جراحی زیبایی گوش مشهد با بهترین جراح اتوپلاستی

در برخی از روش ها غضروف ها سرجای خود باقی می ماند و در واقع با بخیه هایی که داخل گوش زده می شود فرم گوش تغییر پیدا می کند. بهترین روش برای حفظ فرم گوش پس از جراحی استفاده از هدبند است که معمولا تا یک هفته توصیه می شود. ممکن است ۱ تا ۳ روز پس از جراحی ظاهر شود. پزشک به بیمار توصیه می کند تا در طول هفته اول ، روز و شب هدبند بر سر گذاشته و در طول سه هفته بعد ، تنها در طول شب ، هدبند را مورد استفاده قرار دهد. • حدود ۱۴ روز قبل از انجام جراحی از مصرف داروهای ضد انعقاد خودداری کنید. در صورت سیگار کشیدن ، پزشک توصیه می کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید. برش های ایجاد شده معمولا با نخ های قابل جذب بخیه می شوند و نیازی به کشیدن بخیه ها نمی باشد مگر اینکه بنا به تشخیص جراح بخیه کشیدنی زده شود در این صورت بیمار یک هفته بعد از عمل جراحی می تواند برای کشیدن بخیه ها به پزشک خود مراجعه کند. در حقیقت، محققان در آلمان دریافتند که افراد برای کاهش برجستگی گوش خود احساس می کنند که پس از انجام عمل جراحی گوش، کیفیت زندگی بهتری دارند و اعتماد به نفس آن ها بالاتر می رود.

بیماران ترجیحا پس از عمل باید به پشت بخوابند و نباید به پهلو و روی گوش بخوابند. به طور معمول، اسکارهای جراحی زیبایی گوش قابل مشاهده نیستند و تنها زمانی که گوش را کمی به جلو میبرید، جای برش و اسکارها نمایش داده خواهد شد. کوچک کردن گوش های بزرگ، تغییر شکل غضروف های غیرعادی گوش و جراحی زیبایی لاله گوش نیز با جراحی اتوپلاستی قابل انجام می باشد. گوش های برجسته معمولاً در دوران نوزادی یا در دوران کودکی دیده می شوند و اغلب شکل آنها به علل طبیعی و یا ژنتیکی می باشد. برای تغییر سایز گوش های بزرگ به کار می رود تا ظاهری طبیعی به آن ها ببخشد. در عمل های ترمیمی جراحات ، گوشی که دچار سوختگی، پارگی و سوراخ شدگی باشد ترمیم می شود. افراد بزرگسالی که قصد انجام جراحی گوش را دارند باید مطلع باشند که غضروف گوشی را که تکامل یافته است را نمی توان به راحتی گوش های کودکان تغییر داد اما این عمل در بزرگسالان نیز قابل انجام است و افرادی بزرگسال بسیاری برای انجام جراحی زیبایی گوش به پزشک جراح مراجعه می کنند و نتایج خوبی هم از این جراحی بدست می درمان گوش برجسته کودک آورند.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در زمینه جراحی زیبایی گوش در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید… جراحی اتوپلاستی با بیهوشی و بی حسی موضعی قابل انجام است. عمل اتوپلاستی معمولا با ایجاد برش هایی پشت گوش انجام می شود و حالت طبیعی در گوش ایجاد می شود بنابراین بخیه های حاصل از برش ها قابل مشاهده نمی باشد. گوش گربه ای: در این حالت لبه های گوش فرد به سمت جلو مانند گوش گربه تا شده است. حالت تهوع بعد از جراحی در بین بیماران شایع است. معمولا بعد از عمل گوش ها پانسمان می شوند که با یک بانداژ کشی کاملا به سر می چسبد. عمل گوش برجسته، عملی سبک به حساب میآید و در صورتی که جراح کار خود را به خوبی انجام دهد، هیچگونه عوارضی برای فرد ایجاد نمیکند. عمل اتوپلاستی را می توان در هر سنی، معمولا از سن حدود 5 تا 6 سالگی، زمانی که گوش ها به اندازه ی نهایی خود برسند، انجام داد. مهم ترین مزیت این جراحی این است که اعتماد به نفس کودک نسبت به ظاهر خود را تقویت مینماید.

این آتل ها به راحتی در داخل لبه گوش قرار می گیرند و به راحتی به عقب رانده می شوند و به نظر می رسد میزان موفقیت این روش 95 درصد در نوزادان و میزان موفقیت کلی 80 درصد در گروه سنی کمتر از یک سال باشد. جراحان پلاستیک در بیمارستان کودکان Lucile Packard هم یک روش جدید برای اصلاح ناهنجاری های گوش در نوزادان ارائه کرده اند. دکتر علیرضا محبی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، عضو آکادمی جراحان گوش و حلق و بینی آمریکا، عضو انجمن گوش و حلق و بینی ایران و عضو مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن هستند. با این حال بیمه، جراحی ترمیمی گوش هایی را که آسیب و ضربه روحی پایداری را در کودکانی که با بی نظمی شدید یا فقدان مادرزادی گوش متولد شده اند، پوشش می دهد. آسیب به غضروف می تواند در نتیجه عفونت، هماتوم یا سفت شدن بخیه ها باشد. بیماران باید از فعالیت هایی که در طی دوره بهبودی ممکن است باعث آسیب به گوشها شوند اجتناب کنند.