ترودو از طرح جدید انتشار خالص صفر برای دستیابی به اهداف تغییر آب و هوا رونمایی کرد

جاناتان ویلکینسون ، وزیر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی ، امروز قانون جدیدی را وضع کرد که دولت فعلی و آینده را مجبور می کند تا برای ایجاد محدوده های اقلیمی الزام آور ، کانادا را به میزان صفر خالص انتشار کربن تا سال 2050 برساند.

در صورت تصویب این لایحه ، دولت فدرال موظف به تعیین اهداف پنج ساله کاهش موقت تولید گازهای گلخانه ای طی 30 سال آینده برای اطمینان از پیشرفت در جهت رسیدن به آن هدف بلند پروازانه است.

این قانون ، C-12 ، وعده Liberalelection را محقق می کند که در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 تهاجمی تر باشد و کانادا را تا سال 2050 به انتشار صفر خالص برساند.

رسیدن به “صفر خالص” تا سال 2050 به معنای این است که انتشاراتی که 30 سال دیگر تولید می شود ، به طور کامل جذب کربن از جو مانند کاشت درخت یا فناوری مانند سیستم های ذخیره و ذخیره کربن می شود. لیبرال ها قول داده اند که دو میلیارد درخت بکارند.

نخست وزیر جاستین ترودو روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “تغییر اقلیم همچنان یکی از بزرگترین چالشهای دوران ما است.”

تماشا کنید | اتاوا قوانینی را وضع کرده است که به طور قانونی اهداف آب و هوایی را مجبور می کند:

دولت فدرال برنامه خود را برای كاهش انتشار خالص كربن كاناداس تا سال 2050 در تلاش برای دستیابی به اهداف تغییر آب و هوا اعلام كرد ، اما نگرانی هایی وجود دارد كه این طرح فاقد پاسخگویی است. 2:02

“درست مثل COVID-19 ، نادیده گرفتن خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی گزینه ای نیست. این رویکرد فقط باعث افزایش هزینه ها و عواقب طولانی مدت آن می شود. کانادایی ها کاملاً واضح بوده اند که اکنون خواهان اقدامات اقلیمی هستند.”

ترودو این لایحه را به عنوان یک چارچوب پاسخگویی توصیف کرد که “اطمینان حاصل خواهد کرد که ما به این هدف خالص صفر خواهیم رسید به طریقی که به کانادایی ها اطمینان دهد.”

مطابق گزارش بین المللی بین المللی تغییرات آب و هوا (IPCC) ، انتشار گازهای گلخانه ای در حدود اواسط قرن باید به “صفر خالص” برسد تا افزایش دمای کره زمین به 1.5 درجه سانتیگراد محدود شود.

هدف 1.5 درجه سانتیگراد پیش از توافقنامه آب و هوایی پاریس بود که توسط تقریباً همه کشورها از جمله کانادا امضا شد.

هیچ برنامه ای برای دیدار با 2030target ارائه نشده است

در لایحه ویلکینسون دقیقاً مشخص نشده است که دولت فدرال چگونه باید میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد ، برای مثال افزایش بیشتر مالیات کربن را ضروری نمی کند. این به سادگی تصریح می کند که اتاوا باید هدفی تعیین کند و برای دستیابی به آن از طریق اقدامات موثر ارزیابی شود.

این قانون ایجاد یک هیئت مشورتی 15 نفره در خارج را متشکل از کارشناسان اقلیم ، دانشمندان و نمایندگان بومی ، از جمله اعضای دیگر است که می تواند به وزیر درمورد اهداف تعیین شده و بهترین “استراتژی های بخشی” برای دستیابی به صفر خالص توصیه کند. طبق قانون ، مضمون دهنده موظف است قبل از تعیین اهداف با گروه ها مشورت کند.

این قانون همچنین به برنامه ای م themثر در پارلمان نیاز دارد که به طور خلاصه می گوید اوتاوا قصد دارد این اهداف را برآورده کند. در این قانون مشخص نشده است که استانها و سرزمین ها در این طرح ملی کاهش انتشار چه نقشی بازی می کنند.

اولین هدف برای کاهش آلاینده ها و برنامه تحقق آن ، نه ماه پس از تصویب این لایحه از پارلمان ارائه می شود. این اولین هدف برای سال 2030 خواهد بود.

طبق برنامه صفر خالص دولت فدرال ، خطوط لوله ، معادن ، نیروگاه ها و راه آهن جدید در کانادا برای تصویب باید تا سال 2050 استراتژی هایی برای کاهش انتشار خالص صفر داشته باشند. (تری ریث / CBC)

گروه های زیست محیطی تلاش دولت برای تصویب قانون صفر تا صفر را جشن گرفتند اما پرچم های سرخ را در مورد برنامه ساخت سال 2030 به عنوان اولین نقطه عطف برافراشتند و گفتند که اهداف الزام آور باید خیلی زودتر از آن اجرا شود.

“برای موثر بودن ، قانون باید اولویت اقدامات فوری اقلیمی را با تعیین هدف 2025 تعیین کند و اطمینان حاصل کند که همه اهداف تعیین شده ما تا حد ممکن بلند پروازانه است. ما در هفته های آینده به دنبال همه احزاب فدرال هستیم تا با هم همکاری کنیم تا این لایحه را تقویت کنید ، “گفت: اندرو گیج ، وکیل کارکنان با قانون محیط زیست ساحل غربی.

“این قانون یک گام مهم برای قرار دادن کانادا در مسیر دستیابی به اهداف انتشار خود است و کانادا را برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی تنظیم می کند. با این حال ، Ecojusticealso معتقد است که در زمینه هایی مانند فقدان هدف 2025 جای پیشرفت وجود دارد.” سخنگوی گروه حمایت از محیط زیست گفت.

“صحافی” اما بدون مجازات

هدف کانادا ، تعیین شده توسط دولت محافظه کار سابق در ماه مه 2015 ، کاهش انتشار 30 درصدی در مقایسه با سطح 2005 تا 2030 است.

سیاست های فعلی از جمله مالیات کربن ، ممنوعیت نیروگاه های زغال سنگ و تنظیم انتشار گازهای متان در صنعت نفت و گاز تنها حدود دو سوم راه را به کانادا می رساند.

در حالی که دولت این قانون را “الزام آور قانونی” توصیف می کند ، اما اگر کشور نتواند مطابق قول خود جلوی انتشار گازهای گلخانه ای را بگیرد ، مجازات ملموسی اعمال نخواهد شد.

مردم در اعتراض به تغییر آب و هوا در مونترال ، شنبه ، 26 سپتامبر 2020 ، شرکت می کنند. (گراهام هیوز / مطبوعات کانادایی)

دولت به سادگی باید در پارلمان اعلام کند که در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده است. در صورت کوتاهی اوتاوا هیچ نتیجه حقوقی معناداری نخواهد داشت.

دولت آینده همچنین می تواند به سادگی قانون را لغو کند و به طور کامل تعهدات گزارش را از بین ببرد.

قانون پیشنهادی مشابه آنچه دانمارک در اوایل سال جاری از طریق قانون خود تصویب کرده است. با این حال ، در دانمارک ، اهداف دولت هر ساله به رأی گذاشته می شود و این کشور نیاز به تأیید مجلس برای استراتژی های جهانی و ملی آب و هوا دارد.

ترودو در پاسخ به این س whyال که چرا دولت نتوانست مجازاتی را برای معنادار کردن اهداف در نظر بگیرد ، گفت: مجازات دولتهایی که نتوانند به اهداف خود برسند به عهده رای دهندگان است.

“سرانجام ، پاسخگویی در قبال اقدامات یا عدم اقدام دولت از طرف خود كانادایی ها. ما در یك دموكراسی زندگی می كنیم. ناتوانی استیون هارپر در مبارزه با مسئولیت تغییر آب و هوا بخش عمده ای از قدرت از دست دادن وی در سال 2015 بود. “ترودوزید.

“عواقب دولتی که منجر به تغییرات آب و هوایی نشود … بسیار بیشتر از هر چیزی باشد که بتوانید در یک قانون بنویسید.”

رهبر حزب سبز ، آنامی پل ، روز پنجشنبه با انتقاد از این لایحه ، آن را ناامیدکننده عمده ای برای فعالان آب و هوایی دانست که انتظار داشتند یک برنامه بسیار بلند پروازانه تر باشد.

وی گفت که بدون جریمه یا اهداف مشخص نوشتن از همان ابتدا برای دولت های آینده آسان خواهد بود که مسئولیت خود را بپردازند.

“پس از پنج سال قدرت ، و سابقه تعهدات كاهش یافته در انتشار گازهای گلخانه ای ، دولت دود و آینه بیشتری به ما داده است. فقط صحبت از پاسخگویی درباره طرحی است كه در تاریخ آینده تدوین خواهد شد. این چیزی نیست كه انتظار داشتیم ، این چیزی نیست که ما به آن نیاز داشته باشیم. “

رهبر حزب سبز ، آنامی پاول ، در جریان یک کنفرانس خبری در اتاوا ، پنجشنبه 19 نوامبر 2020 ، در مورد قانون اقلیم دولت ها اظهار نظر کرد. (آدریان وایلد / مطبوعات کانادایی)

“من گیج شده ام که چرا دولت دوباره فرصت زندگی خود را برای قرار دادن کانادا در مسیر صفر خالص تا سال 2050 متحمل می شود. هیچ هدفی وجود ندارد و هیچ اقدام خاصی برای قرار دادن کانادا در مسیر صفر تا صفر طراحی نشده است “به طور خلاصه ، هیچ برنامه ای وجود ندارد ،”

دن آلباس ، نماینده محافظه کار ، منتقد محیط حزب ، گفت که ترودو باید درمورد هزینه های کاهش چشمگیر انتشارات با کانادایی ها تمیز باشد.

“جاستین ترودو باید درمورد برنامه خود برای دستیابی به صفر خالص با کانادایی ها شفاف باشد. کانادایی ها نگرانند که وی قصد دارد مالیات کربن را به طرز چشمگیری افزایش دهد و آنها نگران تأثیر این امر بر هزینه گاز ، مواد غذایی و گرمایش منازل هستند. “او در بیانیه ای گفت.

در این لایحه پیش بینی شده است که وزیر دارایی همچنین ملزم به تهیه گزارش سالانه هر سال با جزئیات “اقدامات اساسی که دولت عمومی فدرال برای مدیریت ریسک های مالی و فرصت های مربوط به تغییرات آب و هوایی انجام داده است” ، برای اطمینان از اینکه دیوان سالاری خود به وظیفه خود عمل می کند برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *