تصمیم گیرندگان اقتصادی کانادا برای نتیجه انتخابات ایالات متحده مکث می کنند

با یک بیماری همه گیر ، یک دولت اقلیت در اتاوا و یک بخش انرژی در حال فروپاشی ، اقتصاد کانادا در حال حاضر در یک دوره عدم اطمینان بزرگ قرار دارد. انتخابات این هفته در ایالات متحده فقط اوضاع را با آزار بیشتر می کند.

علاوه بر پروانه ها در شکم کسانی که از پیروزی یک طرف یا طرف دیگر می ترسند ، کانادایی هایی که تصمیم به اتخاذ تصمیمات اقتصادی ، سرمایه گذاری و یا حتی سیاست های دولت دارند احتمالاً متوجه خواهند شد که عدم آگاهی از نتیجه نهایی به عنوان رای گیری همسایگان ما به طور حتم اثر فلجی دارد.

برای کانادا ، انتخابات ایالات متحده همیشه یک دوره جریان است. این بار ، آنچه فاصله چشمگیری بین چشم انداز جمهوری خواهان در دوران رئیس جمهور دونالد ترامپ و دموکرات ها در زمان جو بایدن به نظر می رسد ، تنها یکی از مواردی است که این انتخابات را تحت فشار قرار می دهد.

نظرسنجی هایی که نشان می دهد بایدن باید با تجزیه و تحلیل متناقض تضعیف شود که اصرار دارد بسیاری از کسانی که قصد رای دادن به ترامپ را دارند از پذیرفتن آن خجالتی هستند. برای آن دسته از ما که همیشه به هنرهای تاریک نظرسنجی ها مشکوک بوده ایم ، پیروزی غافلگیرانه ترامپ در مقابل هیلاری کلینتون در چهار سال پیش بر اعتماد ما اضافه نکرد.

بهبود اقتصادی کانادا به ایالات متحده گره خورده است

این که یک انتخابات نزدیک می تواند منجر به این شود که ترامپ از شبه نظامیان خودساخته متشکل از اسلحه دعوت کند تا درگیر شوند ، هرچقدر هم بعید باشد ، این یک لایه ناخوشایند دیگر می افزاید. اما نوعی هبوط به هرج و مرج لازم نیست که بسیاری از مردم در شمال بزرگ سفید را عصبی کند.

در حالی که شواهدی وجود دارد اکثر مردم کانادا از ترامپ بیمار شده اند ، از جمله وی در مورد تجارت در کانادا ، افراد معقول ممکن است در این مورد متفاوت باشند کم مالیاتش، سوخت طرفدار فسیل و اولویت بندی اقتصاد نسبت به سیاست های COVID-19 بهترین راه موفقیت اقتصادی است.

“دو حزب برای اکثریت حزب در حال جنگ هستند [U.S.] سنا در حال حاضر گفت: “دون پلت ، رهبر محافظه کار در سنای کاناداهفته گذشته. “همه ما می توانیم امیدوار باشیم که طرف راست این پیروزی را بدست آورد و همه ما وقتی رئیس جمهور ترامپ این موفقیت را کسب کنند تبریک می گوییم.”

یک کامیون در ماه مارس از سارنیا ، انتها از پل آبی آبی عبور می کند و به بندر هورون ، میشیو می رود. مهم نیست که کدام حزب دولت را در جنوب مرز اداره کند ، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ما ، موفقیت اقتصاد ایالات متحده از اهمیت حیاتی کانادا برخوردار است. (پل سانسیا / آسوشیتدپرس)

آنچه مورد اختلاف است این است که مهم نیست که چه کسی دولت را در جنوب مرز اداره می کند ، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ما ، موفقیت اقتصاد ایالات متحده برای کانادا از اهمیت اساسی برخوردار است.

تیف مکلم ، رئیس بانک کانادا ، در گزارش سیاست های پولی روز چهارشنبه ما را یادآوری کرد: “بهبود صادرات به فعالیت در حال بازیابی ایالات متحده بستگی خواهد داشت.” “ایالات متحده نیز به شدت بازگشت ، اما ما انتظار داریم كه بهبود وضعیت آمریكا به مراتب كندتر شود.”

سوال این است که استراتژی های کدام حزب منجر به موفقیت می شود؟ بعید به نظر می رسد طرفداران اینقدر ذهن باز داشته باشند ، اما از برخی جهات ، اختلاف بین بایدن و ترامپ را می توان تضادی بین جستجوی راه حل های بلند مدت یا کوتاه مدت دانست.

تأخیر در تأمین انرژی؟

در مورد انرژی، ریاست جمهوری بایدن برای مناطق تولیدکننده نفت و گاز کانادا چندان جذاب نخواهد بود. ترامپ با تشویق برخی از افراد در کانادا ، اهداف آب و هوایی مورد توافق در پاریس در سال 2015 را نپذیرفت و او قیمت گذاری کربن را رد می کند. اما ممکن است او صرفاً به تأخیر انداختن حساب سرانجام برای تولیدکنندگان انرژی آمریکای شمالی در حالی که مانع رقابت صنایع سبز که به طور فزاینده سودآوری دارند ، باشد.

در حالی که زغال سنگ و نفت ممکن است از تغییر دولت در ایالات متحده رنج ببرند ، بسیاری از تحلیلگران سود دیگری را برای سایر مواد معدنی کانادا از جمله مس ، آلومینیوم و نیکل در نظر می گیرند که اد کروکس ، نایب رئیس آمریكا در گروه مشاوره وود مكنزی آن را “فلزات انتقال انرژی

برای یک تکه نفت که علی رغم حمایت ترامپ ، ریزش طولانی و دردناک را بر عهده دارد ، ریاست جمهوری بایدن باید همانند پاره کردن یک باند زخم گریه کننده باشد.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، چپ ، رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل و رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر ، در خارج از ساختمان کاپیتول ایالات متحده در واشنگتن در ماه ژوئیه. علیرغم تلاشهای مکرر ، کنگره نتوانسته است یک بسته محرک جدید را ارائه دهد که به گفته کارشناسان مستقل می تواند اقتصاد ایالات متحده را خدشه دار کند و به کانادا آسیب برساند. (Brendan Smialowski / استخر از طریق رویترز)

پاسخ ایالات متحده به COVID-19 همچنین می تواند مثالی از سود طولانی مدت در مقابل کوتاه مدت باشد. بارها و بارها دیده ایم که عجله در بازگشایی اقتصاد منجر به تعطیلی بدتر شده است.

و وقتی نوبت به پر کردن وصله بد قبل از بهبود اقتصادی منجر به دور جدیدی از ایجاد شغل می شود ، یک پیروزی آشکار از یک طرف ممکن است منجر به یک بسته حمایتی شود که تاکنون با اختلافات در کنگره به تأخیر افتاده است. حتی جروم پاول ، رئیس ذخیره فدرال منصوب ترامپ نیز چنین گفته است برنامه ضروری است برای جلوگیری از اخراج و سلب مالکیت ، “چیزهایی که باعث زخم و آسیب به اقتصاد می شوند.”

همانطور که مکلم اشاره کرد ، جلوگیری از آسیب به اقتصاد ایالات متحده برای کانادا و صادرات آن مفید است. اما کی آن را به تجارت می آید، حتی بدون بمب گذاری ترامپ که بسیاری از کانادایی ها آن را دوست نداشتند ، کاملاً مشخص نیست که کانادا از دولت بایدن سوار رایگان شود.

به راحتی می توان فراموش کرد که جمهوری خواهان قهرمان تجارت آزاد سنتی بوده اند و NAFTA اصلی بین نخست وزیر محافظه کار پیشرو ، برایان مولرونی و رئیس جمهور جمهوری خواه ، رونالد ریگان مذاکره شده است.

“اول آمریکا” ممکن است دور و برمان بچسبد

در جهانی که هر دو طرف در کنگره ایالات متحده احساس می کنند در تجارت از دست می روند ، انتظار نداشته باشید “آمریکا اول” ناپدید شود ، هر کس پیروز شود اگرچه تحت نظر بایدن باشد ، احتمال دارد که موارد منفجر کننده کمتری وجود داشته باشد.

نتیجه نهایی آرا week این هفته هرچه باشد ، جای تردید وجود تفرقه گسترده در رأی دهندگان قطبی این کشور به عنوان سنگینی بر دوش اقتصاد ایالات متحده وجود ندارد.

اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود ، کانادایی ها می توانند تأثیر خود را در مناطقی مانند انرژی ، تجارت و دفاع احساس کنند. 6:42

حتی پس از تسلط کاخ سفید توسط یک یا طرف دیگر ، هرگز دقیقاً مشخص نخواهد شد که وعده های انتخاباتی چگونه رقم می خورند. تغییر ، حتی اگر در دراز مدت برای اقتصاد مفید باشد ، در ابتدا همیشه مخل است. مقاصد خوش بینانه توسط سیاست واقعی معامله و ضرورت اقتصادی تغییر شکل می یابد.

اما برای کانادایی هایی که نفس جمعی خود را برای نتیجه نهایی انتخابات روز سه شنبه حفظ می کنند ، مهم نیست که این نتایج چه مدت طول می کشد تا با داشتن یک رهبر محکم در دفتر بیضی شکل ، ساعت برنامه های اقتصادی و تجاری را که به سیاست های ایالات متحده بستگی دارد ، مجدداً شروع کند.

سپس می توانیم به نگرانی در مورد مشاغل آلبرتا ، یک کسری فزاینده ، یک بحران COVID-19 که از بین نخواهد رفت و یک دولت اقلیت که هر لحظه می تواند ما را به یک انتخابات خود بکوبد ، برگردیم.

Don Pittis را در توییتر دنبال کنید: don_pittis

از CBC بپرسید

می خواهید در مورد انتخابات ایالات متحده بدانید؟ س questionsالات شما به ما در اطلاع رسانی پوشش کمک می کند.برای ما از طریق [email protected] ایمیل ارسال کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>