به گفته کارشناسان ، کبک باید زودتر در مدارس تلاش می کرد تا موج 2 را متوقف کند

به گفته کارشناسان برجسته پزشکی ، موج دوم موارد COVID-19 کبک احتمالاً به دلیل عدم اجرای اقدامات اساسی کنترل عفونت در دولت قبل از بازگشایی مدارس در پاییز ، بدتر شد.

دیری نگذشت که دانش آموزان در اواخر ماه آگوست به کلاس بازگشتند ، میزان عفونت به شدت افزایش یافت و در نهایت نخست وزیر فرانسوا لگول را مجبور کرد تا بیشتر استان را در حبس جزئی قرار دهد.

دکتر ارل روبین ، مدیر بیماری های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان مونترال ، گفت که مدارس به وضوح در احیای مجدد ویروس در ماه سپتامبر نقش داشتند.

سی بی سی نیوز با دو کارشناس دیگر صحبت کرد که آنها نیز بازگشایی مدارس را با افزایش ماه سپتامبر مرتبط دانستند.

روبین گفت: اجباری نبودن ماسک در کلاس از ابتدای سال مدرسه باعث شیوع ویروس می شود.

روبین گفت: “من معتقدم که باید مداخلات بهتری انجام می شد. من در ابتدای کار این را ثبت کردم.”

“چرا وزارت مخالفت با مأموریت دادن ماسکها فراتر از من است و سپس آنها آن را تغییر دادند. برای من ، من می گفتم:” زود شروع کن قوی باش و بعد اگر شرایط خوب پیش می رود سبک تر می شوی. “

به عنوان بخشی از برنامه بازگشت به مدرسه در ماه آگوست ، دانش آموزان کلاس 5 به بالا ملزم به پوشیدن ماسک در راهروها ، اتوبوس های مدرسه و سایر مکان های مشترک بودند اما در کلاس نبودند.

این استان سرانجام آنها را در کلاس های دبیرستان به عنوان بخشی از محدودیت های منطقه قرمز در اوایل ماه اکتبر اجباری کرد.

روبین گفت که این استان برای اطمینان از فاصله و تهویه مناسب در کلاسها نیز اقدامات کافی انجام نداده است.

در پرسشنامه ای که ماه گذشته توسط 1،577 معلم کبک تکمیل شد ، فقط حدود 20 درصد گفتند که آنها می توانند به طور منظم فاصله دو متری دانش آموزان خود را حفظ کنند.

صدها معلم بیانیه های کتبی را در توصیف کلاس های تنگ به CBC مونترال ارائه دادند. اکثریت گفتند که دانشجویان آنها کمتر از یک متر از یکدیگر فاصله دارند.

آنها همچنین نگرانی گسترده ای را در مورد تهویه هوا ابراز داشتند و بسیاری اظهار داشتند كه پنجره ها را در كلاس ها باز كرده اند اما نگران این هستند كه با فرا رسیدن زمستان عملی نباشد.

فلات پایین نمیاد

قفل جزئی در مناطق قرمز کبک به کاهش سرعت سریع عفونت ها کمک کرد. اما برای هفته ها این استان تقریباً به طور متوسط ​​روزانه 1000 مورد جدید داشته است ، رقمی که سرسختانه کاهش یافته است.

در تلاش برای کاهش سطح عفونت به پایین ، دولت اعلام کرد دانش آموزان پایه 9 هر روز از راه دور آموزش می بینند ، اقدامی که قبلاً برای دانش آموزان پایه 10 و 11 اعمال می شود.

روبین گفت: از آنجا که کلاس کامل در همان روزها به دلیل کمبود معلم وارد می شود ، راه اندازی کمکی به شما نمی کند.

وی گفت: “این برای من منطقی تر خواهد بود که اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم ، تعداد اعداد کمتری در کلاس وجود دارد تا بتوانیم با ماسک فاصله بگیریم.”

“ما می خواهیم خود را برای موفقیت آماده کنیم. من فکر می کنم هدف اینجا این است که بچه ها بتوانند به مدرسه بروند تا والدین بتوانند به محل کار خود بروند و اقتصاد بتواند باز بماند و زندگی تا آنجا که ممکن است باز باشد.”

WATCH | با وجود اقدامات COVID-19 ، بچه ها هنوز هم سرد می شوند. دکتر. فاطیما کاکار دلیل آن را توضیح می دهد

وقتی افراد از هم جدا می شوند ، انتقال ویروس ها از فردی به شخص دیگر دشوارتر است. اما آنها هرگز از بین نمی روند. 3:29

دکتر هوراسیو آررودا ، مدیر بهداشت عمومی استان ، اظهار داشت که مدارس دلیل اصلی بالا بودن موارد جدید نیستند. بلکه می گوید ، موارد در مدارس بازتاب انتقال در جامعه است.

آررودا هفته گذشته در مصاحبه ای گفت: “ما می دانستیم كه شیوع خواهیم داشت. اما این فقط مدارس نیست. شیوع آن در مدارس وجود دارد اما بزرگ نیست.”

“شیوع در محیط های مختلف مانند محل کار ، در تیم های ورزشی یا بارها وجود دارد. مدارس بخشی از آن هستند اما آنها رانندگان اصلی نیستند.”

دکتر میلن دروین ، مدیر بهداشت عمومی مونترال ، با هشدار نسبت به این که مدارس همچنان مشکل دارند ، گفت هفته گذشته بیشتر شیوع این شهر را تشکیل می دهند.

مطابق با چهره های دولتی، مدارس 27 درصد شیوع فعلی استان را تشکیل می دهند ، در حالی که محل کار تقریباً نیمی است.

از ابتدای سال تاکنون ، بیش از 8000 دانش آموز و کارمند در 3000 مدرسه استان دارای COVID-19 بوده اند.

روز پنجشنبه ، کریستین دوب ، وزیر بهداشت ، اذعان داشت که تلاش برای ردیابی تماس با استان هنوز ناکافی است ، همانطور که وی چندین بار در گذشته این کار را انجام داده است.

Benot Msse ، استاد بهداشت عمومی در دانشگاه مونترال ، گفت كه دولت باید از تقویت تابستان در عفونت ها برای تقویت ظرفیت ردیابی تماس خود استفاده می كرد.

خانم می گوید ، با توجه به ارتباط بین افزایش تماس و میزان عفونت ، انتظار می رود که بازگشایی مدارس حتی با رعایت موارد احتیاطی انتقال ویروس را افزایش دهد.

وی گفت: “كنترل همه آنچه در داخل و خارج از مدرسه اتفاق می افتد واقعاً دشوار است.”

وی افزود ، منابع اضافه شده برای ردیابی تماس به شما کمک می کند تا پیروی نابرابر از قوانین بهداشت عمومی در مدرسه جبران شود ، به مسئولان اجازه می دهد زنجیره انتقال را با سرعت بیشتری بشکنند.

وی گفت: “ما از اهمیت پیگیری تماس پیشتر می دانستیم.” “اگر ما می توانستیم پاییز امسال چیزی را تغییر دهیم ، به نظر من ، منابع بیشتری برای ردیابی تماس وجود دارد.”

دکتر کارل ویس ، رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی یهودی مونترال ، پیش بینی می کند که کنترل مجدد ویروس تا دسامبر طول بکشد.

وی گفت ، موج دوم استان ، با کمال تعجب ، با آغاز مدرسه ، درست با شروع فصل سرماخوردگی و آنفولانزا ، آغاز شد.

وی گفت: برای ویروس های تنفسی ، مدرسه شروع فصل است. وی گفت ، بزرگترین نگرانی این است که سرانجام از فرزندان به والدینی که در بخش مراقبت های بهداشتی کار می کنند و به افراد آسیب پذیرتر از مردم منتقل شود. “

کالین فورنس ، متخصص اپیدمیولوژیک کنترل عفونت از دانشگاه تورنتو ، گفت: الزام انتاریو برای استفاده از ماسک برای دانشجویان کلاس 4 به بالا کمک کرده است.

اما او می گوید ، سنجش نقش مدارس در شیوع COVID-19 دشوار است ، با توجه به اینکه مطالعات نشان می دهد کودکان بدون علامت هستند و در صورت ابتلا به ویروس ، احتمال انتشار آنها کمتر است.

وی با اشاره به موفقیت دانمارک ، جایی که کلاسها از سر گرفته شده است ، و در مقابل ، انفجار پرونده ها در اسرائیل پس از افتتاح مدارس ، گفت: “این فوق العاده ، فوق العاده پیچیده است.”

“ما می توانیم به آن نگاه کنیم و حدس بزنیم اما این همیشه یک مقایسه سیب برای پرتقال است.”

در حالی که او معتقد نیست که مدارس یک راننده ابتدایی هستند ، اما او گفت که کاهش کلاس و بهبود تهویه به ویژه در ماه های زمستان کمک خواهد کرد.

وی گفت: “ما به طور ناخوشایند اثر هوای زمستان را بر توانایی انتشار ویروس دست کم می گیریم.”

تماشا کنید | رئیس بیمارستان کودکان مونترال ER چند توصیه مفید در مورد نحوه تهیه کودکان برای آزمایش COVID-19 دارد

رئیس بخش اورژانس در بیمارستان کودکان مونترال اطمینان می دهد که این کمی ناراحت کننده است ، اما از هیچ چیز نمی توان ترسید. 2:26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *