حامی میلیاردر ترامپ که در کانادا از معافیت قرنطینه در ماه آگوست برخوردار شد ، آزمایش COVID-19 مثبت است

یک میلیاردر آمریکایی که با وجود انتقادات عمومی نسبت به محدودیت های COVID-19 ، از قرنطینه همه گیر 14 روزه کانادا معافیت ویژه گرفت ، اکنون به این بیماری مبتلا شده است.

لیز Uihlein ، رئیس جمهور 75 ساله و مدیر عامل شرکت تأمین حمل و نقل مستقر در ویسکانسین Uline Inc ، در 11 نوامبر یادداشتی برای کارمندان ارسال کرد و از آنها خبر داد که او و همسرش ، دیک Uihlein ، آزمایش مثبت داشته اند و در حال انزوا در خانه هستند.

“بعد از این همه ماه های طولانی ، فکر می کردم هرگز به آن دست نخواهیم یافت. خوب ، ترامپ آن را دریافت کرد …” در ایمیل شرکت پخش شده است که نسخه ای از آن توسط سی بی سی نیوز به دست آمده است. “اگر ما در اطراف افراد مبتلا به COVID-19 نبودیم ، آزمایش نمی شدیم. ما در Uline بودیم.”

در این یادداشت آمده است که این زوج که در سال 1980 شرکت خود را در زیرزمین خود راه اندازی کردند و تقریباً به 6 میلیارد دلار آمریکا در سال رسیدند ، قصد دارند در 19 نوامبر به دفتر خود بازگردند.

در سپتامبر، تحقیقات CBC News نشان داد که لیز اوهلاین و دو مدیر شرکت دیگر در اواخر ماه اوت با یک هواپیمای شخصی به تورنتو پرواز کردند برای بازدید سه روزه از تاسیسات Uline در میلتون ، انتها و از قرنطینه اجباری COVID 14 روزه کانادا معافیت دریافت کرد.

پلیس منطقه ای هالتون برای بررسی ادعاهایی که بازدید کنندگان آمریکایی جلسات گروهی بزرگی را بدون ماسک برگزار می کردند ، به ساختمان فراخوانده شد ، اما مشخص نیست که آیا اقدامی انجام شده است.

بعداً بیل بلر ، وزیر ایمنی عمومی اظهار داشت که این سفر “نباید مجاز بود” ، علت این اشتباه را مأموران آژانس خدمات مرزی کانادا در خط مقدم می داند و قول می دهد سیاست های ورود را سخت تر کند.

از آن زمان CBC News سایر معافیت های ویژه ای را که به مدیران مستقر در ایالات متحده توسط عوامل CBSA اعطا شده بود ، کشف کرد. و حتی وزرای دولت.

انکار حضور در مراسم کاخ سفید

اشاره لیز اوهلین به ترامپ در یادداشت خود به کارمندان ، و زمان تشخیص COVID این زوج تنها یک هفته پس از انتخابات ایالات متحده ، به گمانه زنی ها مبنی بر احتمال ابتلا این زوج به ویروس کرونا در جشن “پیروزی” کاخ سفید در 3 نوامبر دامن زده است.که حداقل با دوازده عفونت در محافل داخلی رئیس جمهور در ارتباط است.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در حالی که بانوی اول ملانیا ترامپ ، مایک پنس ، معاون رئیس جمهور و همسرش کارن ، نگاه می کنند ، شب انتخابات در اتاق شرقی کاخ سفید صحبت می کند. (تراشه Somodevilla / گتی ایماژ)

در ابتدا میلواکی ژورنال سنتینل گزارش داد كه یوهلین ها در این مراسم شركت كرده بودند كه در آن حدود 150 نفر كه عمدتا بدون نقاب بودند در اتاق شرقی كاخ سفید جمع شده بودند. کاغذبعداً داستان خود را به روز کرد تا سخنگوی Uline را تکذیب کند.

اما داده های ردیابی پرواز به دست آمده توسط سی بی سی نیوز نشان می دهد که هواپیمای شخصی Uihleins Dassault Falcon 2000EX همان هواپیمای مورد استفاده برای سفر ماه اوت به تورنتو بعد از ظهر ماه نوامبر از فرودگاه بین المللی واوکان ، نزدیک دفتر مرکزی شرکت و خانه ایلینوی اوهلین برخاست. .3 ، یک ساعت و نیم بعد در فرودگاه دالس نزدیک واشنگتن دی سی فرود آمد.

اوایل صبح 4 نوامبر این جت به واکوگان بازگشت.

تصویری از مسیر پروازی که هواپیمای شخصی لیز و دیک اویلین در تاریخ 3 نوامبر طی کردند. Dassault Falcon 2000EX از واوکان ، بیمارستانی ، به فرودگاه دالس ، دقیقاً خارج از واشنگتن دی سی سفر کرد. (FlightRadar24.com)

سخنگوی Uline تشخیص COVID این زوج را تأیید کرد و به سی بی سی نیوز گفت که لیز یوهلین “از طریق یک دوست” به این بیماری مبتلا شد ، زیرا اوایل ماه در معرض بیماری قرار گرفت. سخنگوی زن و شوهر در مراسم کاخ سفید شرکت نکردند ، اما او حاضر به پاسخ دادن به س questionsالات در مورد علت پرواز جت آنها به واشنگتن در آن روز نشد.

اهدا کنندگان برتر جمهوری خواه

لیز و دیک یوهلین در ردیف اهدا کنندگان برتر حزب جمهوریخواه قرار دارد، با دادن 65.5 میلیون دلار در چرخه انتخابات سال 2020 ، دوم بعد از بزرگواری کازینو در لاس وگاس ، شلدون آدلسون و همسرش ، میریام.

لیز اوه لاین ، که به عنوان مشاور اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فعالیت کرده است ، برخی از نگرانی های کاخ سفید در مورد محدودیت ویروس کرونا و اقتصاد را تکرار کرده و شکایت دارد که تعطیلات حکومتی برای کسب و کار پرهزینه و مخل است.

وی در ماه آوریل به روزنامه گاردین گفت: “و من آرزو نمی کنم که کسی بدخواهی داشته باشد. شما می دانید که چنین آرزویی ندارم ، اما من فکر می کنم که در بعضی از مکانها و به طور عمده در بسیاری از نقاط جهان به سنین خاصی آسیب می رساند. در کشور به اندازه مطبوعات شایع نیست می خواهی آن را درست کنی. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *