خانه هوشمند Smart Home [هرآن چه باید درباره خانه های هوشمند بدانید]

مراجعه کنید. در این بخش، سه پیادهسازی را شرح میدهیم، که نیاز و مزایای اتصال یا یکپارچهسازی هر سه جزء را به وضوح نشان میدهند، همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است. Serial Monitor مراجعه کنید. شاید همیشه در سفرهای طولانی به دنبال این بودهاید که در خانه خود حضور خود را شبیه سازی کنید. نتایج شبیه سازی نشان داد که سیستم آتش را زود تشخیص می دهد. OpenHAB چارچوبی است که هوشمند سازی خانه و دروازه اینترنت اشیاء IOT را برای خانه های هوشمند ترکیب می کند. 6. کانکس پانلی با ابعاد بزرگ در مواردی نیز با استفاده از پانل سازه ها و کمپ های بزرگی ساخته می شود که عمده استفاده آنها برای برپایی دفاتر اداری بزرگ در پروژه های ملی و عمرانی ، بیمارستان صحرایی ، مدارس در مناطق محروم ، آزمایشگاه و پژوهشگاه در مناطق دشتی و کویری ، مراکز درمانی حیوانات و پژوهشکده های زیست محیطی در مناطق طبیعی می باشد.

برای جلوگیری از چنین شرایطی، ما همه حسگرهای لوازم اینترنت اشیاء IOT را به برنامه خانگی (2) متصل می کنیم، به طوری که وقتی همه از خانه خارج می شوند، به طور خودکار تمام سنسورهای لوازم خانگی را مطابق با آن تنظیم می کند (3) تا از آسیب جلوگیری شود. توجه داشته باشید که نشانگر خانه خالی توسط برنامه خانه هوشمند ایجاد می شود، در حالی که نشانگر “روشن” دستگاه توسط اینترنت اشیاء IOT ایجاد می شود. بیشتر گسترش یافته است تا حسگر آسانسور را برای جلوگیری از استفاده از آن به دلیل شرایط آتش سوزی (1) اعلام کند، و بنابراین، حتی بیشتر به هر سنسور IoT (3) که ممکن است به دلیل هشدار دود شناسایی شده فعال شود، گسترش می یابد. ما مزایا و مزایای هر جزء مستقل و مکملهای احتمالی آن را شرح میدهیم، که ممکن است با ادغام آن با اجزای دیگر، مزایای جدیدی را که از کل سیستم ترکیب ایجاد میشود، به دست آوریم.

این هاب تقریباً از همه پروتکلهای بی سیم(wifi) و همچنین دستیارهای صوتی Alexa و Google Assistant و موارد دیگر، پشتیبانی میکند. شبکه های حسگر بی سیم (WSN) به سرعت در حال کسب محبوبیت گسترده در سطح جهانی هستند. طبق محاسبات موسسه Fraunhofer، بهره وری انرژی در خانه هوشمند(بی ام اس) میتواند تا 40 درصد در هزینه های گرمایش صرفه جویی کند. همچنین سیستم سرمایش و گرمایش خاموش و دوربینهای مداربسته و سیستم امنیتی فعال میشود. در صورتی که سنسور آب نشت آب (3) را تشخیص دهد، رویدادی را به هاب (2) ارسال می کند، که برنامه “شیر خاموش کردن” را فعال می کند. چرا که برای آموزش صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان لازم است تا به صورت عملی کار با نرم افزارهای هوشمند سازی و نحوه طراحی و پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان را یاد بگیرید. بلاک چین یک فناوری است که در آینده نقشی ایفا خواهد کرد تا با مدل های کسب و کار انقلابی و جدید مانند اجاره پویا برای Airbnb به آنها اطمینان دهد. یک لایه ایمن بلاک چین بین دستگاه ها و دروازه ها را می توان بدون تغییر گسترده در پایه کد موجود پیاده سازی کرد.

استقرار بلاک چین در شبکه های خانگی را می توان به راحتی با Raspberry Pi انجام داد. در این بخش پروژه شبیه سازی سیستم مدیریت انرژی در خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) با پروتکل ZigBee و WiFi جهت تشخیص نشت و کنترل گاز را در محیط سه بعدی با نرم افزار MATLAB همراه با توضیح خط به خط کدها و فیلم آموزشی فارسی آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Smart Home Energy Management System using IEEE 802.15.4 and ZigBee انجام شده است. ساخت برنامه های پیشرفته با Domoticz را می توان با استفاده از زبان های مبتنی بر OO انجام داد. علم مدیریت هوشمند سازی ساختمان ،هوشمند سازی در مصرف انرژی در سیستم های مولد حرارت وبرودت، هواسازها ، پایانه های حرارتی وبرودتی،خطوط انتقال و… شرکت خانه های هوشمند آماده ارائه خدمات هوشمند سازی ساختمان در سراسر ایران میباشد. برقراری ایمنی در ساختمان از مهم ترین دغدغه هاست.در سیستم هوشمند سازی ساختمان علاوه بر سیستم های پسیو مثل آلارم، سنسورها و … محصولی از شرکت معتبر SONOFF با ابعادی کوچک و بهترین کیفیت ساخت و نصب ساده ، مناسب هوشمند سازی منازل و مکان های مختلف .

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از هوشمند سازی خانه با رزبری پای دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.