تورم از میان وعده‌های شما کم می‌کند: با وجود فروش بی‌سابقه، سود غذای ناسالم افزایش یافته است.

تورم از میان وعده‌های شما کم می‌کند: با وجود فروش بی‌سابقه، سود غذای ناسالم افزایش یافته است.

از اثاثیه گرفته تا بنزین، وام مسکن و خودروهای دست دوم، تورم ضربه بزرگی به بودجه مردم وارد کرده است، و اکنون برای بسیاری از کانادایی‌ها بی‌میل است که از کاهش مصرف غذای ناسالم خودداری کنند.

اگر احساس می کنید که شکلات، کیسه چیپس یا سایر خوراکی های مورد علاقه تان اخیراً گران شده است، این تصور شما نیست. درآمد تولیدکنندگان عمده مواد غذایی که این هفته منتشر شد، همگی تصویر مشابهی را ترسیم کردند، یکی از صنایعی که درآمد بیشتری از آن دارند. همیشه از غذاهای ناسالم حتی با وجود اینکه حجم واقعی محصولی که آنها می فروشند ثابت یا حتی در برخی موارد پایین است.

پپسیس درآمد فروش خود از همه برندهایش در سراسر جهان را فهرستی که شامل Doritos، Cheetos، Tropicana، Gatorade و کولاهای همنام آن بود، 10 درصد افزایش داد. اما حجم واقعی محصولاتی که این شرکت ارسال می‌کرد به سختی کاهش پیدا کرد، به طوری که نوشیدنی‌ها یک درصد افزایش یافت و غذاهای راحت در واقع سه درصد از سطح سال گذشته کاهش یافت.

هیو جانسون، مدیر ارشد مالی پپسی به تحلیلگران گفت: «از نقطه نظر درآمد، فکر می‌کنم به طور کلی، شما می‌بینید که مصرف‌کننده به خرید محصولات ما ادامه می‌دهد، علی‌رغم این واقعیت که ما قیمت‌ها را ناشی از تورمی که با آن مواجه هستیم، می‌پذیریم.» تماس کنفرانسی برای بحث در مورد نتایج این هفته شرکت.

این یک داستان مشابه در رقیب کوکاکولا است، جایی که درآمد ارگانیک در سه ماهه گذشته 12 درصد رشد کرد، حتی در حالی که حجم واحد مورد تنها سه درصد رشد کرد. محله هرشی سازنده شکلات نیز مشابه بود. این غول آب نبات در سه ماهه گذشته بیش از 2.9 میلیارد دلار میله های آب نبات فروخت که از نظر دلاری بیش از 12 درصد افزایش داشت. اما حجم محصولات فقط سه درصد افزایش داشت.

و در نستله، همه چیز از Hagen-Dazsto KitKatand Perrier، فروش 9.3 درصد افزایش یافت، بیشتر به این دلیل که این شرکت توانست قیمت های خود را تقریباً 10 درصد افزایش دهد. از نظر حجم، معیاری که برند آن را “رشد داخلی واقعی” می نامد، اعداد در واقع 0.5 درصد در سه ماهه کاهش یافتند.

تماشا | تورم برای میان وعده های شما آمده است:

تورم به راهرو تنقلات ضربه می زند

مشتریان متوجه افزایش قیمت چیپس، شکلات و نوشیدنی شده اند. تولیدکنندگان و خرده‌فروشان می‌گویند که آنها فقط افزایش‌هایی را که با آن روبرو هستند منتقل می‌کنند و این باعث کاهش تقاضا نمی‌شود.

ToYann Cornil، دانشیار بازاریابی و علوم رفتاری در دانشکده بازرگانی Sauder در دانشگاه بریتیش کلمبیا، جای تعجب نیست که سازندگان تنقلات از انتقال افزایش قیمت به مصرف‌کنندگان نمی‌ترسند، زیرا می‌دانند محصولاتشان رفتاری است که مردم آن را ندارند. در حال حاضر حاضر به جدایی نیستم

او در مصاحبه‌ای به سی‌بی‌سی نیوز گفت: «این آخرین کالای لوکس مقرون‌به‌صرفه‌ای است که آن خانواده‌ها می‌توانند بخرند». «غذاها و نوشیدنی‌های فرآوری‌شده با مارک‌های شرکتی و نوشیدنی‌های گازدار مانند کوکاکولا، پپسی، همه برندهای چیپسی هستند که مصرف‌کنندگان تمایل کمتری به معامله با برچسب‌های خصوصی یا حتی کاهش مصرف چنین مواد غذایی دارند.»

به عبارت دیگر، اگر شکلات یا کیسه چیپس روزانه خود را در عصر دوست دارید، در این شرایط اقتصادی، تقریباً بدون توجه به قیمت، حاضرید برای آن هزینه کنید. از نظر اقتصادی، این بدان معناست که برخلاف بند کمر شما، تقاضا برای غذای ناسالم غیر قابل ارتجاع است و صنعت آن را می داند.

تقاضای ثابت

کنگلومرای چندملیتی مواد غذایی موندلز، که قبلاً به نام کرافت فودز شناخته می شد، هر ساله گزارشی سالانه در مورد روندهای صنعت ارائه می دهد و گزارش امسال به طور کامل این پدیده را خلاصه می کند.

CEODirk Van de Put در گزارش لذت‌بخش State Of Snackingreport گفت: «در این زمان‌های سخت، مصرف‌کنندگان در سراسر جهان تنقلات مورد علاقه‌شان را به‌عنوان لذت‌های مقرون‌به‌صرفه و ضروری می‌بینند». این نشان داد که مصرف‌کنندگان بیشتر احتمال دارد که یک وعده غذایی را حذف کنند تا اینکه مقدار پولی را که صرف میان‌وعده‌های مورد علاقه‌شان می‌کنند کاهش دهند.

“مصرف میان وعده همچنان راهی برای ارتباط مصرف کنندگان یا لذت بردن از لحظاتی از لذت در روز خود است.”

مردی در حال لبخند زدن در یک فروشگاه رفاه نشان داده شده است و غذاهای ناسالم پشت سرش نشان داده شده است.
علیرشید امینی که به همراه خانواده‌اش فروشگاهی در کلگری اداره می‌کند، می‌گوید که قیمت عمده‌فروشی اقلام آشغال در سال جاری حدود 15 درصد افزایش یافته است، اما تاکنون تقاضا برای آنها ثابت است. (انیس حیدری/سی بی سی)

تولیدکنندگان بزرگ جهانی مواد غذایی بر روی مصرف کنندگانی که مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای ضربه روزانه خود هستند، بانکداری کرده اند و این باعث افزایش درآمد آنها می شود. تاثیر آن در تمام زنجیره تامین احساس می شود، جایی که افرادی که فروشگاه های کوچک محلی را اداره می کنند باید خودشان پول بیشتری بپردازند و امیدوارند مشتریانشان نیز مایل باشند.

علیرشید امینی و خانواده‌اش فروشگاه‌های رفاهی را در شمال غربی کلگری اداره می‌کنند و او می‌گوید هزینه پاپ و چیپس‌هایی که به‌طور عمده برای فروش مجدد به مشتریان می‌خرد، در سال گذشته حداقل 15 درصد افزایش یافته است، هزینه‌ای که او چاره‌ای جز پرداخت آن ندارد.

او در مصاحبه ای به سی بی سی نیوز گفت: «راستش احساس بدی است، فقط به این دلیل که من دوست ندارم برای یک کیسه چیپس آنقدر پول بپردازم، اما باید سرپا بمانم.

این مکان همچنین شامل یک پمپ بنزین است، صنعت دیگری که مصرف کنندگان به خوبی از تغییرات قیمت آگاه هستند. اما در حالی که مشتریان اغلب در مورد پر کردن مخزن در صورت بالا رفتن قیمت ها ترجیح می دهند، او می گوید که تقاضا برای تنقلات و سایر چیزها، صرف نظر از قیمت، نسبتاً ثابت است.

“فروش در طول زمان بسیار راکد مانده است. از زمانی که ما شروع کردیم … مانند یک خط مستقیم.”

وقتی قیمت بنزین بالا می رود، او شاهد افزایش تعداد رانندگانی است که وارد می شوند و به جای پر کردن بنزین، فقط 10 یا 20 دلار بنزین می خرند. اما اگر مشتریان او نسبت به قیمت تنقلات خودرو احساس شوری می‌کنند، آن را در صندوق نشان نمی‌دهند.

او گفت: «من می‌توانم بگویم که بیشتر مردم تمایل دارند چیزهای مشابهی بخرند. “اگر فقط چند سنت باشد، آنها خیلی اهمیت نمی دهند.”