌های کانادایی در سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی، گروه حمایت از سهامداران، Investors for Paris Compliance، می‌گوید اگر بانک‌ها نمی‌خواهند تغییرات لازم را ایجاد کنند، سرمایه‌گذاران باید خودشان اقدام کنند.

بر اساس گزارش سالانه بانکداری در مورد آشوب آب و هوا، بانک سلطنتی کانادا در سال 2022 مبلغ 42 میلیارد دلار برای پروژه های سوخت فسیلی اختصاص داده است. بزرگترین سرمایه گذار جهان در سوخت های فسیلیو چهار بانک دیگر کانادایی نیز در این فهرست قرار گرفتند.

این گزارش نشان داد که سال گذشته بانک اسکاتیابانک 29.5 میلیارد دلار در سوخت های فسیلی، تورنتو-دومینیون حدود 29 میلیارد دلار، و بانک مونترال و CIBC به ترتیب 19.3 میلیارد دلار و 17.9 میلیارد دلار سرمایه گذاری کردند.

یک علامت درخشان می گوید: "سوخت فسیلی را به تنهایی از اینجا دریافت کنید."
فعالان گروه اقدامات گلاسکو و Big Shift Global در 11 اکتبر 2022 در واشنگتن تابلویی را نشان می دهند که بانک جهانی را به عنوان “بانک سوخت های فسیلی” نشان می دهد. (AP)

CBC برای اظهار نظر با پنج بانک تماس گرفت. هیچ‌کدام با مصاحبه موافقت نکردند، اگرچه Scotiabank و RBC هر دو اظهارات کتبی ارائه کردند.

سخنگوی RBC در ایمیلی گفت: “نویسندگان این گزارش ارقام یا یافته های خود را با ما تایید نمی کنند و ما نمی توانیم نتیجه گیری آنها را تایید کنیم.”

“این گزارش پیشرفت در دستیابی به اهداف آب و هوایی ما را اندازه گیری نمی کند. ما به تعامل مداوم خود با مشتریان خود و استراتژی آب و هوایی خود اطمینان داریم.”

انتخاب مصرف کننده

پرایس می‌گوید که روی کاغذ، همه بانک‌های ذکر شده متعهد شده‌اند که انتشار گازهای گلخانه‌ای تامین‌شده را تا سال 2050 به صفر برسانند. اما او می‌گوید فقط این وعده کافی نیست.

گروه قیمت با هم یک کارنامه برای بانک های بزرگ در کانادا، نشان می دهد که چگونه آنها هنگام مبارزه با تغییرات آب و هوایی کنار هم ایستاده اند.

او می‌گوید که درک می‌کند چرا بانک‌ها احساس می‌کنند که ادامه سرمایه‌گذاری در سوخت‌های فسیلی منطقی است، اما استدلال می‌کند که در بلندمدت، این سرمایه‌گذاری بدی است.

“اینرسی زیادی در سیستم وجود دارد. بانک ها از شرکت های نفت و گاز پول زیادی به دست آورده اند و به این کار ادامه می دهند. بنابراین شما در حال مبارزه با این نوع پایه کوتاه مدت و سه ماهه هستید. پرایس گفت: تلاش برای کسب سود.

در عوض، پرایس به خطرات بلندمدت برای محیط زیست و اقتصاد اشاره می کند.

تماشا | درخواست از صندوق های بازنشستگی برای توقف سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

درخواست از صندوق های بازنشستگی برای توقف سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی

نگرانی‌های مربوط به تغییرات آب و هوایی برای بسیاری از کانادایی‌ها مهم است، اما برخی از صندوق‌های بازنشستگی برای ادامه سرمایه‌گذاری در بخش سوخت‌های فسیلی درخواست می‌کنند.

ما شاهد این هستیم که در سال قبل از میلاد، جایی که من از آنجا آمده‌ام، بزرگراه‌ها و کل شهر در حال شستشو هستند لیتون در حال سوختن. بنابراین اینها پیامدهای اقتصادی خواهد داشت و بر بانک ها تأثیر می گذارد.»

برخی از مدافعان می گویند که حتی اهداف باید جاه طلبانه تر باشند. وارن مابی، مدیر مؤسسه انرژی و سیاست زیست محیطی ملکه در کینگستون، می گوید که حتی اهداف باید بلندپروازانه تر باشند.

او استدلال می کند که تعیین اهداف ده ها سال دورتر در سال 2050 به این معنی است که در کوتاه مدت، فشار یکسانی برای تغییر فوری وجود ندارد.

Mabee گفت: “اهداف آنها سخت گیری کمتری دارند، به ویژه در کوتاه مدت، تا سال 2030 کار می کنند. آنها به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای هستند، اما نه کاهش 100 درصدی.”

“ما باید در اینجا واقع بین باشیم”

همه سرمایه گذاران در مورد کاهش 100 درصدی سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی موافق نیستند. مارتین پلتیه، مشاور سرمایه گذاری مستقر در کلگری، می گوید سرمایه به دست آمده از سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی در واقع می تواند به بانک ها کمک کند تا از سوخت های فسیلی خارج شوند.

پلتیه گفت: “اگر بودجه را قطع کنید، وضعیت عرضه بدتر می شود.” ما باید در اینجا واقع بین باشیم. جهان هنوز 100 میلیون بشکه در روز نفت مصرف می کند. این چیزی نیست که به راحتی یک شبه از بین برود.”

درخواست CBC برای مصاحبه با انجمن بانکداری کانادا، گروهی که از طرف بانک های کانادایی لابی می کند، رد شد. در عوض در بیانیه ای ایمیلی از نحوه مدیریت این انتقال توسط بانک ها دفاع کرد.

پالایشگاهی که توده های دود را آزاد می کند.
مت پرایس می‌گوید مردم می‌توانند با جایی که تصمیم می‌گیرند پول خود را بگذارند، تفاوت ایجاد کنند. (جیسون فرانسون / مطبوعات کانادا)

بانک‌ها اذعان دارند که برای تسریع رشد اقتصادی پاک در کانادا و رسیدن به هدف اقتصاد صفر خالص، تعهدات قاطع لازم است. ” در این ایمیل آمده است.

بانک‌ها با تامین مالی انتقال آب و هوا، به کانادا کمک می‌کنند تا به جاه‌طلبی‌های صفر خالص خود دست یابد و در عین حال به برآوردن نیازهای انرژی موقت در یک زمینه بی‌ثبات جهانی نیز کمک می‌کنند.

و در حالی که به نظر می رسد دلارهای کلان در مقیاس بزرگ است، پرایس می گوید کارهایی وجود دارد که کانادایی ها می توانند برای ایجاد تفاوت انجام دهند. پرایس پول خود را از یک بانک بیرون آورد و در اتحادیه اعتباری گذاشت، زیرا از نحوه سرمایه گذاری بانکش خوشش نمی آمد.

او می‌گوید مردم همچنین می‌توانند با مشاوران مالی خود در مورد اینکه پولشان به کجا می‌رود صحبت کنند، و اگر افراد زیادی تصمیم به ایجاد تغییرات داشته باشند، بانک‌ها ممکن است برای تصمیم‌گیری متفاوت تحت تأثیر قرار گیرند.

پرایس گفت: “من فکر می کنم همه باید نقشی را ایفا کنند. و به خصوص اگر نگران تغییرات آب و هوایی و نگران بازدهی طولانی مدت هستید، پس این مکالمه ای است که واقعا باید داشته باشید.”

مطلب جدید جذاب
کانادا 62،000 شغل در ماه نوامبر اضافه کرد ، کمترین ماه بهبودی از زمان COVID-19