ترودو می گوید نوید واکسن جدید Pfizer می تواند “در انتهای تونل سبک” باشد

نخست وزیر جاستین ترودو امروز گفت که آزمایشات واکسن امیدوار کننده COVID-19Pfizer یک پیشرفت “دلگرم کننده” است و می تواند اولین قدم برای احیای زندگی اجتماعی و اقتصادی کانادا باشد.

وی گفت ، اگر همه چیز خوب پیش برود ، واکسن های Pfizer باید در سه ماه اول سال 2021 در دسترس کانادایی ها باشد.

ترودو امروز در جلسه توجیهی COVID-19 با خبرنگاران گفت: “ما نور انتهای تونل را می بینیم.” “ما امیدواریم که به آنجا برسیم زیرا دانشمندان ما فوق العاده سخت کار می کنند.”

غول دارویی مستقر در ایالات متحده Pfizer امروز اظهار داشت: تجزیه و تحلیل اولیه آزمایش جدید واکسن کرونارو نشان داد که این واکسن بیش از 90 درصد در پیشگیری از بیماری در میان شرکت کنندگان در آزمایش که هیچ شواهدی از ابتلا به ویروس کرونا در ویروس قبلی ندارند ، م effectiveثر است.

دکتر آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، نتایج این آزمایش را “فوق العاده” خواند و گفت که موفقیت پیفایزر نوید واکسن مشابهی را می دهد که توسط شرکت مدرن مدرن آمریکا تولید می شود.

دکتر آلبرت بورلا ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت Pfizer گفت: “امروز یک روز عالی برای علم و بشریت است.”

کانادا قبلاً 20 میلیون دوز واکسن دو دوزانه با شریک آلمانی خود BioNTechfor با Pfizerand سفارش داده است تا به محض دریافت تأییدیه های قانونی قانونی شرکت بهداشت کانادا ، بتواند در اینجا مستقر شود.

Pfizer از 9 اکتبر به صورت نورد داده های آزمایشی را به تنظیم کننده ارسال کرده است. بررسی اجمالی به تولیدکنندگان دارو اجازه می دهد تا از جدول زمانی طولانی که هنگام عرضه یک محصول جدید با آن روبرو هستند ، عبور کنند. هنگامی که بهداشت کانادا از ایمنی ، کارایی و کیفیت آن اطمینان حاصل کند ، برای استفاده تأیید خواهد شد.

ترودو گفت که در حالی که نتایج Pfizer امیدوار کننده است ، کانادایی ها باید همچنان به رهنمودهای بهداشت عمومی ادامه دهند تا بارهای پرونده ها را کنترل کنند.

وی گفت: “این واقعاً مهم است که تلاش خود را دو برابر کاهش دهیم.” وی افزود: “ما باید اطمینان حاصل كنیم كه در ماه های آینده شیوع COVID-19 را كنترل می كنیم تا وقتی واكسن به اینجا رسید ، بتوانیم برای محافظت از كانادایی ها به سرعت عمل كنیم.”

تماشا کنید: ترودو درباره واکسن امیدوار کننده Pfizer COVID-19 بحث می کند

نخست وزیر جاستین ترودو روز دوشنبه در جریان جلسات مطبوعاتی با خبرنگاران ، از جمله تام پاری ، مدیر سی بی سی ، صحبت کرد. 2:48

شرکت فایزر اعلام کرد که همچنان در هفته های آینده نگرانی های مربوط به پرونده های سلطنتی را رصد می کند و انتظار دارد تا آخرین اطلاعات ایمنی خود را تا هفته سوم نوامبر ارائه دهد.

این دارو ساز گفت که اکنون در حال آماده سازی برنامه ای برای استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای استقرار واکسن برای استفاده در برخی از افراد در ایالات متحده تا پایان سال است.

بر اساس پیش بینی های فعلی ، فایزر گفته است که انتظار دارد بیش از 50 میلیون دوز در سال 2020 و تا 1.3 میلیارد دوز در سال 2021 تولید کند.

تماشا کنید: خبرهای واکسن می تواند “یک پیروزی بزرگ” باشد ، متخصص بیماری های عفونی می گوید

Pfizer می گوید داده های اولیه نشان می دهد که واکسن COVID-19 آن ممکن است 90٪ موثر باشد ، اما هشدار می دهد که مطالعه آن هنوز ادامه دارد. اگر نتایج به نتیجه برسد ، دکتر ایزاک بوگوچ ، متخصص بیماری های عفونی می گوید که این یک پیشرفت قابل توجه در مبارزه با ویروس کرونا است. 1:22

دکتر زین چاگلا ، استاد پزشکی در دانشگاه مک مستر و متخصص بیماری های عفونی ، قبل از جمع آوری داده های ایمنی و کارآیی طولانی مدت ، نسبت به نتایج هیپینگ احتیاط کرد.

وی خاطرنشان کرد که نتایج آزمایش فایزر در یک بیانیه مطبوعاتی منتشر شده است و در یک مجله پزشکی مستقل مورد بررسی قرار نگرفته است.

هنوز هم ، چگلا گفت ، توسعه Pfizer می تواند پیشرفت بزرگی در پزشکی باشد كه می تواند به روند طبیعی شدن دنیا كمك كند.

Chaglatold CBC News: “کاهش 90 درصدی COVID-19 علامت دار فوق العاده م ،ثر است ، بسیار بالاتر از آستانه ای که سازمان بهداشت جهانی و FDA تعیین کرده اند.” FDA تابستان امسال اعلام کرد برای یک COVID آزمایشی – واکسن 19 برای گرفتن چراغ سبز ، باید ایمن باشد و “حداقل در 50 درصد از افراد واکسینه شده از بیماری جلوگیری کند یا شدت آن را کاهش دهد”.

وی گفت: “این علامت بزرگی برای پیشرفت همه چیز با این واکسن است و امیدوارم که به بازار راه یابد.”

دکتر آیزاک بوگوچ ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشگاه تورنتو ، همچنین علیه “علم با بیانیه مطبوعاتی” هشدار داد ، اما اضافه کرد که نتایج آزمایشات به پایان می رسد ، ممکن است COVID-19 در جهان باشد.

“ما همیشه باید تردید داشته باشیم ، ما همیشه باید اطلاعات بالینی واقعی را ببینیم ، اما اگر واکسن واقعا می تواند خطر ابتلا به COVID-19 از 90 را کاهش دهد ، و اگر مردم بعد از دوز دوم واقعا محافظت می شوند … منظورم این است ، واضح است که این یک پیروزی بزرگ خواهد بود “.

راه اندازی یک واکسن توسط کمیته مشاوره ملی ایمن سازی کانادا (NACI) هدایت می شود ، که گفته است آسیب پذیرترین افراد و افرادی که به دلیل ابتلا به ویروس می میرند باید در اولین بخش های بعدی باشند.

افرادی که در خانه های مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند ، افراد دارای سیستم ایمنی به خطر افتاده ، افراد مسن و کارگران ضروری مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم و کارکنان فروشگاه های مواد غذایی احتمالاً قبل از جمعیت عمومی به واکسن دسترسی نخواهند داشت.

ترودو گفت: “ما در حال حاضر میلیون ها دوز از این كاندیدای واكسن را ایمن كرده ایم و وقتی توزیع آن ایمن باشد ، مطمئنا توزیع را در كانادا برای گروه های دارای اولویت بالا آغاز خواهیم كرد.”

ترودو گفت: این واکسن خاص باید در دمای -75 درجه سانتیگراد ذخیره شود که می تواند لجستیک توزیع را “پیچیده تر” کند. وی افزود ، واکسن های دیگر در خط لوله توسعه هستند که به چنین شرایط سختگیرانه ذخیره سازی نیاز ندارند.

واکسن فایزر تنها یکی از کاندیداهای کانادا است. در ماه اکتبر ، دولت قراردادی برای خرید 76 میلیون دوز از شرکت بیوتکنولوژی کبک مدیکاگو امضا کرد.

مدیکاگو با مشارکت شرکت دارویی انگلیس GlaxoSmithKline این واکسن را تولید می کند. این دو شرکت گفته اند که نتایج پیش بالینی آن نشان می دهد واکسن “سطح بالایی از آنتی بادی های خنثی کننده پس از یک دوز واحد” را نشان داده است.

همه گفته شده است ، اگر برخی از واکسن های در حال توسعه در کارآزمایی های بالینی بی اثر باشند ، دولت فدرال 358 میلیون دوز واکسن COVID-19 از هفت شرکت مختلف را بیمه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *