تأخیرها ، درگیری ها و سردرگمی پاسخ COVID-19 انتاریو را مختل کرد: حسابرس کل

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه توسط بازرس کل استان منتشر شد ، پاسخ انتاریو به بیماری همه گیر COVID-19 به دلیل آمادگی ضعیف در شرایط اضطراری ، ظرفیت آزمایشگاه ناکافی و سیستم بهداشت عمومی نابسامان با مشکل روبرو شد.

در یک گزارش ویژه در مورد COVID-19 ، حسابرسان عمومی بانی لیزی کرایز این نگرانی را مطرح می کند که نقص در ارتباطات ، تصمیم گیری و مدیریت موارد مثبت انتاریو به گسترش گسترده ویروس در طی هشت ماه از زمان اعلام بیماری همه گیر کمک می کند.

در گزارش 231 صفحه ای که صبح روز چهارشنبه در قوه مقننه ارائه شد ، این ممیزی “به تاخیر انداختن و درگیری و سردرگمی در تصمیم گیری” نشان داد.

این گزارش همچنین برای اولین بار ساختار و عضویت به اصطلاح “جداول” را نشان می دهد که نخست وزیر داگ فورد و کابینه وی را در مورد واکنش آنها به COVID-19 توصیه می کند.

در میان یافته های کلیدی حسابرس:

 • دولت فورد برای توسعه ساختار فرماندهی سازمانی برای پاسخگویی به بحران COVID-19 خود به یك مشاور 1.6 میلیون دلار پرداخت كرد ، ساختاری كه حسابرس از آن انتقاد می كند و آن را “بیش از حد دست و پا گیر” می داند و هیچ نقش برجسته ای در اختیار مقامات بهداشت عمومی قرار ندارد.
 • آزمایش آزمایشگاهی ، مدیریت مورد و ردیابی تماس به اندازه کافی سریع نبوده که بتواند ویروس را در خود داشته باشد.
 • نقاط ضعف در آزمایشگاه بهداشت عمومی و سیستم های اطلاعاتی که به دنبال بحران SARS 2003 بارها مورد توجه قرار گرفتند ، هرگز قبل از ورود COVID-19 برطرف نشدند.
 • این استان سالها بود که برنامه های اضطراری مربوط به همه گیر خود را به روز نکرده است و آنها را از طریق سناریوهای آزمایشی مورد استفاده قرار نداده است.

لیسیک در این گزارش گفت: “پاسخ انتاریو به COVID-19 در زمستان و بهار سال 2020 نسبت به سایر استانها و بسیاری از دیگر حوزه های بین المللی کندتر و واکنش پذیرتر بود.”

بانی لیزیک ، حسابرس كل انتاریو ، گزارشی منتشر كرده و گفته است كه پاسخ همه گیر انتاریو به دلیل آمادگی ضعیف در شرایط اضطراری ، ظرفیت ناكافی آزمایشگاه و سیستم بهداشت عمومی نابسامان مختل شده است. (فرانک گان / مطبوعات کانادایی)

“همچنان که به این موج دوم ادامه می دهیم ، هنوز برای انجام تغییرات مثبت برای کمک به کنترل بیشتر و کاهش شیوع COVID-19 خیلی دیر نیست.”

صبح چهارشنبه در کنفرانس خبری ، کریستین الیوت ، وزیر بهداشت گفت که این گزارش “ناامید کننده است و از بسیاری جهات یک توصیف غلط از واکنش همه گیر استان است.

الیوت گفت: “واقعیت این است که در طی همه گیری ، دیدگاه های مختلفی وجود داشته است. دیدگاه های متفاوت در بین مقامات بهداشت عمومی ، در بین جامعه پزشکی ، در میان سیاست گذاران و البته مردم”.

“ما نظرات مختلفی در مورد جنبه های مختلف گزارش وی داریم.”

تماشا کنید | حمله فورد به گزارش بازرس کل در مورد واکنش همه گیر:

حسابرس عمومی انتاریو ارزیابی تندی از واکنش استان به بیماری همه گیر COVID-19 ارائه داد و آن را به آمادگی ضعیف ، ظرفیت آزمایشگاه ناکافی و سیستم بهداشت عمومی نابسامان متهم کرد. یافته ها به سرعت مورد حمله نخست وزیر داگ فورد و وزیر بهداشت كریستین الیوت قرار گرفت. 2:10

یک فصل از این گزارش به سیستم های بهداشت عمومی برای آزمایش COVID-19 ، برای مدیریت موارد افرادی که آزمایش مثبت دارند و ارتباط آنها که ممکن است در معرض ویروس قرار گرفته اند ، می پردازد.

حسابرس دریافت که در سراسر استان ، کمتر از نیمی از آزمایشات آزمایشگاهی طی 24 ساعت از جمع آوری نمونه بیمار انجام شده است.

به تازگی در ماه های سپتامبر و اکتبر ، واحدهای بهداشت عمومی با 75 درصد از افرادی که در 24 ساعت پس از دریافت نتیجه آزمایش مثبت شده اند تماس گرفته اند ، این هدف استان 90 درصد است.

حسابرس گفت: بزرگترین واحدهای بهداشت عمومی شهری در مدیریت پرونده روند تماس با افرادی که آزمایش مثبت دارند ، کند است ، به آنها توصیه می شود که خود را جدا کرده و بررسی کنند که چگونه ممکن است به ویروس مبتلا شوند. در ماه سپتامبر و اکتبر ، حسابرس به طور متوسط ​​زمان لازم برای شروع مدیریت یک مورد مثبت را دریافت کرد ، پس از آزمایش شخص:

 • اتاوا – 4.5 روز.
 • تورنتو – چهار روز.
 • پوست – 3.25 روز.
 • یورک – 2.25 روز.

در این گزارش ، تاخیر “ممکن است منجر به بیشتر در معرض قرار گرفتن و انتشار ویروس شود.”

نخست وزیر انتاریو ، داگ فورد ، در كنار كریستین الیوت وزیر بهداشت و دکتر دیوید ویلیامز ، مدیر ارشد بهداشت استان ، در پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 ، در كنار همه گیر بیماری COVID-19 اعلام وضعیت اضطراری كرد. (فرانک گان / مطبوعات کانادایی)

این گزارش به ساختار فرماندهی تنظیم شده توسط دولت جهت مشاوره در مورد پاسخ COVID-19 می پردازد.

در بالای میز ، میز هماهنگی مرکزی قرار دارد که بوروکرات عالی استان ، استیون دیویدسون ، دبیر کابینه آن را به ریاست مشترک اداره می کند. و مشاور عالی سیاسی نخست وزیر ، رئیس ستاد جیمز والاس.

عضویت این نه شامل معاونان وزیر و همچنین پنج مشاور سیاسی از دفاتر نخست وزیر و وزیر بهداشت است. با این حال ، حسابرس یادداشت می کند ، نه مدیر ارشد پزشکی HealthDr. دیوید ویلیامز و نه کسی از بهداشت عمومی انتاریو در این جدول نیست.

در زیر جدول هماهنگی مرکزی چهار جدول دیگر وجود دارد ، از جمله جدول فرماندهی سلامت ، که حسابرس حدود 90 شرکت کننده را پیدا کرد. جلسات آن به جای کنفرانس ویدیویی تا ماه ژوئیه با کنفرانس تلفنی برگزار می شد ، قالبی که به گفته حسابرس برای بحث های روشن م effectiveثر نیست.

حسابرس گفت ویلیامز ریاست هیچ یک از جلسات میز فرماندهی بهداشت را ندارد. وی تصمیم انتاریو مبنی بر عدم نقش اصلی مدیر ارشد پزشکی خود در پاسخ COVID-19 را “غیرمعمول” خواند.

حسابرس کل دریافت که کمتر از نیمی از آزمایشات COVID-19 انجام شده در انتاریو طی 24 ساعت پس از جمع آوری نمونه بیمار انجام شده است. (Craig Chivers / CBC)

در همان زمان ، حسابرس ویلیامز را به دلیل عدم استفاده از اختیارات کامل خود برای صدور دستورالعمل سریع ، به ویژه برای دستور پوشاندن در سراسر استان یا حمایت از کارگران خارجی موقت در مزارع ، مورد انتقاد قرار می دهد. ویلیامز به حسابرس گفت که وی فقط پس از مشورت با جدول فرماندهی بهداشت دستورالعمل هایی را صادر کرده است.

گزارش حسابرس می گوید ویلیامز و وزارت بهداشت در هفته های ابتدایی شیوع همه گیر کند واکنش نشان می دهند. در این گزارش مقامات استان چرا س questionsال می کنند:

 • منتظر بمانید تا 13 مارس ، جمعه قبل از شروع برنامه ریزی شده تعطیلات مارس انتاریو ، در مورد سفرهای غیر ضروری هشدار دهد.
 • از تأیید انتقال ویروس توسط جامعه تا 26 مارس خودداری کرد.
 • به همه کارگران مراقبت طولانی مدت دستور نداد تا 8 آوریل در تمام شیفت های خود ماسک بزنند.

حسابرس مواردی را می یابد که تصمیمات دولت از توصیه های متخصصان بهداشت عمومی پیروی نمی کند ، از جمله اجازه می دهد هر کسی که می خواهد آزمایش کند از اواخر ماه مه تا اوایل ماه اکتبر انجام دهد.

حسابرس همچنین جزئیات چگونگی نادیده گرفتن دولت از مشاوره بهداشت عمومی انتاریو در مورد تعیین آستانه عفونت برای محدودیت های موجود در چارچوب پاسخ COVID-19 خود را.

گزارشی از حسابرس عمومی انتاریو ، عضویت در جدول مشاوره برتر دولت فورد در مورد COVID-19 را ذکر کرده است که تقریباً به طور کامل از معاونان وزیر و کارمندان سیاسی تشکیل شده است. (حسابرس عمومی انتاریو)

وی گفت: بهداشت عمومی انتاریو نقشی “کمرنگ” در پاسخ به بیماری همه گیر ایفا کرده و گفته است که “این ممکن است تحت تأمین بودجه آن قرار گیرد.”

حسابرس گفت ، وزارت بهداشت به طور كامل از درس اصلی SARS برای اصل احتیاط عمل نمی كند به محض وجود شواهد معقول در مورد تهدید سلامت عمومی برای هدایت پاسخ اولیه خود به COVID-19 ، حسابرس گفت.

این وزارتخانه خطر ابتلا به انتاریایی ها را پایین و حتی گسترش ویروس به بیش از 20 کشور طبقه بندی کرد و به گفته حسابرس ، این بدان معنی است که انتاریو استراتژی خود را برای پاسخگویی کندتر از سایر استانها تدوین کرده است.

وی اظهار داشت كه گزارش ها توسط دفتر خود از سال 2003 مكرر می شود ، دوره ای كه در آن لیبرال ها برای مدت 15 سال در قدرت بودند و هشدار می دادند كه باید سیستم بهداشت عمومی تقویت شود و آمادگی اضطراری انتاریو بهبود یابد.

حسابرس در حال کار بر روی دومین گزارش ویژه COVID-19 است که به هزینه های همه گیر مربوط به سلامتی ، تجهیزات محافظت شخصی و مراقبت های طولانی مدت می پردازد و گفته می شود به زودی صادر می شود.

WATCH | نحوه ورود انتاریو به این مرحله در بیماری همه گیر ویروس کرونا:

با توجه به اینکه نخست وزیر داگ فورد آماده اجرای محدودیت های شدیدتر در تورنتو ، پیل و احتمالاً یورک است ، نگاهی به چگونگی افزایش ویروس کرونا در پاییز دارد. 6:24

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>