درآمد بانکی در این هفته باید نشان دهد که آیا موج معوقات وام مسکن منقضی شده بازپرداخت می شود

به روزرسانی مالی روز دوشنبه ، نگاه خوبی به ما در مورد میزان ریختن جوهر قرمز در امور مالی دولت فدرال و مدت زمان تمیز کردن آن داشت.

مجموعه ای از اظهارات بزرگترین وام دهنده های کانادا در این هفته باید یک نگاه اجمالی از چگونگی اوضاع در اقتصاد واقعی داشته باشند.

قرار است بانک های به اصطلاح Big Six از سه شنبه صبح سود سه ماهه چهارم خود را فاش کنند. بانک مونترال و اسکوشیابانک شروع به کار می کنند و به دنبال آن بانک سلطنتی کانادا و بانک ملی کانادا در روز چهارشنبه. بانک تجارت شاهنشاهی کانادا و بانک تورنتو-دومینیون روز پنجشنبه همه چیز را پایان می دهند.

تمام این اعداد توسط سرمایه گذاران و سیاست گذاران از نظر علائم نحوه عملکرد مصرف کنندگان و مشاغل وام گیرنده و پس انداز نزد بانک ها دقیقاً مورد بررسی قرار می گیرند. اگر بانک ها گزارش دهند که مشاغل در حال گرفتن وام های جدید برای سرمایه گذاری هستند و در عین حال بدهی های موجود خود را بازپرداخت می کنند ، این نشانه خوبی برای اقتصاد است.

و اگر مصرف كنندگان كانادایی از بانك ها استفاده می كنند تا برای مواردی از قبیل خرید خانه و سایر سرمایه گذاری ها پول وام بگیرند ، این نیز نشانه خوبی از اطمینان به بهبود وضعیت اقتصادی از COVID-19 است.

تعویق وام مسکن

یکی از بزرگترین ابرهای تاریکی که در بانکها معلق است ، وامهای رهنی میلیارد دلاری است که وام گیرندگان خواستار بازپرداخت پرداخت سود در اوایل بیماری همه گیر شده اند.

تخمین زده شده است که تقریباً سه چهارم میلیون وام گیرنده در برخی از مواقع در این سال تقاضای تعویق وام خود را کرده اند ، که تقریباً از هر شش نفر یک نفر با وام مسکن یکی از آنها را خریداری می کند که چند ماه تخفیف از پرداخت بهره حتی اگر بخواهد در دراز مدت به هزینه و طول وام اضافه می شود.

مطلب جدید جذاب
پزشکان با موارد غیر پزشکی مورد انتقاد قرار می گیرند. برخی می گویند تجویز اجتماعی می تواند بار را کاهش دهد

بیشتر این وامهای معوق بین سه تا شش ماه بوده است ، به این معنی که یا اخیراً منقضی شده اند و یا اینکه باعث می شوند موجی از معوقات وام مسکن در آیند. اما براساس آنچه اخیراً بانک ها پیشنهاد داده اند ، به نظر نمی رسد که این بدترین حالت در حال تحقق باشد.

Scotiabankrecently نشان داد که در میان وام گیرندگان کتابهای خود با تعویق وام مسکن که منقضی شده است ، 99 درصد آنها در مورد پرداخت خود به روز هستند. این بانک از اواخر ماه آگوست حدود 39 میلیارد دلار وام معوق در کتابهای خود داشته است ، بنابراین نرخ بازپرداخت یک نشانه دلگرم کننده است ، زیرا قرار است بیشتر این بدهی در دوره ای که اسکوتیابانک گزارش خواهد داد در این هفته باشد.

مدیر عامل شرکت برایان پورتر در بیانیه ای گفت: “مشتریان ما پس از انقضا مدت تعویق خود ، پرداخت خود را به موقع انجام می دهند.” “ما انتظار داریم اکثریت قریب به اتفاق مانده مانده در این سه ماه منقضی شود.”

بیشتر بانکهای بزرگ دیگر در کنفرانس بانکی اخیر موارد مشابهی را بیان کردند.

وقتی توماس فلین ، مدیر ارشد مالی BMO ، در مورد وضعیت تعویق سوالات از او س askedال شد ، گفت: “اکثریت عظیم ، عظیم ، قریب به اتفاق مشتریان [are] بازگشت به وضعیتی که آنها در حال پرداخت به ما هستند … و تعویق های موجود عمدتا بیش از مانده سال تمام خواهند شد.

وی درباره تعویق وام هایی که هنوز منقضی نشده اند گفت: “من می گویم که ما انتظار نتیجه ای کاملا متفاوت نداریم.”

مطلب جدید جذاب
موتور 220 ولت یونیت

رود بولگر ، مسئول امور مالی فلین در RBC ، موارد مشابهی را در همان رویداد گفت و خاطرنشان كرد: بیشتر افرادی كه از بانك درخواست تعویق وام می كنند ، سهام زیادی در خانه های خود داشتند ، امتیازات اعتباری بسیار بالایی داشتند و خانوارهایی با درآمد دوگانه بودند. تمام مواردی که نشان می دهد شرط مطمئنی برای پرداخت آن است.

بولگرسید گفت: “تاکنون به نظر می رسد که:” ما به دنبال دیدن جهش بزرگی در سلب مالکیت نیستیم. “ما انتظار داریم که این وامها ، همانطور که از برنامه تعویق خارج می شوند ، خانه مشتریان ما باشند.” در بیشتر موارد.

این هفته اولین فرصت ما خواهد بود تا ببینیم آیا این روندهای ابتدایی در حال رقم زدن هستند.

پس انداز هم زیاد است

بنابراین ، این احتمالاً خبر خوب است. و بسته به تعریف شما از “خوب” می تواند موارد دیگری از آن در کتاب های بانک های بزرگ وجود داشته باشد.

به نظر می رسد در همه گیرها ضد تصور باشد ، اما مبلغی که خانوارهای کانادایی پس انداز می کنند در طول COVID-19 سر به فلک کشیده است. آمار کانادا در تابستان گزارش داد که نرخ پس انداز در سه ماهه دوم به 28 درصد رسیده است که بالاترین سطح در دهه های گذشته است.

در حالی که بسیاری از افراد در طی شیوع بیماری شغل و درآمد خود را از دست داده بودند ، سطح بی سابقه برنامه های پشتیبانی دولت ، مانند مزایای پاسخ اضطراری کانادا ، به میلیون ها نفر کمک کرد تا سر خود را بالاتر از آب نگه دارند.

مطلب جدید جذاب
فورد بین انتاریایی هایی که اجتماعات و مراکز خصوصی را برگزار می کنند و از قوانین COVID-19 سرپیچی می کنند تفاوت قائل می شود

افزایش پس انداز حاکی از آن است که بسیاری از مردم پول نقد دولت را گرفته و آن را برای یک روز بارانی نگه داشته اند ، که آن چنان که ممکن است برای بانک های بزرگ فکر کنید ، خوب نیست.

ممکن است وجه نقد در بانک برای شخصی که پس انداز می کند احساس خوبی داشته باشد ، اما بانک ها از این طریق هیچ درآمدی کسب نمی کنند که در واقع برای آنها هر ماه مبلغی ناچیز از نظر پرداخت سود است.

بنیامین تال و کاترین قاضی اقتصاددانان با CIBC اخیراً تخمین زده اند که مصرف کنندگان و مشاغل کانادایی در حال حاضر در بالاترین رقم 170 میلیارد دلار پول نقد نشسته اند.

در حالی که نرخ پس انداز 28 درصد در بهار بود ، CIBC تخمین می زند از آن زمان به بعد حدود 13 درصد کاهش یابد ، که طبق استانداردهای تاریخی هنوز هم بالاست. “ما گمان می کنیم که اکثریت قریب به اتفاق پول نقد اضافی در حساب های چک اواسط پارک شده است. – و خانوارهای با درآمد بالا ، “آنها در گزارش اخیر گفتند.

پول روز بارانی برای کسانی که آن را دارند احساس خوبی دارد ، اما پول نقد در بانک برای دیگران از جمله بانک ها کم کاری می کند. تا زمانی که پول نقد با صرف کار در مشاغل به کار گرفته نشود ، بهبودی کامل برای اقتصاد دشوار خواهد بود و براساس مکان موجود ، به زودی جابجا نخواهد شد.

مشاغل مورد هجوم همه گیر قرار گرفته اند و بسیاری مجبور شده اند درهای خانه خود را ببندند. تا زمانی که کانادایی ها به زودی دوباره کیف پول خود را باز نکنند ، بسیاری دیگر بازگشایی نخواهند شد. (Darrian Traynor / گتی ایماژ)

تال و جودزید در گزارش خود گفتند: “با پایان روزهای خوش تابستان ، منطقی است که تصور کنیم خانوارهای با درآمد متوسط ​​و پردرآمد ، در حقیقت ، مصرف کالاهای غیرضروری را دوباره کاهش می دهند.”

بنابراین مهم است که بررسی کنیم که بانک ها در حال حاضر چه مقدار پول نقد در حساب خود دارند و به یاد داشته باشید که هر دلار آنها در اقتصاد واقعی یک دلار کمتر است.