توزیع ، عدم وجود موانع اصلی ثبت ملی در زمینه انتشار واکسن COVID-19 کانادا

رئیس کمیته مشاوره ملی ایمن سازی (NACI) می گوید: توزیع واکسن ، عدم توانایی در یک مبارزات گسترده که می تواند باعث جرقه مردم شود و عدم ثبت ملی ایمن سازی از مهمترین موانعی است که برای واکسن COVID-19 کانادا وجود دارد.

دکتر کارولین کوآچ-تانه به خبرنگار سیاسی سیاسی رزماری بارتون گفت: “از نظر من چالش توزیع است. بنابراین ما توصیه هایی را ارائه می دهیم ، اما بین این مسئله و تزریق واکسن به آغوش مردم کاملاً چالش برانگیز خواهد بود.” روز یکشنبه

کمیته مستقل متشکل از متخصصانی است که وظیفه مشاوره آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) در مورد استفاده از واکسن ها را دارند. یکی از اهداف آن کمک به استانها و سرزمین ها در تعیین اینکه چه کسی واکسن COVID-19 را باید دریافت کند ، با توجه به اینکه برخی از جمعیت ها نیاز بیشتری دارند و عرضه اولیه محدود خواهد شد.

جمعیت اصلی برای اولویت بندی شامل افراد سالمند ، کارگران خط مقدم و سایر افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری یا انتقال آن است. این کمیته می گوید ملاحظات دیگر ، مانند افرادی که به چندین جمعیت در معرض خطر تعلق دارند ، ویژگی های واکسن های تأیید شده و شدت شیوع نیز باید در برنامه توزیع کشور لحاظ شود.

Quach-Thanh گفت که این امر به حوزه های قضایی خاص بستگی دارد تا تدارکات این برنامه ها را چکش بزنند و افزود که استراتژی های مورد استفاده در طی همه گیری H1N1 2009 امروز کارایی نخواهند داشت.

وی گفت: “ما نخواهیم توانست مانند واکسن H1N1 کمپین واکسیناسیون گسترده را انجام دهیم ، زیرا … کنار هم قرار دادن افراد خطر شیوع COVID را افزایش می دهد.” این کمپین بزرگترین برنامه واکسیناسیون در کانادا بود و جمعیت و صف طولانی مدت از افرادی را که به دنبال واکسن بودند ، جذب کرد.

هفته امیدوار کننده برای نامزدهای واکسن

نظرات Quach-Thanh پس از یک هفته دلگرم کننده برای نامزدهای واکسن COVID-19 بیان می شود، در حالی که Moderna روز دوشنبه 94.5 درصد موفقیت برای واکسن خود ارسال کرده و Pfizer نیز دو روز بعد میزان موفقیت 95 درصدی را اعلام کرده است.

این پزشک گفت که NACI هنوز اطلاعات مربوط به آزمایشات فاز 3 شرکت های دارویی را مشاهده نکرده است ، اما افزود که او امیدوار است که به زودی این اطلاعات را ببیند.

دولت فدرال به همراه نواواکس و جانسن ، یکی از شرکت های تابعه جانسون و جانسون ، با این دو شرکت توافق کرده است. همچنین با Sanofi / GSK ، AstraZeneca و Medicago معاملات دارد.

درصورتی که کانادا از طریق آزمایش های بالینی این واکسن را بسازد و از سبز کانادا چراغ سبز دریافت کند ، 20 تا 76 میلیون دوز از این واکسن ها را می گیرد.

Quach-Thanh گفت ، یکی دیگر از موانع این واقعیت است که این کشور هیچ ثبت ملی ایمن سازی برای نظارت و ردیابی سوابق واکسیناسیون کانادایی ها را ندارد که می تواند مفید باشد ، زیرا کاندیداهای Pfizer و Moderna باید دو بار اداره شوند.

وی گفت: “این یک چالش به این مسئله اضافه می کند.” “من فکر می کنم که بیشتر استانها ثبت نام دارند تا بتوانند پیگیر چه کسانی باشند چه چیزی دریافت می کنند ، و اکنون زمان آن رسیده است که واقعاً بتوانیم از آن استفاده کنیم.”

روز سه شنبه ، دکتر هوارد نجو ، معاون بهداشت عمومی کانادا ، گفت که هدف اوتاوا پوشش “اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کانادا” تا پایان سال 2021 است.

Quach-Thanh گفت: به خاطر داشتن این بازه زمانی بسیار مهم است.

وی گفت: “اگر مردم تصور كنند كه توسط Marcheverybody از جنگل خارج خواهد شد زیرا همه ما واكسن می شویم ، این م doesn’tثر نیست.”

“ما انتظار داریم که این اقدامات غیر دارویی مانند فاصله فیزیکی ، استفاده از ماسک … احتمالاً باید تا یک سال دیگر ادامه داشته باشد زیرا انتظار نداریم که بیشتر … کانادایی ها قبل از آن زمان واکسینه شده باشند. “

تماشا کنید | اتاوا برای توزیع واکسن آماده می شود:

دولت فدرال در حال نهایی کردن برنامه خود برای رواج واکسن COVID-19 پس از در دسترس قرار گرفتن واکسن در کانادا است. این طرح باید شامل چگونگی حمل و نقل ، ذخیره و تحویل میلیون ها دوز سریع باشد و ممکن است شامل کمک نظامی باشد. 1:54

قطع ارتباط استانی – استانی

سردرگمی در مورد دسترسی زودهنگام به واکسن باعث شده است که مقامات فدرال و استانی در مورد تعداد دوزهای دریافتی هر استان و چه زمانی انتظار داشته باشند.

مقامات PHAC روز جمعه به کمیته بهداشت مجلس عوام گفتند که انتظار می رود تا پایان ماه مارس 2021 شش میلیون دوز مصرف شود ، اما به نظر می رسد برخی از استان ها برای آنچه دریافت می کنند ، خرابی خاصی دارند.

وزیر بهداشت انتاریو ، کریستین الیوت ، چهارشنبه اظهار داشت که ممکن است به استان وی 2.4 میلیون دوز برای توزیع بین ژانویه و مارس داده شود. وی گفت كه حدود 1.6 میلیون از آن چهار میلیون دوزی است كه از Pfizer در این مدت برای كانادا در نظر گرفته شده است ، در حالی كه 800000 از دو میلیون دوز پیش بینی شده از Moderna حاصل می شود.

دکتر دینا هینشاو از آلبرتا نیز تعداد دوزهایی را که استان وی می تواند ببیند به اشتراک گذاشت.

با این حال مقامات فدرال در مورد جزئیات سوالاتی که درباره شخصیت های استانی طفره می روند و از تأیید دوز کانادا در اوایل سال آینده از Pfizer و Modernaby امتناع می ورزند ، نادیده گرفته اند.

وزیر بهداشت فدرال پتی هاجدو روز جمعه گفت: “من فکر می کنم ادعای استان های مختلف در مورد تعداد دوزهایی که آنها می خواهند در حوزه قضایی خود دریافت کنند ، منطقه ای است که ما هنوز درباره آن توافق نکرده ایم.”

وی گفت: “ما در حال کار و کار هستیم و با استانها و سرزمین ها توافق نامه مشترکی راجع به تعداد دوزهایی که هر استان و قلمرو انتظار می رود هنگام ورود این واکسن ها به کانادا دریافت کند ، انجام خواهیم داد.” “برای دریافت این دوزها در خاک کانادا ، چند مرحله وجود دارد که باید ادامه یابد.”

نخست وزیر مانیتوبا می گوید معیارهای ملی لازم است

در مصاحبه در رزماری بارتون زنده، برایان پالیستر ، نخست وزیر مانیتوبا خواستار “معیارهای ملی” برای هدایت تلاش های توزیع کشور شد.

“افراد آسیب پذیر و البته کارگران خط مقدم ابتدا آن را دریافت می کنند. همه ما با این نظر موافق هستیم. اما ما همچنین باید بر اساس این معیارها به توافق ملی برسیم زیرا قرار نیست همه اینها وجود داشته باشد در همان زمان ، “گفت: پالیستر ، که استان او در حال حاضر بالاترین سرانه COVID-19 در کشور را تجربه می کند.

حاجدو گفت که اتاوا و استانها و سرزمین ها برای همه موارد مورد نیاز برای بیماری همه گیر تاکنون توافق کرده اند ، “خواه تجهیزات حفاظت شخصی باشد یا آزمایش” و گفت واکسن ها از این قاعده مستثنی نیستند.

اما در حالی که گروه های خارجی مانند astheNACI در تلاشند تا مشخص کنند چه کسی باید اولین دوزها را دریافت کند ، هنوز هم مجوز آنها برای سایر حوزه هاست.

“به خاطر بهشت ​​، این یک چیز مرگ و زندگی است [of people]. من 66 ساله مبتلا به آسم هستم. پالیستر گفت: “اما من نباید ابتدا آن را دریافت کنم؟” منظورم این است که افراد زیادی هستند که مجبورند این واکسن را پیش من بگیرند. من می گویم که ما باید این معیارها را داشته باشیم زیرا مردم می خواهند این واکسن را دریافت کنند و آنها می خواهند فوراً آن را تزریق کنند. “

تماشا کنید | معیارهای واکسن برتر ملی مانیتوبا:

برایان پالیستر نسبت به برنامه های “تکه تکه” برای دسترسی به واکسن های COVID-19 هشدار می دهد و می خواهد در تمام استان ها و مناطق استانداردی وجود داشته باشد. 1:28

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>