بیش از 700 کشته از ماه آگوست: تعداد فزاینده موج دوم COBID-19 کبک

هنگامی که آخرین تولد 89 سالگی خود در ژوئن را پشت سر گذاشت ، پیترو ایازنزاوا برای سن و سال خود در فرم فوق العاده ای قرار گرفت.

او هیچ مشکلی در سلامتی نداشت ، در خانه خود زندگی می کرد ، هنوز هم همه کارهای شخصی خود را راند و رانندگی می کرد.

آنجلا ، دختر کوچکش گفت: “او زندگی خود را هر روز به بهترین شکل انجام داد.” “او بسیار مستقل بود. من حتی نمی توانستم از پس او بروم.”

اما در آخر هفته شکرگذاری ماه گذشته ، انسان مونترال احساس بیماری کرد و علائمی مانند آنفلوانزا پیدا کرد. چند روز بعد آزمایش COVID-19 مثبت شد.

این نتیجه برای یاسنزا و خانواده صمیمی ایتالیایی وی بسیار شوک آور بود.

آنجلا گفت: “او فکر می کرد شکست ناپذیر است ، فکر نمی کرد آن را بگیرد.”

دو هفته بعد ، او دیگر نبود.

Iasenzais در میان تعداد کبکی هایی است که به طور مداوم در حال افزایش هستند و در اثر موج دوم استان در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

کبک تاکنون از خسارات چشمگیر دیده شده در بهار ، زمانی که این استان به طور منظم 100 مرگ و میر در روز ناشی از COVID-19 را ثبت می کرد ، به دلیل شیوع ویروس در خانه های مراقبت طولانی مدت که به خوبی آماده نشده اند ، جلوگیری کرده است.

اما تعداد کشته شدگان با افزایش بیش از 700 کشته از زمان آغاز مدرسه در اواخر ماه اوت ، مجدداً افزایش یافته است.

بیش از نیمی از آنها فقط در بیش از سه هفته اتفاق افتاده است. این استان روز چهارشنبه 22 مورد مرگ را ثبت کرده است و از زمان شروع مدرسه در 24 اوت ، تعداد این تعداد به 718 مورد رسیده است.

پاسخ به سوال “چه کسی می میرد؟” به طور کلی شبیه بهار است: بیشتر افراد مسن است. آنچه متفاوت است این است که افرادی که درگذشته اند زندگی می کردند.

برخلاف موج اول ، این در درجه اول یا حتی بیشتر در خانه های مراقبت طولانی مدت نیست. بسیاری از کسانی که در ماه گذشته فوت کرده اند در خانه های خود در جامعه زندگی می کردند.

مدت هاست که کارشناسان پیش بینی کرده اند افزایش موارد کبکزاو در اواخر آگوست ، سپتامبر و اکتبر ، مصادف با شروع مدرسه ، منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ بیشتر خواهد شد.

به نظر می رسد که این اتفاق می افتد ، اگرچه در مقیاسی در امتداد پیش بینی های معتدل تری که ماه گذشته توسط این سازمان صادر شدINSPQ ، موسسه ملی بهداشت عمومی کبک.

در کل ، بیش از 6000 نفر در کبک در اثر COVID-19 ، در بیشتر استان های دیگر ، جان خود را از دست داده اند.

اما بسیاری از حوزه های قضایی در سراسر کشور نیز با افزایش فزاینده ای روبرو هستند و اقدامات بهداشتی و ایمنی را برای مبارزه با افزایش پرونده ها افزایش داده اند.

تورنتو پس از گزارش 5220 مورد جدید در روز سه شنبه ، به سطح “قرمز” سیستم خاموش کردن ویروس کرونا کدگذاری شده در انتاریو وارد شد.

و مقامات مانیتوبا در پاسخ به افزایش موارد و مرگ و میر در خانه های مراقبت طولانی مدت در هفته های گذشته سه شنبه موقتاً در سطح استان اعلام کردند.

دکتر دونالد وین ، متخصص بیماری های عفونی در مرکز بهداشت دانشگاه مک گیل در مونترال گفت که در حالی که افراد مسن در برابر ویروس آسیب پذیر هستند ، اما پیشرفت های مثبتی وجود دارد.

وی گفت: “حتی اگر افراد مسن هنوز هدف اصلی موج دوم نیستند ، موارد مرگ و بستری در بیمارستان کمتر از موج اول است.”

وی گفت که این امر تا حدی به دلیل کنترل های بهتر بر روی سیستم خانه های مراقبت طولانی مدت و درک بهتر هم از بین کارکنان مراقبت های بهداشتی و هم از مردم در مورد ویروس است.

“بنابراین ، به عنوان مثال ، در آغاز ، با درک کمتر ویروس ، تمایل به بستری شدن بیشتر و بیشتر و در مقیاس بزرگتر در بیمارستان وجود دارد. اکنون ، برای مثال ، می دانیم که با پیگیری و مراقبت کافی ، نه همه لزوماً باید در بیمارستان بستری شوند “.

آلن کوهن ، استادیار گروه پزشکی خانواده در دانشگاه شربروک با سابقه اپیدمیولوژی ، گفت به نظر می رسد ویروس در موج دوم کشنده نیست ، اما با توجه به حضور آن در جامعه همچنان نگران کننده است.

وی گفت: “آنچه ما مطمئناً می دانیم این است كه ما می دانیم چگونه از نظر پزشکی آن را درمان كنیم.”

“تا زمانی که به اندازه کافی تخت بیمارستان داشته باشیم ، اکنون در موقعیتی هستیم که می توانیم مردم را مدت بیشتری زنده نگه داریم.”

اطلاعات جدید روز سه شنبه توسط INSPQ تقویت شد موسسه بهداشت عمومی دریافت که اگرچه 98 درصد از کسانی که فوت کرده اند بیش از 60 سال بوده اند ، به نظر می رسد که میزان مرگ و میر کاهش یافته است و برای تعیین دلیل این امر نیاز به مطالعه بیشتر است.

با کنترل بهتر ویروس در مراکز مراقبت طولانی مدت که معمولاً CHSLD نامیده می شوند (مرکز d’hbergement و de soins de longue dure) ، نسبت مرگ و میر افرادی که در خانه زندگی می کنند بیشتر از بهار است.

نخست وزیر فرانسوا لگالت هنگامی که در مورد مرگ های اخیر از او س askedال شد بارها به این موضوع اشاره کرده است.

لگولت اخیراً گفت: “تفاوت بزرگ بین پاییز و بهار این است که ما اکنون مرگ و میر بسیار کمتری در CHSLD ها داریم.” “من شاهد پیشرفت چشمگیری در CHSLD ها هستم.”

هنوز هم ، میزان مرگ و میرها همچنان افزایش می یابد ، در سه هفته گذشته تقریباً 15 نفر در روز زندگی می کنند ، که هر یک نشان دهنده از دست دادن یک عزیز است.

ماهها بود که خانواده یاسنزا با محدود کردن تماسهایشان ، شستن دستها و فاصله های اجتماعی با دیدن او از راه خود برای حفظ امنیت او خارج شده بودند.

آنجلا گفت پدرش محتاط بود و هنگام بیرون رفتن ماسک و ضد عفونی کننده دست داشت.

“آیا او ماسک خود را به درستی پوشیده بود؟ مطمئن نیستم. اما او همیشه آن را داشت. آیا او پس از هل دادن کالسکه دست های خود را ضد عفونی کرد؟ آیا کالسکه را تمیز کرد؟ مطمئن نیستم.”

پیترو یاسنزا 89 سالگی خود را در ماه ژوئن جشن گرفت. خانواده اش فکر می کردند که او برای بسیاری دیگر نیز خواهد بود. (ارائه شده توسط آنجلا یاسنزا)

بعد از مثبت شدن آزمایش یاسنزا ، خانواده اش از او در خانه مراقبت کردند ، اما وقتی سطح اکسیژن به طور خطرناکی پایین افتاد مجبور شدند او را به بیمارستان Maisonneuve-Rosemont مونترال برسانند.

این اولین بار در زندگی او بود که یاسنزا در بیمارستان بستری می شد.

آنها نمی دانند که چگونه او آلوده شده است. آنجلا گفت ، در هیچ یک از مکانهایی که یاسنزا به آنجا مراجعه می کرد ، کارمندان بیمار گزارش نشده اند و هیچ کس در خانواده یا دوستانشان هیچ علائمی از ویروس نداشته است.

او دوست دارد که فروشگاه ها دستورالعمل های دقیق تری برای نظافت و همچنین اقدامات جدی مردم برای پیشگیری انجام دهند.

آنجلا گفت: “او باید زندگی می کرد.” “مادرش در 99 سالگی درگذشت. ما فکر کردیم چند سال دیگر او را خواهیم داشت.”

WATCH | او شغل خود را تغییر داده و در یک مرکز مراقبت طولانی مدت کار می کند و سپس COVID-19 اتفاق می افتد

لیزا کار جدید خود را به عنوان یک تکنسین اوقات فراغت در CHSLD درست قبل از وقوع بیماری همه گیر آغاز کرد. همانطور که COVID در موج اول در خانه های مراقبت طولانی مدت رد شد ، او آلوده شد. 3:55

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>