ترودو با موج گرفتن بیماری همه گیر به منبر قلدر روی می آورد زیرا این همان چیزی است که او برایش باقی مانده است

در تاریک ترین روز از بهار ترسناک ، جاستین ترودو به خمیده Rideau Cottage بازگشت و تلاش کرد تا قدرت بلاغی دفتر خود را در برابر موج دوم COVID-19 وارد کند.

طی دو دقیقه اول ، نخست وزیر متن تهیه شده را نادیده گرفت و صریح و مستقیم در مقابل دوربین صحبت کرد.

“بنابراین” شروع کرد. “من نمی خواهم امروز صبح اینجا باشم. تو نمی خواهی امروز صبح اینجا باشم. اما اینجا دوباره هستیم.”

احتمالاً هیچ بحرانی تنها با قدرت منبر قلدر مغلوب نشده است. واضح است که آدرس تلویزیونی خود ترودو هشت هفته پیش مسیر این همه گیری را تغییر نداد.

اما سکوی عمومی رهبری ملی چیزی است که نخست وزیر می تواند در برابر یک وضعیت اضطراری بهداشتی و بدون لزوماً تخریب واقعیت های عملی و سیاسی صلاحیت قانون اساسی در یک فدراسیون تحمیل کند.

تماشا کنید: نخست وزیر جاستین ترودو در موج دوم

نخست وزیر جاستین ترودو به پله های Rideau Cottage بازگشت و در آنجا با التماس فراوان از کانادایی ها خواست تا سرعت گسترش ویروس COVID را کاهش دهند. 2:25

باید دید که ترودو چه در گفتار و چه در عمل مجبور به ادامه کار است.

با افزایش میزان آلودگی در استان های متوالی در پاییز امسال ، درخواست هایی برای دولت فدرال وجود دارد. خبرنگاران دوباره از ترودو س beenال کرده اند که آیا ممکن است به قانون اورژانس استناد کند.

هرچند ممکن است برخی از کارشناسان و منتقدان ناامید باشند که چگونه برخی از رهبران استانی یا شهرداری موج دوم پاییز را کنترل کرده اند ، بدیهی نیست که اگر تصمیمات محلی به طور ناگهانی از اوتاوا گرفته شود ، چیزی بهبود می یابد. در حقیقت ، تصور اینکه چگونه تحمیل فدرال می تواند اوضاع را از لحاظ عملی یا سیاسی بدتر کند ، آسان تر است.

حدود اقتدار فدرال

هیچ دولتی نمی تواند ادعا کند که پاسخ خود را به این همه گیری کاملاً رسیدگی کرده است و بعید به نظر می رسد درگیری بین سطوح مختلف دولت پاسخگویی به همه گیری را آسان تر کند. نخست وزیری که تمایلی به اعمال محدودیت های جدید ندارد ، ممکن است تنها پس از مجازات عمومی توسط نخست وزیر ، بی پروا شود.

نخست وزیر انتاریو داگ فورد قبلاً به طور نخست وزیر نخست وزیر را از تلاش برای تصدی اقتدار استان هشدار داده است. و منصفانه است که فرض کنیم سیاستمداران و شهروندان در مکانهایی مانند آلبرتا و ساسکاچوان تمایل کمتری به استقبال هر چیزی دارند که به نظر می رسد جاستین ترودو به آنها می گوید چه کار کنند.

اخیراً درگیری و پاسخهای مرتب در مجلس عوام وجود دارد. پس از اینکه در روز پنجشنبه در مورد آخرین مدل سازی مطلع شد ، رهبر محافظه کار ارین اوتول ، رهبر وی که احتمالاً موقعیتش با این مسئله پیچیده است که چندین استان برای مبارزه با آنها بیشترین تلاش را دارند COVID-19 تحت هدایت دولتهای محافظه کار بیانیه ای منتشر کرد که احیای ادعای حزب وی مبنی بر اینکه تنظیم کنندگان فدرال باید سریعتر برای تأیید آزمایشات سریع جدید حرکت می کردند ، و گسترش فعلی COVID-19 را می توان به نوعی فقدان چنین آزمایشاتی دانست.

ارین اوتول ، رهبر محافظه کار ، انگشت خود را بر روی واکنش فدرال نشان داده است در حالی که عمدتاً دولت های استانی را تنها می گذارد. (شان کیلپاتریک / مطبوعات کانادایی)

اوتول همچنین از دولت ترودو انتقاد کرد که هنوز توضیحی در مورد چگونگی توزیع واکسن (هر چند ورود واکسن احتمالاً هنوز چند ماه دیگر) ارائه نداده است و از دولت فدرال خواسته است تا اطلاعات به موقع تری در مورد شیوع منطقه ارائه دهد (اگرچه دولت های شهری و استانی مستقیم ترین کنترل بر روی چنین داده هایی).

در همین حال ، رهبر NDP ، جگمیت سینگ ، از دولت فدرال خواست تا مدیریت زنجیره ای از مراکز مراقبت طولانی مدت را که متعلق به هیئت سرمایه گذاری بازنشستگی بخش عمومی ، یک شرکت تاج فدرال است ، به عهده بگیرد.

همانطور که یک متخصص اپیدمیولوژی در اوایل این هفته پیشنهاد داد ، واقعیت های قضایی مانع از تصرف منبر قلدراتی که همراه دفتر وی است توسط نخست وزیر نمی شود.

انتشار داده های ملی جدید امروز صبح زمینه را برای حضور ترودو در کلبه Rideau فراهم کرد. هر اسلاید از ارائه ناراحت کننده بود و در یک نمودار به اوج خود رسید که نشان می دهد اوضاع چقدر بدتر می شود. در عنوان یک صفحه آمده است: “پیش بینی دامنه طولانی تر نشان می دهد که اکنون برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 ، به یک پاسخ قوی تر نیاز است.” صفحه دیگر نشان می دهد “رشد سریع” در هر شش استان خارج از حباب آتلانتیک اتفاق افتاده است.

تهیه پوشش برای نخست وزیران

دو ساعت بعد ، ترودو جلوتر رفت و تلاش کرد تا دست به کار شود ، جسورانه ، هشدار دهد و انگیزه ایجاد کند.

حتی اگر نخست وزیر نتواند به سایر سطوح دولت بگوید که اقدامی انجام دهند ، می تواند به فضا برای همتایان استانی خود کمک کند. ترودو با پیش بینی های جدید ترسناک که بیش از همه چیز معلق بود ، با نخست وزیران و شهردارانی که “انتخاب های بسیار سخت” را برای اعمال مجدد محدودیت در فعالیت های عمومی انجام می دادند ، همدردی کرد و تصمیم خود را گرفت. ترودو گفت: “بهترین راه برای محافظت از اقتصاد ، کنترل ویروس است.”

تماشا: ترودو از کانادایی ها درخواست می کند تا از کارگران خط مقدم محافظت کنند

نخست وزیر جاستین ترودو به پله های Rideau Cottage بازگشت و در آنجا با التماس فراوان از کانادایی ها خواست تا سرعت گسترش ویروس COVID را کاهش دهند. 2:37

ترودو که به عنوان موشی موشن که همیشه در هنگام سخنرانی به مردم داشته است ، تلاش های کارگران خط مقدم را مشخص کرد. وی گفت: “آنها قهرمان بوده اند. آنها فراتر از هر چیزی که فکر می کردند در آن ثبت نام می کنند ، بوده اند.” “ما باید به آنها کمک کنیم. باید به آنها کمی استراحت دهیم. ما باید این موارد را در موارد متوقف کنیم.”

او به کانادایی ها التماس کرد که برنامه COVID Alert را بارگیری کنند و سعی کرد همه گیری را شخصی کند. وی گفت: “هر فردی كه به این ویروس از دست می دهیم كسی است دقیقاً مثل شما كه خانواده و دوستانی داشت كه آنها را دوست دارند ، كه برای فردا برنامه ریزی می كردند و كارهایی را كه هنوز می خواستند انجام دهند.”

بهترین ابزار اتاوا هنوز پول است

از او سال شد که آیا خواستار قفل ملی است؟ وی گفت: “نه ، من نیستم.” “من با استفاده از صدا و موقعیت خود به عنوان نخست وزیر با همه کانادایی ها صحبت می کنم تا به آنها بگویم که ما در یک وضعیت جدی قرار داریم و در حالی که من این را می گویم ، من همچنین به مردم یادآور قول دولت فدرال به مردم هستم که پشت خود را “.

اگر اهرمی وجود داشته باشد که Trudeau بتواند برای ایجاد سهولت در محدودیت های لازم برای محدود کردن گسترش COVID-19 برای استان ها و شهرداری ها ، ممکن است در حمایت های مستقیم از افراد و مشاغل باشد که دولت فدرال به اشکال مختلف ارائه داده است ، در طول نه ماه گذشته.

سینگ پس از ترودو در گفتگو با خبرنگاران ابراز نگرانی کرد که برنامه های پشتیبانی فعلی کافی نیستند. دولت فدرال 214 میلیارد دلار برای چنین کمک هایی فراهم کرده است ، اما منابع آن به اتمام نرسیده است و اگر کار دیگری باشد که دولت ترودو می تواند برای کمک به مردم در هفته ها و ماه های آینده فرو کند ، ممکن است جایی باشد که باید بحث شود بعدی حداقل در سطح فدرال.

نزدیک به پایان سخنان آماده شده خود ، ترودو اظهار داشت که او روز دوشنبه به جلوی کلبه Rideau برمی گردد و این امر به احتمال زیاد برای حضور روزانه در اوایل بهار نشان می دهد.

وی گفت: “در روزهای آینده ، تا آنجا که ممکن است در خانه کار می کنم و هفته آینده دوباره از این مراحل به شما خطاب خواهم کرد.” “اکنون وقت آن است که هر یک از ما بار دیگر به مناسبت خود برخیزیم و سهم خود را انجام دهیم.”

در ماه نهم این بیماری همه گیر ، میزان نقش نخست وزیر در پاسخ به بحران و توانایی ترودو در این زمینه دوباره مورد آزمایش قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *