ترس از انتقال ویروس کرونا به صورت جهش یافته از مایک ها به انسان ، دانمارک را وادار به جستجوی پوستی می کند

نخست وزیر دانمارک روز چهارشنبه گفت که دولت می خواهد همه راسوها در مزارع دانمارک را از بین ببرد تا خطر انتقال ویروس کرونا به حیوانات از طریق انتقال حیوانات به حداقل برسد.

مته فردریکسن گفت: گزارشی از یک آژانس دولتی که نقشه ویروس کرونا را در دانمارک نشان می دهد ، جهش در ویروس مشاهده شده را در 12 نفر در قسمت شمالی کشور نشان می دهد که توسط ماین ها آلوده می شوند. وزیر بهداشت مگنوس هونیکا گفت که نیمی از 783 مورد COVID-19 انسان در شمال دانمارک “مربوط به” راسو است.

فردریکسن گفت: “این بسیار بسیار جدی است.” “بنابراین ، ویروس جهش یافته در راسوها می تواند عواقب ویرانگری در سراسر جهان داشته باشد.”

دانمارک یکی از عمده ترین صادرکنندگان خز راسو در جهان است که سالانه حدود 17 میلیون پوست پوست تولید می کند. کوپنهاگن فور ، تعاونی 1500 پرورش دهنده دانمارکی ، 40 درصد از تولید جهانی راسو را تشکیل می دهد. بیشتر صادرات آن به چین و هنگ کنگ انجام می شود.

طبق برآوردهای دولت ، از بین بردن 15 میلیون راسو در کشور ممکن است 5 میلیارد کرون (1 میلیارد دلار Cdn) هزینه داشته باشد. توركیلد فوگد ، رئیس پلیس ملی گفت: “این باید در اسرع وقت اتفاق بیفتد.”

موگنس جنسن ، وزیر غذا دانمارک ، گفت که 207 مزرعه اکنون آلوده شده اند ، در حالی که 41 مورد در ماه گذشته بود ، و این بیماری به تمام شبه جزیره غربی جوتلند گسترش یافته است.

ماه گذشته ، دانمارک شروع به کشتن میلیون ها راسو در شمال این کشور کرد. دولت قول داده است خسارت کشاورزان را جبران کند.

این کشور 50530 مورد عفونت COVID-19 تأیید شده و 729 مورد مرگ را ثبت کرده است.

WHO خواستار تحقیق علمی است

این یافته ها ، که با سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا به اشتراک گذاشته شده است ، براساس آزمایشات آزمایشگاهی توسط موسسه دولتی سرم ، مرجع دانمارکی که با بیماری های عفونی سروکار دارد ، بود.

مایک ریان ، رئیس برنامه موارد اضطراری سازمان بهداشت جهانی ، در روز جمعه خواستار تحقیقات کامل علمی درباره “مسئله پیچیده و پیچیده” انسانهای خارج از چین که آلوده به راسو هستند ، که به نوبه خود ویروس را به انسان منتقل می کند.

در مجموع 207 مزرعه از 1313 مزرعه پرورش پوست در دانمارک به COVID-19 آلوده شده اند که این امر باعث اعلام این خبر شده است. در نتیجه میلیون ها راسو از بین می روند.

گروه رفاه حیوانات Humane Society International نخست وزیر را به دلیل “چنین اقدامی اساسی و مبتنی بر علم برای محافظت از شهروندان دانمارکی” تحسین کرد و گفت که امیدوار است از دست دادن این همه راسو به ویروس کرونا باعث شود مزارع خز از تجارت خارج شوند.

“اگرچه مرگ میلیون ها راسو به دلیل ابتلا به COVID-19 یا کشته شدن به دلیل خز یک فاجعه برای رفاه حیوانات است ، اما کشاورزان خز اکنون فرصت آشکاری دارند که از این صنعت بیرحمانه و در حال مرگ دور شوند و به جای آن یک معیشت انسانی و پایدارتر انتخاب کنند. ، “سخنگوی جامعه انسانی بین المللی اروپا جوآنا سوآب گفت.

سمور یا راسوها نیز در هلند از بین رفته اند و پس از کشف عفونت در اسپانیا.