تب ، از دست دادن چشایی یا بویایی در میان علائم COVID-19 در کودکان کانادایی

تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال انجمن پزشکی کانادا (CMAJ) نشان داد که یک سوم کودکانی که از نظر ویروسی که باعث COVID-19 می شود مثبت بودند ، هیچ علامتی نداشتند ، اما در کسانی که این عارضه را داشتند ، از دست دادن طعم / بو ، سردرد ، تب و حالت تهوع / استفراغ به شدت با موارد مثبت همراه بود.

علائم دیگر آنفولانزا مانند سرفه ، آبریزش بینی و گلو درد برجسته ترین علائم در موارد مثبت بود ، اما مطالعه نشان می دهد که نمی توان از آنها برای پیش بینی دقیق موارد مثبت استفاده کرد زیرا این موارد در مواردی که آزمایش منفی داشتند نیز بسیار برجسته بودند .

این مطالعه که روز دوشنبه منتشر شد ، محققان دانشگاه آلبرتا بودند که 2463 نتیجه آزمایش کودکان در استان را از 13 آوریل تا 30 سپتامبر مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها علائم کسانی را که آزمایش مثبت داشتند (1987) با کسانی که آزمایش منفی داشتند مقایسه کردند (476).

هشت درصد از بچه ها با آزمایش COVID-19 مثبت ، در مقایسه با یک درصد از کودکانی که تست منفی داشتند ، از بین رفتند. و چهار درصد حالت تهوع یا استفراغ داشتند ، در مقایسه با یک درصد از کسانی که آزمایش منفی داشتند.

سردرد در 16 درصد موارد مثبت یک علامت بود ، در حالی که در موارد منفی شش درصد بود و در 26 درصد موارد مثبت تب وجود داشت ، در حالی که 15 درصد موارد منفی بود.

علائم در کودکان بستری متفاوت است

دکتر فینلای مک آلیستر ، یکی از نویسندگان این مطالعه ، می گوید این علائم بیشتر از ویروس دیگر با ویروس کرونا مرتبط است.

وی گفت سرفه ، آبریزش بینی و گلودرد از علائم شایع در کودکانی است که ویروس کرونا ندارند اما ممکن است ویروس دیگری داشته باشند.

علائم تب یا لرز ، سرفه و آبریزش بینی در این مطالعه (19 تا 26 درصد) کمتر از مطالعات انجام شده در محیط بیمارستان است. نویسندگان این مطالعه نشان می دهند که این یک گروه جامعه محور است و موارد بیماری احتمالاً خفیف تر از مواردی است که در بیمارستان ها دیده می شود.

كودكان چهار ساله و كوچكتر احتمال تست منفی و نوجوانان (13 تا 17 سال) بیشتر مثبت است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>