تیف مکلم می گوید ، کانادا باید سرعت خود را در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی افزایش دهد

بانکدار ارشد مرکزی کانادا خواستار آن است تا کشور با سرعت بیشتری به تأثیرات تغییرات آب و هوایی رسیدگی کند تا از بروز هرگونه تأثیرات اقتصادی بر خانوارها و مشاغل جلوگیری کند.

تیف مکلم روز سه شنبه در یک سخنرانی این موضوع را مطرح کرد که سیستم مالی کانادا باید به همان اندازه که در همه گیر می شود ، در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم باشد.

رئیس بانک کانادا گفت که موسسات مالی نیاز به ارزیابی بهتر خطرات ناشی از آب و هوای شدید یا انتقال ناخوشایند به اقتصاد کم کربن دارند.

ماكلم گفت ، عدم انجام این كار می تواند آگاهی را به توانایی بانك های مرکزی در حمایت از خانوارها و مشاغل در ساعات نیاز آنها بیندازد یا ثبات سیستم مالی را در بدترین حالت تهدید كند.

در نتیجه ، بانک مرکزی در حال افزایش سرعت برنامه های خود برای مطالعه پیامدهای تغییر اقلیم در سیستم مالی است.

“ما باید این کار را سریع انجام دهیم”

و ، وی گفت ، به نظر می رسد همه گیری علاقمندی عمومی را نسبت به مسائل مربوط به تغییر اقلیم شدیدتر کرده است.

ماكلم گفت ، یك دهه پیش ، در پی بحران مالی جهانی ، مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی از کانون توجه آگاهان عمومی محو شد.

او گفت ، وضعیت امروز بسیار متفاوت است زیرا به نظر می رسد همه گیر توجه عمومی را به “خطرات شدید جهانی و ارزش انعطاف پذیری” معطوف کرده است.

ماكلم در متن آماده سخنراني خود گفت: “ما بايد كانادا را در موقعيت قرار دهيم تا از فرصت هاي هوشمند اقليمي كه مشتريان ، كارگران و سرمايه گذاران به دنبال آن هستند استفاده كنيم.”

“اما برای کاهش تهدید و استفاده از فرصت ، همه ما باید بسیج شویم. و ما باید این کار را به سرعت انجام دهیم.”

تغییر آب و هوا از زمان پیش از ریاست بانک مرکزی ، با هدایت یک هیئت متخصص در زمینه امور مالی پایدار ، مورد علاقه مکلم بوده است.

این مجموعه مجموعه ای از گزینه ها را به لیبرال های فدرال پیشنهاد کرد ، که گزارش را درخواست کردند ، از جمله اعتبارات مالیاتی برای تشویق کانادایی ها برای پس انداز بازنشستگی خود در سرمایه گذاری های آگاه از آب و هوا.

روز سه شنبه ، درست مانند سال گذشته وقتی هنوز در دانشگاه بود ، مکلم گفت که امور مالی به تنهایی نمی تواند تغییرات آب و هوایی را حل کند ، اما می تواند به سرمایه گذاری های لازم برای انتقال آرام اقتصاد کم کربن کمک کند.

ماكلم در سخنان خود خاطرنشان كرد كه انتشار اوراق قرضه “سبز” در كانادا در سه سال گذشته از كمتر از 2 میلیارد دلار در سال 2017 به تقریبا 13 میلیارد دلار در سال جاری رسیده است.

مقامات بانکی در اوایل سال جاری یک مقاله تحقیقاتی منتشر کردند ، که سیاست رسمی بانک کانادا نیست ، که خطرات اقتصادی مربوط به سناریوهای مختلف سیاست عمومی را محاسبه می کند.

زمان و تأثیر برخی از این تغییرات بسته به میزان کند یا ناگهانی تغییر سیاست ، متفاوت است و خطرات بانک مرکزی ، دولت ها ، م institutionsسسات مالی و بخش منابع را تحت تأثیر قرار می دهد.

این هفته ، بانک مرکزی بر اساس این تحقیق برای راه اندازی یک پروژه آزمایشی با تنظیم کننده بانکداری فدرال ، دفتر ناظر موسسات مالی ، برای کمک به تعداد معدودی از بانک ها و شرکت های بیمه ، سناریوهای خطر تغییر آب و هوا را توسعه داد.

مكلم گفت كه خطرات ناشی از حوادث شدیدتر و مكرر آب و هوایی اغلب دست كم گرفته می شوند ، در حالی كه خطرات مرتبط با درآمد آتی یا ارزیابی دارایی در متن تغییرات آب و هوایی نادرست قیمت گذاری می شوند.

وی گفت: “هرچه مدت بیشتری ادامه یابد ، خطر افزایش قیمت مجدد بیشتر و احتمال خسارت قابل توجه برای موسسات مالی بیشتر خواهد بود.”

“این حداقل توانایی سیستم مالی را برای حمایت از اقتصاد واقعی مختل می کند و حتی می تواند ثبات سیستم مالی ما را تهدید کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>