خطای تولید AstraZeneca سوالاتی را در مورد نتایج مطالعه واکسن ایجاد می کند

AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه یک خطای تولید را که باعث ایجاد سوال در مورد نتایج اولیه واکسن آزمایشی COVID-19 آنها شده است ، تصدیق کردند.

بیانیه ای در مورد توصیف خطا چند روز پس از آن منتشر شد كه شركت و دانشگاه این عکس ها را “بسیار م effectiveثر” توصیف كردند و هیچ اشاره ای به این موضوع نكردند كه چرا برخی از شركت كنندگان در مطالعه از همان دو واكنش واكسن دریافت نکردند.

در کمال تعجب ، به نظر می رسید که گروه داوطلبانی که دوز کمتری دریافت می کنند ، بسیار بهتر از داوطلبانی که دو دوز کامل دریافت کرده اند ، محافظت می شوند. AstraZeneca گفت ، در گروه با دوز پایین 90 درصد واکسن بی اثر است. در گروهی که دو دوز کامل دریافت کرده اند ، به نظر می رسد که واکسن 62 درصد بی اثر است. در ترکیب ، تولیدکنندگان دارو گفتند که واکسن 70 درصد موثر نیست. اما روشی که نتایج توسط شرکت ها به دست آمده و گزارش شده است ، به سوالات قابل توجه کارشناسان منجر شده است.

نتایج جزئی اعلام شده در روز دوشنبه مربوط به مطالعات گسترده در حال انجام در انگلستان و برزیل است که برای تعیین دوز بهینه واکسن و همچنین بررسی ایمنی و اثربخشی طراحی شده اند. چند ترکیب و دوز در داوطلبان آزمایش شد. آنها با دیگران که واکسن مننژیت یا تزریق نمک تزریق کردند مقایسه شد.

دانشمندان قبل از شروع تحقیقات خود ، تمام مراحل انجام شده و نحوه تجزیه و تحلیل نتایج را بیان می کنند. هرگونه انحراف از آن پروتکل می تواند نتایج را زیر سوال ببرد.

هیچ یک از داوطلبان این آزمایش که نیم دوز دریافت کرده بودند ، زیر 55 سال نبودند. (سیفیوه سیبکو / رویترز)

واقعی یا دمدمی مزاجی؟

روز چهارشنبه ، دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای گفت برخی از ویال های مورد استفاده در این آزمایش غلظت مناسب واکسن ندارند بنابراین برخی از داوطلبان دوز نیم دریافت می کنند. این دانشگاه گفت که این مسئله را با نهادهای نظارتی در میان گذاشت و توافق کرد که دادگاه مرحله آخر را با دو گروه به پایان برساند. بر اساس این بیانیه ، مشکل تولید اصلاح شده است.

کارشناسان می گویند تعداد نسبتاً کم افراد در گروه با دوز کم ، درک اینکه آیا اثربخشی مشاهده شده در این گروه واقعی است یا یک کنجکاوی آماری دشوار است. AstraZeneca گفت ، حدود 2741 نفر نیمی از دوز واکسن و به دنبال آن یک دوز کامل دریافت کردند. در مجموع 8،895 نفر دو دوز کامل دریافت کردند.

عامل دیگر: هیچ یک از افراد گروه کم دوز بالای 55 سال نداشتند. افراد جوان تر تمایل دارند که نسبت به افراد مسن واکنش ایمنی قوی تری داشته باشند ، بنابراین ممکن است جوانان شرکت کنندگان در گروه با دوز پایین به همین دلیل موثرتر به نظر برسند ، نه اندازه دوز.

یک تکنسین آزمایشگاهی در شرکت زیست دارویی mAbxience در گارین ، آرژانتین کار می کند ، که موافقت کرده است واکسن AstraZeneca را در صورت تأیید درست کند. جزئیات دادگاه مقدماتی قرار است در مجلات پزشکی منتشر شود. (ناتاچا پیسارنکو / آسوشیتدپرس)

دیوید سالزبوری ، و همکار برنامه بهداشت جهانی در اتاق فکر چتام هاوس ، گفت: یکی دیگر از موارد سردرگمی ناشی از تصمیم برای جمع آوری نتایج دو گروه از شرکت کنندگان است که سطح دوزهای مختلف را دریافت کردند تا به طور متوسط ​​70 درصد اثربخشی داشته باشند.

وی درباره این رقم گفت: “شما دو مطالعه انجام داده اید كه از دوزهای مختلف برای آنها استفاده شده است و كامپوزیتی ارائه داده اید كه نمایانگر هیچكدام از دوزها نباشد.” “من فکر می کنم بسیاری از مردم در این زمینه مشکل دارند.”

محققان آکسفورد می گویند که آنها قطعی نیستند و در تلاشند تا دلیل آن را کشف کنند.

“مقدار Goldilocks”

سارا گیلبرت ، یکی از دانشمندان آکسفورد که منجر به تحقیق شده است ، گفت که پاسخ احتمالاً مربوط به تهیه دقیقاً مقدار واکسن مناسب برای تحریک بهترین پاسخ ایمنی است.

وی گفت: “این مقدار Goldilocks است كه شما می خواهید ، نه خیلی كم و نه زیاد. بیش از حد می تواند به شما نیز پاسخ بی کیفیت دهد.” “بنابراین شما فقط مقدار مناسبی را می خواهید و وقتی سعی می کنید برای رسیدن به اولین بار عالی به سرعت بروید ، کمی ضربه خورده است.”

جزئیات نتایج آزمایشات در مجلات پزشکی منتشر می شود و در اختیار نهادهای نظارتی انگلیس قرار می گیرد تا آنها بتوانند در مورد مجاز بودن توزیع واکسن تصمیم بگیرند. این گزارش ها شامل تجزیه و تحلیل دقیق شامل اطلاعات دموگرافیک و سایر اطلاعات در مورد بیمار بودن در هر گروه و ارائه تصویر کامل تری از میزان موثر بودن واکسن است.

Moncef Slaoui ، رهبر برنامه واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده ، Operation Warp Speed ​​، روز سه شنبه در تماسی با خبرنگاران گفت که مقامات آمریکایی در تلاشند تعیین کنند که واکسن چه پاسخی ایمنی ایجاد کرده است ، و ممکن است تصمیم بگیرد که مطالعه AstraZeneca در ایالات متحده را اصلاح کند تا شامل یک نیمه شود. دوز.

وی گفت: “اما ما می خواهیم براساس داده ها و علم باشد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>