جریمه های صادر شده در مانیتوبا در حالی که بیش از 100 معترض در اعتراض به محدودیت های COVID-19 در استاینباخ تجمع کردند

کمتر از یک ساعت پس از اعلام مانیتوبا بالاترین جهش یک روزه در مرگ ناشی از COVID-19 ، ده ها نفر در اعتراض به افزایش محدودیت های بهداشت عمومی در این هفته در مانیتوبا در استاینباخ تجمع کردند.

بیش از 100 نفر ، از جمله کودکان ، بعد از ظهر شنبه در Steinbach ، شهری در 50 کیلومتری جنوب شرقی وینیپگ ، برای اعتراض به محدودیت های اضافی که از روز پنجشنبه به اجرا درآمد ، جمع شدند. اکنون کل استان در سطح قرمز یا بحرانی سطح سیستم واکنش همه گیر استان قرار دارد.

اوا انس ، 21 ساله ، در اعتراض روز شنبه شرکت کرد زیرا او نگران است که دولت با جدا کردن دوستان و خانواده از قدرت اضطراری خود بیش از حد عمل می کند.

انس که در خارج از کشور زندگی می کند گفت: “من نمی توانم مثل گذشته با دوستانم دور هم جمع شوم.” “دلگیر کننده است.

“من عصبانی نیستم و عصبانی نیستم … فقط احساس می کنم اقدامات انجام شده ما درست نیست.”

معترضین مشاهده کردند که فاصله فیزیکی یا ماسک محافظتی استفاده نمی کنند. برخی از معترضین از پوشش صورت دیگری استفاده می کردند که چهره آنها را پنهان می کرد ، مانند ماسک گای فاکس ، محبوب شده توسط فیلم V برای Vendetta.

WATCH | معترضین به مأموران اجرای قانون فحاشی می کنند:

برخی از معترضین می توانند به نفراتی که قوانین بهداشت عمومی را نقض می كنند جریمه می كنند به مأموران اجرای قانون. 0:26

اندکی قبل از ساعت 3 بعد از ظهر شنبه ، مسئولان محیط زیست و بهداشت استان که در محل حضور داشتند شروع به صدور جریمه برای برخی از افراد شرکت کننده در اعتراض کردند. به نوبه خود ، برخی از معترضین که فریاد ناسزا به مأموران را می شنیدند.

مطلب جدید جذاب
سنجش تراکم استخوان تهران

یکی از افرادی که جریمه نقدی صادر کرد ، لوئیس ویس ، نماینده منتخب برای شهرداری روستای لا بروکری ، همسایه استینباخ بود.

منیتوبا RCMP دسترسی وسیله نقلیه به رالی را مسدود کرده است.

برخی از معترضین مخالف ، مانند بابی برتولت ، نیز حضور داشتند اما در وسایل نقلیه خود باقی ماندند.

برتولت ، که دخترش در مراقبت های بهداشتی کار می کند ، موارد COVID-19 را در Steinbach و وضعیت در حال تحول در مرکز بهداشت منطقه ای بتسدا را رصد کرده است. او احساس کرد که مایل است روز شنبه بیرون بیاید تا نشان دهد “همه در استاینباخ مخالف ماسک یا تمام محدودیت هایی نیستند که اتفاق می افتد.”

افرادی که در راهپیمایی روز شنبه سخنرانی کردند گفتند که مردم ضد ماسک نیستند ، اما معتقدند که آنها باید آزادی انتخاب در مورد اقدامات مورد نظر را داشته باشند. (Austin Grabish / CBC)

“مردم در اتومبیل خود تحت درمان هستند [at Bethesda] همین حالا ، و سپس این بچه ها می خواهند بیایند و این کار را انجام دهند؟ “گفت برتولت.” من دریافتم که حق اعتراض دارد ، اما من هم حق دارم.

“من واقعاً ناراحت هستم که آنها به اینجا می آیند ، به خصوص اکنون … مردم می میرند و بیمارستان ها پر هستند ، و شما هنوز هم در این انکار زندگی می کنید؟ من فقط آن را دریافت نمی کنم.”

شیطان Bertholetsaid تعجب می کند که چه عاملی برای ساکنان می تواند به دلیل جدی بودن وضعیت پی ببرد.

این اعتراض یک روز پس از آن اتفاق می افتد ، کارمندی که در اورژانس بتسدا کار می کند ، گفت که امکانات بیش از حد است و کار کارکنان پایدار نیست.

همچنین کمتر از یک ساعت پس از اعلام دولت مانیتوبا اعلام شد که 15 نفر دیگر در اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند. این مرگ ها از 2 تا 13 نوامبر رخ داده است ، اما بیشترین تعداد مرگ و میر COVID-19 گزارش شده در یک روز در مانیتوبا است.

روز 239 مورد دیگر COVID-19 در مانیتوبا اعلام شد. چهل نفر از آنها در منطقه بهداشت جنوبی بودند که شامل اشتاینباخ است.

ساکنان مانیتوبا تحت شرایط سخت

دکتر برنت روسینساید ، رئیس بهداشت عمومی استان ، گفت که محدودیت هایی که اکنون اعمال می شود شدیدترین مواردی است که استان در کل شیوع دیده است.

مشاغل خرده فروشی که ضروری به نظر می رسند ، مانند فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها ، فقط مجاز به فعالیت 25 درصدی هستند. سایر مشاغل خرده فروشی باید بسته شوند ، اما برخی از آنها می توانند از طریق وانت یا تحویل کنار ماشین کار کنند.

رستوران ها نمی توانند ناهار خوری ارائه دهند ، اما می توانند غذای تحویل یا تحویل را ارائه دهند. سالن های ورزشی ، مراکز تناسب اندام و امکانات ورزشی باید تعطیل شوند. مشاغل مانند آرایشگاه ها و آرایشگاه ها و ناخن ها نیز باید تعطیل شوند.

خدمات مذهبی و فرهنگی ممنوع است مگر اینکه بصورت مجازی برگزار شود.

ماسک ها باید در مکان های عمومی سرپوشیده استفاده شوند. اجتماعات حداکثر تا پنج نفر محدود به قوانین فعلی بهداشت عمومی است. با این حال ، روسینساید این هفته گفت که هیچ کس نباید با افرادی که با آنها زندگی نمی کنند معاشرت کند.

جریمه های استانی برای افرادی که قوانین بهداشت عمومی را زیر پا می گذارند 1296 دلار است در حالی که 5000 دلار جریمه مشاغل مجاز است.

معترضین از ماسک محافظ و فاصله فیزیکی برخوردار نبودند. برخی از معترضین ، مانند مردی که پرچم وارونه کانادا را در دست داشت ، ماسک می زدند تا چهره خود را مبهم کنند. (Austin Grabish / CBC)