بورس سهام شانگهای و هنگ کنگ از لیست گروه Ant خارج می شوند و برنامه های بزرگترین IPO جهان را متوقف می کنند

اولین برنامه ریزی شده در بورس سهام بزرگترین شرکت مالی آنلاین جهان ، Ant Financial در شانگهای و هنگ کنگ به حالت تعلیق درآمد و پیشنهاد اولیه 34.5 میلیارد دلاری را که بهبود چین از بیماری همه گیر ویروس کرونا را برجسته می کرد ، مختل کرد.

مدیریت بورس اوراق بهادار شانگهای در روز سه شنبه به تغییرات نظارتی در صنعت مورچه و عدم موفقیت در برآورده ساختن الزامات افشا اشاره کرد ، اما جزئیاتی ارائه نکرد. بعداً گروه مورچه در پرونده ای با بورس اوراق بهادار هنگ کنگ گفت که پس از تعلیق در شانگهای ، لیست خود را نیز در آنجا متوقف خواهد کرد.

این تعلیق یک روز پس از ملاقات نهادهای نظارتی و مدیران شرکت ، از جمله بنیانگذار مورچه ، جک ما ، ثروتمندترین کارآفرین چین صورت گرفت.

سهام علی بابا غوطه ور می شود

سهام Alibaba در ایالات متحده که از گروه Ant خارج شد ، سه شنبه در زنگ آغاز بیش از 8 درصد سقوط کرد ، که با بزرگترین درصد افت شرکت از اولین روز تجارت در بورس اوراق بهادار نیویورک مطابقت داشت.

در یک بیانیه مشترک ، بانک مرکزی چین ، تنظیم کننده اوراق بهادار و سایر آژانس ها گفتند که آنها با “ما” ، رئیس گروه مورچه ها ، اریک جینگ و رئیس جمهور “هو شیاومینگ” مصاحبه قانونی دارند.

هیچ یک از طرفین جزئیات جلسه را فاش نکردند.

مورچه گروه در بیانیه ای آماده گفت: “نظرات مربوط به سلامت و ثبات بخش مالی رد و بدل شد.” این شرکت گفت “به اجرای نظرات جلسه متعهد است” اما جزئیاتی در مورد دستورالعمل های مدیران دریافت نکرد.

این شرکت گفت: “ما به بهبود قابلیت های خود برای ارائه خدمات فراگیر و ارتقا development توسعه اقتصادی برای بهبود زندگی شهروندان عادی ادامه خواهیم داد.”

اولین فعالیت مورچه در بازار ، که از شرکت تجارت الکترونیکی Alibaba Group آغاز شده بود ، برجسته سازی چین ، اولین اقتصاد بزرگ پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در دسامبر گذشته ، را برجسته کرد.

مورچه Alipay ، بزرگترین شرکت فناوری مالی جهان و به همراه WeChat Pay Tencent ، یکی از دو سیستم پرداخت الکترونیکی غالب در چین را اداره می کند.

تصمیم برای حضور همگانی در مبادلات در شانگهای و هنگ کنگ منعکس کننده ماهیت متحول بازارهای مالی با رشد سریع چین و رابطه آنها با غول های جدید شرکت های بزرگ مانند مورچه و علی بابا است.

بازارهای سرزمین اصلی برای اکثر سرمایه گذاران خارجی ممنوع است و تا همین اواخر بیشتر برای جمع آوری پول برای صنعت دولتی مورد استفاده قرار می گرفت. شرکت های بخش خصوصی و کسانی که می خواستند به سرمایه گذاران خارجی دسترسی داشته باشند سهام خود را در هنگ کنگ ، نیویورک یا سایر مراکز خارج از کشور فروختند. علی بابا به جای اینکه در یک سرزمین اصلی شرکت کند ، در نیویورک به فعالیت عمومی پرداخت.

اخیراً ، حزب حاکم کمونیست استفاده از بازارهای سرزمین اصلی را برای جمع آوری پول برای شرکتهای بخش خصوصی که بیشتر مشاغل و ثروتهای چین را ایجاد می کنند و به سرمایه گذاران چینی فرصت می دهد از رشد خود سود ببرند ، تشویق کرده است.

شرکت هایی مانند Ant نیز برای جمع آوری پول از سرمایه گذاران خارجی به هنگ کنگ و دیگر بازارهای فراساحل می روند.

در اعلامیه قبلی مورچه در مورد برنامه خود ، “اقدامات ابتکاری” در شانگهای و هنگ کنگ ذکر شده بود که باعث ایجاد تابلوهای تجاری جداگانه برای سهام فناوری شد. این گزارش گفت: “شرکت های پیشرو در فناوری” “دسترسی بیشتری به بازارهای سرمایه” خواهند داشت.

Ma در سال 1999 غول تجارت الکترونیکی Alibaba را تاسیس کرد تا به شما کمک کند عمده فروشان چینی را با خرده فروشان خارجی تطبیق دهد. Alipay برای تسهیل پرداخت ها در اقتصادی ایجاد شده است که تعداد کمی از افراد کارت اعتباری دارند.

3 تریلیون دلار تقاضای سهام

علی بابا صاحب یک سوم Ant Group است و در سال 2011 Alipay را از آن خود کرد. بعداً این شرکت بعنوان Ant انتخاب شد زیرا این شرکت به سمت وام دهی و سایر خدمات مالی منشعب شد.

سهام مورچه گروه قرار بود روز پنجشنبه در هنگ کنگ و شانگهای تجارت خود را آغاز کند ، پس از آن حداقل 34.5 میلیارد دلار درآمد داشت. سرمایه گذاران خرده فروشی در شانگهای پیشنهادهای نزدیک به 3 تریلیون دلار سهام را ارائه دادند.

این شرکت با گسترش دامنه خدمات فناوری مالی ارائه شده ، تحت نظارت دقیق و مقررات دقیق تری قرار گرفته است. از جمله مقررات جدید محدودیت استفاده از اوراق بهادار تحت حمایت دارایی برای تأمین اعتبار وام های مصرفی ، سرمایه جدید و الزامات صدور مجوز و محدودیت نرخ وام است.

روز دوشنبه ، بانک مرکزی میزان سرمایه ثبت شده برای وام دهندگان مانند مورچه را به حداقل 5 میلیارد یوان (747 میلیون دلار) افزایش داد.